Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Annyit szeretem volna kérdezzn...

Annyit szeretem volna kérdezzni hogy mennyi idő alatt lehet elintézni azt hogy valaki magántanuló legyen? És az orvos vagy pszihologus javaslatára lehet az valaki?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Már megint te?
2014. okt. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugye, ma sem fogsz a kommentekre reagálni, meg a kérdésekre válaszolni, hanem inkább nyolcszor kiírod ugyanazt a bárgyú kérdést?

Neked nem magántanulónak kéne menni, hanem egy kisegítő iskolába, mert az értelmi szinted azon a színvonalon van.

2014. okt. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tehát, Eric Cartman stílusban előadod a szüleidnek, hogy:

- Anyaaa, ugye lehetek magántanuló?

- Jaj, prünytőm, nem, járj csak be az iskolába.

- De anyaaaaaaaaaaaa!

- Na jól van pubicám.


Ezután szüleid bemennek az igazgatóhoz, akit megkennek X vastagságú borítékkal, benne sok-sok Szent Istvánnal és Deák Ferenccel, hogy ne ellenvéleményezze a döntésüket. Így az illetékes gyámhatóság nem fog szaglászni.


A hirtelen jött rengeteg szabadidőddel pedig kedvedre rendelkezhetsz. Alvás délig, vagy még tovább, egész nap pizsamában lófrálhatsz, hajnalokig gépezhetsz. Tanulni ráér vizsgák előtt néhány nappal.

2014. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem világosan leírtam tegnap, hogy mi a menete annak, ha valaki magántanuló akar lenni. Nem értem, hogy ezt miért kellett újra megkérdezni?

Magántanulói státuszt az igazgató adhat, általában a szülő kérésére.

Itt olvashatsz róla részletesen. (Már ha tudod értelmezni az itt leírtakat, mert az eddigiek alapján efelől kétségeim vannak.)

[link]

[link]


Mennyi idő? Nincs rá pontos időkeret. Bár év közben ritkán szoktak magántanulói státuszra váltani, én a környezetemben egy ilyen esetről tudok, ott 1 hét alatt lezajlott a dolog.


Igen, javasolhatja orvos vagy pszichológus, hogy magántanulóként folytasd a tanulmányaidat, de a végső döntés az igazgatóé. (Az már más kérdés, hogy ép pszichológus neked soha nem fogja ezt javasolni.)


Továbbá tartom a véleményemet, miszerint a legnagyobb ostobaság lenne neked magántanulói státuszt kérned. Ezzel végleg kizárnád magad a társadalomból. Ha nem tudsz beilleszkedni, nem az a megoldás, hogy akkor elbújsz. A megoldás az lenne, hogy megtanulsz a többi emberrel együttélni. Ebben egy pszichológus sokat segíthet, szóval ne csak a lógásod legalizálása miatt keresd fel őt, hanem azért is, hogy segítsen visszazökkenni az értelmes emberi életbe.

Továbbá arról nem is beszélve, hogy magántanulóként úgyis le fogsz maradni. Pont te magadtól tanulnál? Te, aki még egyetlen mondatot nem voltál képes hiba nélkül leírni? Inkább azon kellene igyekezned, hogy felzárkózz mind szociálisan, mind tanulmányilag a többi tanulóhoz, és nem azon, hogy hogy tudnál minden tekintetben lemaradni.


Tegnap kérdezte valaki, most én is rákérdezek: később, ha majd felnőtt leszel, mi lesz? Hogy fogsz dolgozni? Mert oké, hogy most egy jó kamuindokkal, meg némi nyalizással megúszhatod a sulit. De ha majd a dolgozni fogsz (vélhetően betanított munkásként a gyártósorban, vagy közmunkásként), akkor hogy fogsz a munkahelyi közösségbe beilleszkedni? Ott nem mehetsz ám el "magándolgozónak".

2014. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lilikécske ***** válasza:
Nem sok idő, én szurkolok neked! Nem csak diplomások kellenek a társadalomnak, olyan is kell, aki az utcát söpri, a kukákat rakodja, vagy napi 10 órában minimálbérért a gyárban robotol.
2014. okt. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2014. okt. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!