Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehet bölcsész diplomával is...

Lehet bölcsész diplomával is boldogulni hosszútávon?

Figyelt kérdés

Három évig koptattam a padot az egyetemen. Nem mentem végül tovább mesterre, mert nem vettek fel, de az alap diplomám megvan.

Az alapdiplomámmal vagy fordítóira mehetnék tovább amit utálok vagy tanárira. Más opció nincs.

Jelenleg bölcsész vagyok, de találtam egy nagyon szuper állást.


Tudjátok állandóan olvasgatom meg hallgatom, hogy xy elkezdte a mesterképzést, mellette dolgozik, mellette 200 gyereke van, stb. Plusz nekem nagyon sokan mondják, nem fogok boldogulni az életben egy bölcsész diplomával össz-vissz. Ez igaz némileg; eléggé nehezen találtam rá a jelenlegi állásra.

Viszont a hideg kiráz ha visszagondolok az egyetemre. Utáltam azt a sok ideg-beteg gyereket, a sok profot akik maguk se tudták miről beszélnek, azt a hatmillió oldalnyi anyagot tárgyanként aminek a 3/4-e érthetetlen volt... Olvasgatom a régi csoporttársaim kiírásait az egyetemről és kb mindig felsóhajtok, hogy de jó hogy már nem vagyok egyetemista.


Most jön a jelentkezés és pár ismerősöm elkezdett izélgetni, hogy adjam be a mesterképzésre a jelentkezésem; igazából nem akarom egyáltalán - nem érdekel amit ott tanultunk és nem akarok azok közé az emberek közé visszamenni és nem akarok belépni újra abba az épületbe... De lehet hibát követek el, ha hagyom elszaladni a lehetőséget?


Erre a szakra amire akarok jelentkezni most lehet utoljára, utána többet nem indítják. Szóval, szerintetek egy bölcsész diplomával is lehet boldogulni hosszútávon az életben vagy fontos mindenképp a mester?



2014. dec. 2. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor, ha maszekban tudsz fordítani pl.
2014. dec. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A bölcsészdiplomával kitörölheted a s..gged. Nem mész vele szinte semmire, büfédiploma.
2014. dec. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de szerintem neked nem való az egyetem. Ha nem érzel kihívást a továbblépéshez,szakosodáshoz, akkor csak kínszenvedés, elvesztegetett évek várnak rád, bármilyen szakra mész. Ne aggódj, sokan vannak így ezzel. A bölcsész diploma mint olyan, nem piacképes. A nyelvekkel mindig találhatsz ilyen-olyan munkát, de igazi karriert nemlehet erre építeni. Inkább olyasmiben gondolkodj, amiben látod a jövőt, látod magad 10-20 év múlva.
2014. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet boldogulni bölcsész diplomával ha nem csak papír hanem tudás és ambíció is van mögötte. Fordítóként karriert is lehet építeni, kezdve a kis szövegektől a szakszövegekig. Egy felkapott szakfordító egy-egy munkáért már milliós összegeket tesz zsebre.
2014. dec. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha jó irány, ember, akkor igen, de úgy általánosságban nem.


a mester csak arra jó hogy olcsóbban utazz, stb, esetleg kcsiit versenyképesebb leszel a majdani alulfizetett szakmádban, sokat nem ér...


inkább válaszd a munkát + nyelv, irány külföld.

2014. dec. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!