Az orvos azt javasolta a gyermekemnek hogy legyen magántanuló betegsége miatt Hogyan lehetséges ez ill. mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Az orvos azt javasolta a gyermekemnek hogy legyen magántanuló betegsége miatt Hogyan lehetséges ez ill. mit kell tennem? A fiam 9éves múlt és 2. osztályos, sajnos 2008.10.25.-én eltört a lábba, ezért 2009.01.05.-ig nem járt iskolába. Ezen időben tanárra segítség képpen 1héten 1szer eljött és kikérdezte a tanult anyagot amit én mindennap kikértem tőle. Sajnos most 2009.02.15.-én ismét eltört a lába, ill találtak a lábában egy cystát is amit lehetséges hogy csak mütéttel tudnak majd gyógyitani. Most így még azt sem tudjuk hogy mikor fog tudni újra járni iskolába, hiszen 2009.03.09.-én kell menni kontrolra, és majd ezútán jönnek a císta kivízsgálása. Az orvos az ambuláns lapra azt írta hogy legyen magántanuló. Ezért szeretném tudni milyen lehetőségek vannak ill mit kell tennem ehhez hogy ez valóra válhason. Ezt azért szertnénk mert nem szeretnénk ha a gyermeknek évet kellene ismételni! Válaszokat előre is köszönöm!
2009. febr. 17. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a gimiben ez úgy működött, hogy kellett kérni a titkárságon egy formanyomtatványt, kitölteni, és ezen megindokolni, hogy miért akarsz magántanulónak lenni. Ezt pár napon belül elbírálták. Többféleképpen is meg lehet oldani a dolgot. Hivatalosan félévkor kell vizsgázni/írni az adott tantárgyból a féléves anyagból. De ha normálisak a tanárok, akkor meg lehet beszélni velük, hogy a dolgozatokat bejársz megírni, és ha van elég jegyed, abból kapsz félévi/évvégi jegyet.


Általános iskolában nem tudom, hogy működik, de ha bemész a titkárságra biztosan tudnak segíteni.

Mielőbbi gyógyulást kívánok a kisfiadnak!

2009. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elottem valaszolo nagyon jol leirta, en is voltam magantanulo egy evig hasonlo okok miatt , csak nem a labammal volt problema.Anyukam akkor beszelt az osztalyfonokommel es o nagyon sok mindenben segitett. Meglepo modon az akkor "kegyetlennek" tartott tanaraim is nagyon segitokeszek voltak.Az ofovel is beszelj o is tud segiteni , anyu meg az igazgatoval is megbeszelte a dolgot, mivel o engedelyezi , hogy magantanulo lehessen a gyereked. Nekem nem volt idom jegyeket szerezni, de ez egy jo gondolat , mert en nagyon eltavolodtam az osztalytarsaimtol es az nagyon rossz volt.Az elejen sokszor jottek, de utana "nyug " lehettem es nem latogattak kesobb.Ha tud a ti segitsegetekkel menjen be 1*-1*.Sokkal jobb, ha jegyeket szerez, mintha ev vegen zarovizsgat kell tennie az egesz eves anyagbol es minden tantargybol !!!! - kegyetlen rossz.

Sok sikert es jobbulast a fiadnak !

2009. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is volt egy magántanuló osztálytársam, még általánosban, igaz, felső tagozaton. Neki nem kellett angolra és készségtárgyakra járni. De a többi tantárgyból megengedték neki, hogy bejöhessen. Először az iskolatitkárral majd az osztályfőnökkel beszélj, remélem, rugalmas lesz majd. Biztos Te is tudsz vele foglalkozni, de a társaság miatt, amikor az állapota megengedi, vidd be az iskolába, már ha az ofő beleegyezik. Jövőre idegenként kezelnék a többiek. Remélem, hamar meggyógyul, és vissza tud illeszkedni!

2009. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 14 éves vagyok és magántanuló.Be kell menni az igazgatóhoz és az orvosi javaslatot át kell neki adni de lehet szűlöi is.Én is ennyit hiányoztam a suliból és mivel meghaladta a hiányzásom a 250 órát ezért igényeltük az osztályozó vizsgát.Ugy tudom hogy alsó tagozatban az évismétlés a tanárok első gondolata ezért azt érdemes megigényelni.

Tehát az igazgató megkapja a kérvényt és valami hivatalba elküldi aminek kb 2 hét az elbirálása.De ha orvosipapir van róla akkor a tanárok bármikor korrepetálják,egy saját órarendet is készitenek ha kell,és az órákra is bejárhat ha tud.HA csak a szülő kéri akkor nem foglalkoznak ugymond vele.Ha rendesek a tanárok akkor mindent megfognak tenni hogy ne keljen évet ismételnie.

2009. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!