Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha prűd vagyok?

Mit csináljak, ha prűd vagyok?

Figyelt kérdés
Pl. nem szeretek szexről, szexuális beállítottságról, semmi ilyen személyes témáról másokkal beszélni. Szerintem ez nem tartozik másokra. Maximum a legjobb barátnőmmel diskurálok ezekről, de nem egy nagy társaság előtt kiteregetve.
2014. szept. 28. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez nem prűdség, hanem normális, érett gondolkodás. Én sem teregetem ki a szexuális életemet mindenkinek, maximum 1-2 emberrel beszélgetek ilyesmiről és bár nem jövök zavarba, ha körülöttem szexről beszélnek (vagy épp szexjelenet van a filmben), de én nem fogom a társaság orrára kötni, hogy a Férjemmel mikor, hányszor, hogy... Szóval érted, ez 4 fal közé és két emberre tartozik, szerintem nem "partitéma."

Vannak ismerőseim, akik úgy beszélgetnek a saját szexuális életükről, mintha csak arról beszélnének, mit vettek a boltban, ráadásul vadidegenek füle hallatára, vihogva, fennhangon...

2014. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hosszúhajú ***** válasza:
45%

teljesen egyetértek előzővel, de sajnos ma már olyan korban élünk, amikor ez prűdségnek számít. Még 50 év, és már az is prűdség lesz, ha nem fekszel le egy vadidegennel.

Egyébként szerintem sem nevezhető ez prűdségnek. jóérzésű embereknek a szokása.

2014. szept. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Van a magánélet és van nem magánélet.


Szexuális életem az a magánélet.

Általánosságban való szexről beszélgetés meg a nem magánélet.


A kettő nem keveredik sose!

2014. szept. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért kellen bármit csinálnod?
2014. szept. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Tegyünk különbséget!!!


A saját magánéleted nem tartozik másra.


De ha szégyenletes dolognak tartod azt, hogy szexről beszélj mások előtt akkor ott gyerekkori sérülések vannak a háttérben.


Azt már meg sem merem kérdezni, hogy állsz a meztelenséggel. Akkor is rosszul vagy ha mások meztelenül látnak?

2014. szept. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hosszúhajú ***** válasza:
0%

szerintem az nem gyerekkori sérülés, ha nem szeretsz a szexről beszélni. Az apácák, papok, misszionáriusok, szentek, ... nem gyerekkori sérülés eredménye a szemérmesség. Elég ha mélyen vallásos vagy, sőt, vallás se kell hozzá. Ha ez sérülés eredménye lenne, akkor a szexuális forradalomig élő legtöbb ember

gyerekkorában sérült volna.

2014. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is teljesen normális, hogy a magánélet az magánügy.

Én -férfi létemre- kínosan érzem magam sokszor akkor is, amikor mások mesélnek a magánéletükről.

Saját magánéletemről legfeljebb urológus szakorvossal vagy lelkésszel beszélek.

2014. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

#6



Mindenki sérül gyerekkorában. Ilyen a nevelési kultúra. Ki itt ki ott. Attól függ hogy milyen volt a szociális környezete.


Olyan annyira természetes mind ez hogy az emberek tudomást sem óhajtanak venni róla!!!

2014. szept. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hosszúhajú ***** válasza:

8.

sérülés és sérülés, közt is van különbség, de egyiknek sem következménye a szemérmesség. A szemérmesség nevelés, és veleszületett alkat. A szexuális sérülés pedig valódi torzulásokat okoz, ami már pszichés eset, és nem pedig egy szimpla tulajdonság formájában jelenik meg. - fősulis pszichológia könyvek...

2014. szept. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3as, ott a pont!

Általános beszélgetés nekem is belefér, kulturált hangerőn, ugyanilyen hangnemben és kifejezésekkel.

Természetesen a saját szexuális életemről nagyon ritkán és kevés emberrel beszélek, főleg amíg rendben van :)

2014. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!