Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elegem van az egészből, én...

Elegem van az egészből, én rontottam el. Mit tudok tenni hogy ne legyen az egész szenvedés?

Figyelt kérdés
az elejéről kezdem, hosszú lesz. Nyolcosztályos gimiben most vagyok nyolcadikos lány. ötödik elején volt egy bemutatkozó kirándulás, még ott és akkor mindenkivel összevesztem, ki voltam közösítve, és egész ötödikben szintén mindenki utált, volt egy barátom, de ő se igazi. Hatodik elején gondoltam, hogy új év, tiszta lap, de megint mindenki bunkó volt, hiába csináltam bármit, és a végén megint visszatértem a stílusomhoz, ami miatt kiutáltak. Mert mindig megmondom a véleményem, ha jó, ha nem, és tudom hogy ez nagyon de nagyon gáz, de nem tudom türtőztetni magam, mert ez zsigerből jön(itthon ez az elvárt, vagy nem tudom megmagyarázni, de sose volt belőle probléma, mi ilyen őszinték vagyunk) és ha valaki beszól, nagyon hirtelen váltok át dacra, és a csakazértis stílusra, amiből csak még rosszabb dolgok kerülnek ki. Hetedikben sokakkal kibékültem, de a fiúk még mindig utálnak, lerondázott mindegyik, a lányok nagy része szintén(hozzátenném, hogy tényleg elég ronda vagyok). Év elején, most, nyolcadikban próbáltam nagyon normális lenni mindenkivel, de nem sikerült, még mindig utálnak. Kötelező osztálytáncunknak ma volt az első alkalma. Néggyel több lány van, mint fiú, és amíg volt lány, akiért több fiú is "harcolt", hogy a párja legyen, nekem még a méteres körzetembe se jöttek, lánnyal fogok táncolni, de még a legjobb barátnőm, aki a párom lenne, ő se akar velem táncolni, mert lánnyal táncolni gáz. Szétszekálták a fejemet, és óra után megindultak a csereberék, hogy ki kivel lesz inkább párban, majdnem mindenki szervezkedett, csak én nem, mert senki se akar velem táncolni :((( és az órákon is ez van, ha kedves akarok lenni akkor kiröhögnek, megaláznak vagy bunkók velem. mit tegyek, hogy végre normális része legyek az osztálynak, és ne csak egy nyomorék?! nem tudok megváltozni :( jövőre jönnek újak is, ergo tényleges új esélyeim lesznek,de nem bírom ki addig..... segítsetek, kérlek!(hibákért elnézést, ideges vagyok és gyorsan írok) 14/L

2014. okt. 1. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Néha jobb, ha megtartod magadnak a véleményedet. Majd megtanulod. Nem kell mindig igazságosztót játszanod!
2014. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt nem az osztálytársaiddal van a gond hanem veled. Nem fogok újat mondani, de ilyen hozzáállással ami neked van, felnőttként is gondjaid lesznek, és bizony a kollégáid is utálni fognak, talán ki is közösítenek.

Ha nem akarsz ilyen életet akkor változtass a hozzáállásodon.

Ez a megmondom mindenkinek a véleményemet, őszinte vagyok szöveg gyorsan felejtős.

Vannak helyzetek amikor a kegyes hazugság is többet ér mint a nyers őszinteség. Meg kell tanulnod, hogy mikor van az ideje az őszinteségnek a megmondom a magamét helyzetnek, és mikor kell csendben lenni.

Legközelebb ha túl őszinte akarsz lenni vagy meg akarod mondani zsigerből a magadét, előbb számolj el 10-ig.

Tanulj meg alkalmazkodni a társaidhoz, mert ha erre nem vagy képes akkor mindig kirekesztett leszel. zt pedig csakis magadnak köszönheted.

2014. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hányszor próbáltam már alkalmazkodni! Nem mondom meg mindig a vëleményemet

Amikor hetekig csak kedves voltam, lenyeltem amit mondtak, nem szóltam vissza, tudjátok mi volt? Azon ment a csámcsogás hogy gyáva vagyok visszaszlni

Utána se szóltam vissza, mindig megaláznak, mindig az van hogy van az osztály, és vagyok ën es aki velem barátkozik az hükye

2014. okt. 1. 17:08
 4/10 A kérdező kommentje:
És már mondtam, hogy nem gondolom hogy nem vagyok hibás, mert igen, ën rontottam el
2014. okt. 1. 17:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Több éves utálatot nem lehet pár hét alatt helyre hozni. Ha bántanak akkor nyilván meg kell magadat védeni, és nem csöndben lapulni, mert ez nem alkalmazkodás. Ezzel csak azt éred el, hogy jobban fognak piszkálni.

Viszont léphetsz kedvesen mások felé te is.

PL: Ha valaki gyenge valami tantárgyból, és te jó vagy akkor mond neki, hogy segítesz neki. Vagy ha tudod, hogy valakinek gondja van, akkor mert odaállni, hogy segítesz neki.. Nem fog egyik napról a másikra változni a helyzet, de lehet év végére már elfogadnak majd

2014. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

megpróbáltam, de senkinek nem kellett a segítségem, vagy ha segítséget kértek, akkor meg nem tudtam

dogáknál csesztetnek, hogy segítsek, de ott áll mellettem a tanár, ezért értelemszerűen nem állok neki súgni/puskát írni nekik vagy a padtársamnak, akkor meg szünetben megy az oltogatás, hogy miért nem segítettem... :(

2014. okt. 1. 17:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben keresném más társaságát. Esetleg más osztályokét, vagy 1-1 embert más osztályból, akivel együtt vagytok általában. Ha ez megy (nehéz lesz, de egy próbát megér szerintem), akkor belesz*rnék abba, hogy mit csinálnak/mondanak az osztálytársaim, mivel van más, akivel szünetekben együtt vagyok :) Órán pedig azért vagy, hogy tanulj/figyelj, oda nem kell társaság, sőt, még ronthatják is a jegyeid. Súgni dolgozatkor pedig biztos nem súgnék olyanoknak, akik k*csögök velem. Meg se próbálnám, vállat vonnék neki, és kész. Én tuti ezt tenném, de lehet, csak én vagyok ezzel így.
2014. okt. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az egész suliból nemismerek embereket, akiket igen, azok sem kedvelnek
2014. okt. 1. 18:10
 9/10 anonim válasza:
Szerintem nem kell,hogy mindenki kedvence legyél. Szerintem ezt akarod olyan görcsösen elérni, hogy pont az ellenkezőjét éred el. Így szokott lenni. Tegyél olyan dolgokat, amiknek te is örülnél ( apró dolgok ). Higgyél magadban, de tudd, hogy te sem vagy tökéletes. Senki sem az.Tanulásra koncentrálj, találd meg miben vagy jó, kiemelkedő. Úgyis a továbbtanulásra kell most figyelned. Lehet, hogy majd egy másik suliban más környezetben jobb lesz.
2014. okt. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azota mi a helyzet?
2015. okt. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!