Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan értelmeznétek ezt?

Ti hogyan értelmeznétek ezt?

Figyelt kérdés

Jól meghalni könnyű, csak egy pillanatnyi bátorság kell hozzá. Az élet az amit sokat elrontanak. Még is milyen halál mérhető ehhez? Egy pillanatnyi bátorság valóban helyre hozhatja életünk hibáit, a hős "romantikus" önfeláldozás? Szerintem "kicsit" könnyű (és kényelmes) megoldásnak tűnik.


Egy fórumon olvastam, de nem igazán értem.

Segítenétek nekem?

Köszönöm..


2014. ápr. 26. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért nem érted, mert tele van helyesírási hibákkal, melyek megnehezítik az értelmezést.
2014. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elnézést, rossz helyre küldtem:(

Még nem írtam ide. De tényleg érdekelne

2014. ápr. 26. 21:48
 3/5 A kérdező kommentje:
De úgy másoltam be! Nem értem, mit szeretne ezzel mondani. nem én fogalmaztam így.
2014. ápr. 26. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy az öngyilkosság gyávaság, az a könnyebbik út..pillanatnyi bátorság kell hozzá.. Az élet a nehéz, azt lehet elrontani...


Kb ennyit..

2014. ápr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt mondja, hogy meghalni könnyebb sokszor, mint élni. Mert az öngyilkossághoz egy pillanatnyi bátorságra van szükséged (elvágod a nyakadon az ütőeret, egy másodperces mozdulat, de hamar elvérzel). Az életet sokféleképpen el lehet rontani, nehéz élni, sokan nem olyan életet élnek, mint ami "jónak" nevezhető lenne. A pillanatnyi bátorság, tehát az öngyilkosság, a halál helyrehozhatja a hibákat, hiszen ha meghalsz megszűnnek a gondok, az élet. Az önfeláldozást nem tudom, pontosan hogyan is gondolja. Utalhat arra, hogy jobb lesz a világ, ha meghal, esetleg arra, hogy megment valakit a halálával, de hogy hogyan/miért azt nem írja. A halált könnyű kegoldásnak tartja a mondat írója. Azt állítja, hogy kihívás élni, elfutni (meghalni) könnyebb, mint szembenézni az élet okozta nehézségekkel.
2014. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!