Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A Semmelweisen orvosin vannak...

A Semmelweisen orvosin vannak meleg hallgatók?

Figyelt kérdés
Az már csak kiváncsiságból érdekelne, hogy minek (milyen szakorvos) készülnek?

2014. szept. 17. 22:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
És pont ezért nem írom ki ide, hogy pontosan melyik csoportban vagyok...
2014. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
92%

Én nem vagyok homoszexuális, de rosszul vagyok az előzőéhez hasonló véleményektől.

"Én elfogadom őt teljes mértékben, csak csináljon úgy, mintha nem lenne az, ami - tagadja meg magát"

Szerintem meg addig, amíg nem korlátozza a másik szabadságát a megnyilvánulásával avagy nem árt másoknak, mindenki azt csinál, amit akar. Ez lenne az igazi demokrácia, vagy mi a szösz. Ami nálunk nincs.

Elég sok olyan embert ismerek, akikkel nem mozgok egy hullámhosszon, velük nem tartok kapcsolatot, ennyi.

De ettől függetlenül felőlem azt csinálnak, amit akarnak, nem kell mindenkivel jóban lennem.


Egyébként szerintem meg az a legszánalmasabb, ha valaki azért akar semleges maradni, hogy ki ne lógjon a sorból: ezért nem vállalja fel a természetét és a gondolatait.

"Ne hozza magát olyan helyzetbe, hogy beszédtéma legyen mások háta mögött."

Mert akkor mi van, ha pár szerencsétlennek nincs jobb dolga, mint arról beszélni mások háta mögött, hogy az illető meleg-e vagy sem?

Elég sokszor volt az életben olyan, hogy néhány nyárspolgár kibeszélt a hátam mögött, mert nem tetszett nekik a nonkonformista hozzáállásom a dolgokhoz, de engem ez sosem érdekelt. Emiatt nem fogok másként viselkedni, mint ami vagyok.

(Egyébként ezt nevezik egyéniségnek, vagy nem?)


És még valami: ha a heteroszexuális pároknak joguk van nyíltan flörtölni, kézen fogva andalogni vagy a metrón tömegnyomorban 10 centire az arcomtól smárolni, akkor egy meleg miért ne vállalhatná fel magát nyilvánosan?

Attól, hogy nem tagadja meg magát, még nem reklámozza a szexuális beállítottságát.

A fenti példáimmal sincsen baj, végül is a szeretet és a szerelem megnyilvánulásai, amihez véleményem szerint minden embernek joga van.


Utolsó válaszolónak még annyit hozzáfűznék, hogy a klinikumban rengeteg olyan pácienssel (és kollégával) fogsz találkozni, akiknek a tiédtől merőben eltérő világnézetük és stílusuk van, és nem fogják magukat leszabályozni, csak mert te rosszallóan nézel rájuk.

Szóval ha ezt ennyire nem bírod elviselni, akkor kétszer is gondold át, hogy szeretnél-e a későbbiekben emberekkel foglalkozni, mert ez az attitűd igencsak befolyásolni fogja a hozzáállásodat.


23/l, szintén orvostanhallgató

2014. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Hú emberek, nem gondoltam, hogy ennyi válasz jön majd a kérdésemre. :D


Kedves 21es! Az első amit elhatároztam a szabadon választható tárgyaknál, hogy az általaf ajánlott Ész és istenhit az orvostudományban-t biztos nem veszem fel... Nincs kedvem újra hittanórán ücsörögni, mint általánosban, meg középiskolában...

És remélem, ha meleg betegek fordulnak majd hozzád, velük is úgy fogsz bánni, mint egy heteroval, mert ha nem, akkor NEM vagy orvosnak való...


22es lehet ezt nekem se kellett volna kiírnom (a számot), szólok az adminolnak, hogy töröljék...


23 teljesen egyetértek veled!

2014. szept. 21. 14:36
 24/34 A kérdező kommentje:
Elcsúsztak a kommentek, mert sikerült töröltetnem a számos kommentemet... Szóval kedves 20-as, ... 21... 22
2014. szept. 21. 15:47
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Voltatok gólyatáborban?
2014. szept. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:
100%
Kedves homofób válaszoló nyavalyog, hogy mindenki tartsa meg magának a világnézetét, aztán kötelezővé akarja tenni a hittant. Értem vagy, nem értem?
2014. okt. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Vagyunk szépszámmal, fiúk lányok vegyesen :)


Én anesztes leszek. Az ilyenekkel akik itt problémáznak, ne foglalkozz ;)


És ez nem a hátunk mögött beszélgetés témájává való válás, kedves minket elítélő hozzászóló, hanem aki elfogadta magát és ezzel megbékélt, pont nem érdekli ki mit gondol róla, mert az ő, és nem egy maszkot viselő színész. Persze az elején mentegetőzik az ember, fél, és magyarázkodik, de ha már mer önmaga lenni és boldog, vége a mutogatásnak, nincsenek többé színfalak. Rólam szinte az egész hársfa tudja :)

2014. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Ejha, te ezt így felvállalod? Nagyon bátor vagy :)) Hányadéves vagy?
2014. nov. 2. 19:28
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Végzős!


Nem nyomtatom a homlokomra, de nem tagadom le...

Hisz ez vagyok én. És előbb utóbb tudni fogják, mert fiúm lesz, és csajozni se fogok. Ennyi :)

2014. nov. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi különös nincs abban, ha egy orvos a saját neméhez vonzódik. Sajnos sok szakma, terület van, ahol a homoszexualitás tabu és kizáró ok. Rendőri,katonai pályára készülőknél például és az élsportolók között is súlyos teher.
2015. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!