Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi szól amellett, hogy olyan...

Mi szól amellett, hogy olyan kutyafajtákat tenyésztünk/tartunk, amelyek emberi segítség, beavatkozás és ápolás híján életképtelenek, sőt, az egész életük még így is szenvedés?

Figyelt kérdés
Elnézem a tacskót vagy egy basset houndot,amelyek aranyos,intelligens,nagyszerű kutyák,ellenben a hasukat a földön húzzák szinte,nem tudnak egy jót futni,aránytalanul rövid lábaik miatt hányféle csípőízületi és gerincbetegség jellemző rájuk...Ott vannak a bulldogok,a shar pei,a nyomott orrú kutyák.Értem én,hogy egyeseknek ez tetszik(bár hogy mi,azt nem tudom)de mi a jó abban,hogy állandóan törölgetni kell a ráncait,különben bepállik,bőrbetegségek,légzési nehézségek,horkolás kíséri ezeket a kutyákat,arról nem is beszélve,hogy császározni kell őket,mivel természetes úton világra sem tudnának jönni?(A természet szelektálna ugyebár...)Őszintén sajnálom ezeket a kutyákat,akik az emberi hóbort miatt váltak jóformán életképtelenné.Biztosan jól le leszek szólva,de ha rajtam múlna,nem engedném,hogy ilyen kutyákat tenyésszenek,amelyeknek szenvedés az életük.(Mi a jó egy fulladozó,hörgő-szörcsögő,nyarat alig viselő pl angol bulldogban...?Azon túl,hogy egyeseknek ez tetszik,persze)Még mielőtt bárki is nagyon megsértődne:ugyanolyan kutyaként és társként tekintek rájuk,akiknek ugyanolyan kedves lénye van,mint más kutyának-nem erről van szó,hanem a fizikai felépítésük miatti nehézségekről.
2013. júl. 4. 15:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Két része van a válasznak. Egyrészt a kutya már önmagában nem létezne az ember nélkül, mindegyik fajtát az ember tette olyanná amilyen. Akár tudatosan csináltuk, akár nem, de maguktól nem léteznének. Másrészt meg az embernek kellene legyen egy olyan erkölcsi felelőssége, ami határok közé szorítja azt, hogy mi fér bele a tenyésztésbe és mi nem. Sajnos sok fajtánál semmi ilyesmit nem lehet felfedezni és tényleg gyártják az egyre betegebb és életképtelenebb egyedeket.
2013. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
ez nem teljesen igaz, nem kell a tacskót és a basset houndot lenézni emiatt, ha nem lenne rövid a lába, nem lenne pozitív oldala sem: a tacskó vadászkutya, üregekben kell járkálnia, hosszú lábbal nem férne be, a basset houndnak pedig szimatolnia kell, a föld közelében több a szag, ezért előnyös. Ha e 2 fajta kutyára nem kerestél rá, és ugyebár tévedtél, lehet hogy a többiről is tévedsz, de azt elismerem, hogy van 1-2 ilyen kutyafajta.
2013. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ismerem a fajtákat elég jól,a basset és a tacsi használatáról"is van tudomásom.De kérdem én,megéri úgy tenyészteni ezeket a fajtákat,hogy oké,az emberi igényeit kiszolgálja(üregi állatok vadászata)mindemellett viszont küszködik egész életében...?Az oké,hogy a kutyát is az ember szelektálta,ezzel nem is volt addig gond,amíg használható,életképes kutyafajtákat hozott létre.
2013. júl. 4. 15:41
 4/19 A kérdező kommentje:
És mint említettem,nem lenézem őket,nagyon aranyos egy tacskó és egy bassett is,okosak,szeretetre méltóak,de fizikai adottságaik-véleményem szerint-nem teszik lehetővé a normális életet.
2013. júl. 4. 15:42
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:37

Csak nézz meg fotókat akár az 1900-as évekből az említett fajtákról. Igen nagy különbségek vannak az akkor használt kutyák és a ma showra tenyésztettek között.Ahogy némely fajtáknál már megtörtént a munkára szelektált és a showra tenyésztettek között a küllem közti különbségtétel.

2013. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ezt nézétek meg,régen minden kutya sokkal jobban nézett ki mint most!

egy csomó fajtát mutatnak meg,hogy milyenek voltam xxx évekkel ezelőtt és milyenek most..

2013. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
*voltak
2013. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem szól mellettük, csak az emberi hülyeség...
2013. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

8as vagyok.


Tudod az a gond, hogy a tenyésztés elment abba az irányba, hogy pénz, pénz, más már nem is számít, a másik dolog meg ebből kifolyólag, hogy nem érdekli őket, hogy tönkretesznek fajtákat, mert ugye a tenyésztés az adott fajta jobbá tételére irányulna... Gusztustalan, amit az emberiség művel, akár erről, akár másról beszélünk.

2013. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

8as vagyok.


2es!


A basset hound még csak véletlenül se így nézett ki! Ne is haragudj, de amikor egy vadászkutya menni se bír, az már több, mint gáz!

2013. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!