Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan bocsássak mg neki,...

Hogyan bocsássak mg neki, olyan nehéz? Akinek megkeserítette a kisiskolás éveit egy tanár, hogy dolgozta fel?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már gyerek, 34 elmúltam. De van egy rossz élményem, pontosabban élmény-sorozatom a gyerekkoromból, amit nem tudok egyszerűen elfelejteni, és úgy érzem, azóta is mérgezi a lelkemet folyamatosan. Meggyőződésem, hogy a felnőttkori sok szorongásom, gyakori gyomorfájásom gyökerei a gyerekkorba nyúlnak vissza. Osztályfőnököm volt a tanár, és halálra szivatott engem. Valamiért kipécézett magának, pedig jól tanultam, csak - ahogy a legjobb barátnőim elmondták, és most nem magamat akarom dícsérgetni - kicsit kilógtam a többi gyerek közül, szerintük volt egyéniségem, és ha a tanár pl. beszólt, látta rajta hogy nem törhet meg olyan könnyen (szerintem pszichopata volt, örömét lelte abban, hogy lelkileg stresszelhetett egyeseket), látta rajtam a dacot, mégha nem is mutattam sosem feleseltem). Például nem tudtuk néhányan megcsinálni a tigrisugrást (amikor dobbantasz, majd a szekrényen úgy bukfencezel, hogy előtte nem teszed le a lábad a szekrényre, hanem a levegőben lendületet veszel), és mindenki előtt sértegetett, hogy nem értjük meg, mi a feladat, pedig csak féltem, hogy kitöröm a nyakam. 10-12 éves voltam, gyerek, és rettegtem az osztályfőnöktől, aki egyben tesitanár is volt. És tudjátok, milyenek a gyerekek, akin érzik, hogy nem szereti az ofő, azt ők is piszkálják, könnyebb cikizni (naná, hogy nem álltam mellettem, szerencsére volt azért 2 jó barátnőm). Érzem, hogy amíg nem tudom a múlt rossz emlékeit feldolgozni, addig a lelkem egy darabja mindig rabságban lesz, de az a 4 év kitörölhetetlennek tűnik. Manapság szinte a tanárok tartanak a gyerekektől, annyira szabadszájúak lettek, a mi időnkben ez még más volt, ott nem volt szokás megkérdőjelezni a tanárokat (90-es évek). Akinek volt ilyen élménye, hogy kezelte?
2014. okt. 31. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Én mindig is lesz@rtam a tanárt és az egész iskolát.

Én velem az olvasást utáltatták meg. Emlékszem, hogy hazamentem 12-re és utána este 7-ig az íróasztalnál kellett ülnöm és olvasgatni amit feladott a tanár.

Szerintem is jobb lenne, ha mondjuk visszavezetnék a testi fenyítést, és nem lennének ilyen bátrak a mai gyerekek. Vannak jó fej tanárok akik megértik, hogy minél kevesebbet szeretnénk tanulni, és azt az anyagot is viccekkel tarkítva adják elő. A másik kategória aki úgy gondolja, hogy majd ő megmutatja milyen kemény, mennyire jók a tanítási módszerei, ő nem abban akar fejleszteni amiben jó vagy, hanem amiben rossz.

Én a férfi tanárokat szerettem, azokra nem volt ez jellemző.

Szerintem az OFnek semmi köze ahoz, hogy cikiznek e valakit vagy sem, eddig legalább a fél osztály utálta mindenhol az OFöt.

Miért kéne megbocsájtanod neki? Szerintem azóta már fel is dobta a talpát.

2014. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nem az ofővel volt bajom. Igazából a tanárokkal soha nem volt bajom. Én az a kis szemüveges srác voltam aki mindig jól tanult az osztályba viszont sohasem tudott beilleszkedni. Mindenhol van ilyen, biztosan nálatok is volt. Az általános iskola nekem maga volt a pokol. Az órákat szerettem, mert akkor nyugi volt, de minden egyes szünet rémálom volt. Rettegtem iskolába járni. Nekem is volt pár barátom, de ők sem voltak elég erősek (sem fizikailag sem "értelmileg") hogy meg tudjanak védeni így folyamatosan a többiek céltáblája voltam. Élmény volt.


