Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kikozositenenek, ha iPaden...

Kikozositenenek, ha iPaden jegyzeltelnek orakon? (tobbi lent)

Figyelt kérdés

Most kezdtem a kozepiskolat, es maris nagyon sokat kell tanulni. Eddig is kituno tanulo voltam, tovabbra is az szeretnek maradni. Eros iskolaba jarok, sportolok heti minimum 5 edzessel, rokonokhoz sokat megyunk es csajozok is ha ugy adodik, szoval nem nagyon van szababdidom.


Alig vagyok otthon, es ezert arra gondoltam, hogy megkerdezem a tanarokat, hogy engednek-e hogy iPadet hasznaljak fuzetek helyett, hogy minden egy helyen legyen. Ez azert is lenne jo, mert iPhoneon utkozben, buszon, barmikor tudnek tanulni az Evernotenak vagy valami hasonlo alkalmazasnak hala.


Tegyuk fel, hogy a tanarok megengedik, de akkor meg en lennek a "penzes paraszt" aki ilyen cuccokkal menozik, kozben egyaltalan nem szeretnek kilogni a sorbol igy a legelejen. De tenyleg hasznos lenne, tobbet tudnek tanulni es minden egy helyen lenne.


Nektek mi a velemenyetek az ilyenekrol? Ti kikozositenetek?



2014. szept. 16. 07:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
azon kívül hogy remélem a tanárok nem engedik mivel igy az írás készségedet nem gyakorolod, igen szerintem kiközösitenek majd.
2014. szept. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De miert ne engednek? Nekik mi bajuk van azzal, hogy egy helyen vannak a fuzeteim?
2014. szept. 16. 07:53
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem használj füzetet és otthon vidd fel a leckét Evernote-ra vagy amire akarod. Így (mivel többször foglalkozol vele) gyorsabban megtanulod, tudsz tanulni utazás közben és még csak ki sem közösítenek. Kecske, káposzta :)
2014. szept. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem közösítenélek ki, nem nagyon érdekelne, hogy mire vagy mibe írsz.
2014. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

"Nekik mi bajuk van azzal, hogy egy helyen vannak a füzeteim?"

nem tudom manapság hogy megy ez középsuliban, de annak idején amikor én jártam elég paranoiások voltak a tanárok. Ha nem engedik annak a legfőbb oka szerintem az lesz, hogy nem tudják ellenőrizni, hogy mivel foglalkozol. Lehet, hogy jegyzetelsz de ugyanúgy mehet rajt a facebook is.

A másik dolog meg az, hogy adott esetben a tanár bekérheti a füzeteket (pl házi feladat miatt) akkor beadod az ipaded? Vagy elküldöd neki mailben? :)

2014. szept. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A házit füzetbe írnám. De még átgondolom, hogy mit fogok csinalni. :)
2014. szept. 16. 08:02
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Hidd el, ki fognak nézni. Nálunk egyetemen is füzetbe ír a többség, aki IPadet használ, arra furán néznek. Nekem is van, jó róla tanulni az előadásokat, de füzetbe írni számomra kényelmesebb. Szerintem is jegyzetelj füzetbe, óra után otthon ki tudod írni a lényeget evernote-ba.
2014. szept. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj erről a tanárral, h mit gondol róla.

Bár nem is a paddal lesz a baj. hanem azzal h Apple.

Nálunk is vannak laptoposok, ha olyan gyorsan tudnék gépelni, mint ők biztos én is használnék, mert még a füzetbe leír az ember egy hosszabb szót addig ők írnak egy mondatot.

Ráadásul pillanatok alatt formázzák, javítják, másolják, nincs gond a külalakkal, hordozható(nekem telefonomon vagy 5 könyv fent van, simán jó) stb.

Ennyiből jobb, mint a füzet, de ez nem elég erős érv szerintem egy középsuliban.

2014. szept. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják megengedni, tehát semmi gond.

Egyébként is, ha pl ágrajz, vagy bármilyen más térbeli jegyzet van, akkor mit csinálsz? Matekon hogy dolgoznál padon?

Én középsuliban 2 füzetet használtam, egy négyzetrácsosat, és egy vonalasat. Mindig új lapon kezdtem az órát, fejlécbe került a tárgy és a dátum, majd jegyzeteltem rendesen. Egy helyen volt minden, tudtam tanulni, nálunk csak év végén kérték be a füzetet, akkor meg beadtam a mappába fűzött lapokat.

2014. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Most őszintén?!! Nem mindegy, hogy mit gondolnak rólad mások??

Az emberek így is túl sokat foglalkoznak másokkal és jóval kevesebbet magukkal. Pedig pont fordítva kellene.

Felmérésekkel igazolták, hogy miután találkozunk valakivel az illető átlagosan még 20 az az húsz másodpercig gondol még ránk. Utána már totál mással foglalkozik.

Tegyél rá nagy ívben, hogy mit gondolnak rólad olyan emberek akik 5 vagy max 10 év múlva sehol sem lesznek jelen az életedben. Ha azzal vagy elfoglalva, hogy mit gondolnak rólad mások, az a sportolásodat is tönkre teheti sőt akár az egész életedet. Könyveket is írtak már erről.


A hátrányai azok, hogy nem biztos, hogy olyan gyorsan tudsz jegyzetelni, mint a füzetbe. Egy normális stylus kb 15-20e Ft.

Lapozni és visszakeresni is nehezebb, mint a füzetben. Na meg le is merülhet. És arról már ne is beszéljünk, hogy el is lophatják. :(

Meg ha be kell adni, bármi miatt a füzetet, akkor szintén gondban leszel. Nem csak a házis füzetedet kérhetik be.


Előnye, hogy tényleg egy helyen van mindened, plusz az iCloudnak köszönhetően minden azonnal megjelenik, az iPhoneodon, vagy ha maced van, akkor azon, és ott tudod folytatni az olvasást, vagy bármi mást, ahol abba hagytad.

A biztonsági mentés azért erősen ajánlott.

2014. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!