Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti hogyan értelmeznétek egy...

Ti hogyan értelmeznétek egy ilyen szituációt?

Figyelt kérdés
Klasszikus dolog, valaki, aki maga köré gyűjt egy két havert, kinéz egy embert az osztályból és mindenki előtt piszkálni kezdi. Az áldozat általában gyengébb, félénkebb gyerek, aki nem tud védekezni. A kimenetel már a műsor elején biztos: a sárga földig meg lesz alázva és ezt mindenkinek végig kell hallgatnia, aki jelen van. Persze senki nem szól érte egy szót sem. Én csak így felnőtt gondoltam bele abba, hogy a piszkálás talán nem csak az áldozatnak szól, hanem mindenkinek. Mégpedig azért, mert végig KELL hallgatni a műsort, ha pedig nem szól közbe, senki hogy nem tetszik, akkor azzal szinte beletörődött az egész osztály a piszkálódó uralmába. Ezután már senki semmiért nem mer szólni az illetőnek. Én is egy gyengébb gyerek voltam, bár kifejezetten nem lettem célpont. Viszont sokan voltunk az osztályban, és erre a rejtett üzenetre senki sem jött rá. Az erőseb jelleműek sem szóltak közbe, hogy "most már elég, erre mi nem vagyunk kíváncsiak rendezzétek el négyszemközt, nem kell a műsor" vagy valami ilyesmi. Vagy tévedek? Ti hogy látjátok? Szerintetek tényleg "nem a mi dolgunk" és "nem nekünk szól?"
2014. okt. 21. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Én menőgyerek voltam, és állítom, hogy igazad van. Egyszerű erőfitogtatás és hatalomkinyilvánítás az egész, a szegény gyerek pedig pont ráfázott, hogy ott volt. :D

Én soha senkit nem bántottam, nem olyan voltam, viszont a legjobb barátnőm volt az uralkodóasszonyság. Julinak hívják, én voltam a "Juli barátnője", így én nem célpont, de nem is támadó voltam, hanem csupán..... a "Juli barátnője". :D Így megúsztam minden ilyen dolgot.

A többiek, akik nézték, közbe se és utána se szóltak, sőt, hogy még jobban behódoljanak az úrnőnek, utálni kezdték azt, akit éppen az úrnő is utált. Nem azért, mert nem volt szimpi a csaj/srác, hanem egyszerűen utálni kellett, különben téged utálnak ki.

A gyerekek még nem értik, hogy ez hülyeség...

2014. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha piszkálnak, ököllel vágd őket arcba és kész. És akkor nem fognak piszkálni!
2014. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nekem is eszembe jutott már. Általában én voltam az áldozat, és nagyon sokat tapasztaltam, hogy is megy ez. A többiek csak néztek és úgy csináltak mintha nem is hallanák, hogy b*sztatnak, lealáznak. Egyetlen egyszer közbeszólt egy viszonylag menőbbnek számító csaj, hogy álljanak már le, de ezzel ő is célpont lett pár napra így utána még inkább csendben volt mindenki. A srác aki piszkált másokkal nem nagyon csinálta ezt, de mint később a többiek elmondták, egyszerűen nem mertek visszaszólni neki. Elfogadták hogy ő az alfahím, ha valaki ellenkezik az az én sorsomra jut. És nem volt senki aki bevállalta volna hogy mindenki előtt megalázzák, csak hogy engem védeni próbáljon. Aztán én voltam az aki beszámolt néhány dologról az igazgatónak, a sráccal közöltem hogy innentől mehet a f***ba, a haverjaival együtt kirúgták. Több mint 30-an voltak az osztályban rajta és a "bandáján" kívül, de én voltam az egyetlen aki valaha is visszaszólt és a szemébe mondta a véleményét, mindezt úgy hogy máig is az osztály egyik legcsendesebb tagja vagyok.
2014. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!