Aztán elmúlt az általános, gimnáziumba kerültem. Új barátaim lettek és bár a cikizés folytatódott egyre könnyebben kezeltem. Manapság már csak nevetek az akkori sérelmeken.

Én is elmúltam már 30, így nekem sem frissek az élményeim, de ha visszaemlékszem azokra az időkre bizony összeszorul a gyomrom. Ennek ellenére nem "kísért a múlt". Szerintem Neked az a legnagyobb problémád, hogy nem engeded el azt ami elmúlt. Görcsösen kapaszkodsz abba, aminek már nem szabadna, hogy hatással legyen az életedre. Szerintem a legnagyobb gondod, hogy a jelen problémáit a múlt sérelmeivel magyarázod. Ez azért baj, mert a múlt megtörtént. Azon már nem tudsz változtatni. A jelen viszont most van, a problémáid most tudod csak megoldani.

Nem kell megbocsájtanod senkinek, nem kell jóvá tenned azt ami megtörtént. Egyszerű csak el kell fogadnod, hogy ez megtörtént, és tovább kell lépned. Hagyd magad mögött azt, ami a múlt és koncentrálj a jelenre.

2014. okt. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekem is általános iskola volt a "pokol" . Viszont nem a tanárokkal hanem az osztálytársakkal volt a gond, hasonló volt,mint az előző hozzászólónál, mellettem sem állt ki senki sem :/ 7-ben váltottam iskolát ott már nem voltak ilyen gondok, lettek rendes barátaim, de mindig a szívemre vettem a "vitákat" (mivel "bandákra" oszlott az osztály, így a bandák között ment). Ez sajnos azóta munkahelyen azóta is kísért,hogy görcsösen be szeretnék illeszkedni, igaz,hogy eddig akárhol dolgoztam mindig lett jó pár ember akikkel nagyon kijöttem/kijövök, de néha magamban sokat agyalok azon,hogy miért kell mindenhol "klikkesedni", mikor lehetne tök jó csapatként is együtt működni (még ha nem is muszáj). Én úgy fogom fel,hogy megvan a saját kis csapatom akikben valóban meg lehet bízni(mi 7 en vagyunk -benne a főnököm is , a másikak 2en ). Próbáld meg,hogy ha gondolsz is rá nem stresszesen, és,hogy ez többször már úgysem történhet meg veled! Menni fog, nekem is sokminden változott! :)

21/L

2014. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mondd meg neki, hogy mai napig gyűlölöd es reméled a pokol tűzén fog égni, és fogsz még a sírjára hugyozni


azért ennyire durván, mert 34 évesen ha még mindig ez foglalkoztat, az baj

és valamit tenned kell, valahogy ezt a feszültséget ki kell engedned, és nem azokra akiket szeretsz


ha ezt nem akarod, akkor menj pszichológushoz


ha 20+ év alatt nem sikerült feldolgoznod egyedül, már nem is tudod segítség nélkül

2014. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

persze 1es, a rossz tanár még verhesse is a gyereket! te normális vagy? mert megsúgom a jófej nem fogja csak a rossz


a kérdező meg most mit is szeretne? azon problémázik hogy verbálisan agresszív volt vele a tanár, de azért a mai gyerekek nagyon pofátlanok, rájuk férne egy kis fizikai agresszió is. ha tanár még meg is verte volna, most miről irna? hogy valakiben ilyen szinten ne legyen empátia!


vagy ha nem így van, akkor az utolsó mondatot minek irtad bele kérdező? hogy a mai gyerekek nem szenvednek a verbális agressziótól mint ahogy te is? de igen! szenvednek


továbbá a verésparti véresszájúaknak: már a 70-es években is tilos volt bántalmaznia a tanárnak egy gyereket, ha megtette fegyelmit kapott érte. ha pedig a szülő nem az igazgatóhoz ment hanem a tanácshoz, minisztériumhoz akkor az a tanár többet nem taníthatott sehol.

2014. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!