Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen sorrendben csináljam...

Milyen sorrendben csináljam meg ezt a "prezentációt"?

Figyelt kérdés

A történet röviden annyi, hogy eljöttem idén szeptemberben az így már volt iskolámból, különböző okok miatt, leginkább az én hibámból. Ezt mostanra megbántam, mert a mostani iskola ahova járok nagyon rossz.

Beláttam, hogy hibáztam, és szeretnék visszamenni. Van is időpontom az igazgatóhoz, és tudom, hogy mit mondjak, csak azt nem ,hogy hogyan.


1. egyből közlöm, hogy szeretnék visszajönni , mert beláttam, hogy rossz döntéseket és hibákat hoztam.


2. ugyanez csak fordítva, vagyis ecsetelem a hibáimat, és a végén bedobom a konkrét szándékot, hogy vissza szeretnék jönni?



2014. dec. 7. 17:43
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Szerintem kezd azzal, hogy elmondod, hogy x-időpontban iratkoztál ki ilyen és ilyen okok miatt, viszont úgy gondolod, hogy rossz döntést hoztál, és hogy szeretnél érdeklődni, hogy van-e valamilyen lehetőség arra, hogy vissza kerülj.


ui.: Nem írtad, hogy az ok valami kis "rosszaság" volt, vagy csupán egy rossz ötlet, hogy másik intézményben tanulj tovább.

Mindkét esetben szerintem jobb, ha a fenti sémát követed, de ha valami csínytevés miatt gondoltad, hogy iskolát váltasz, akkor én meg főként azzal kezdeném, hogy "ezt és ezt csináltam, amiért vállalom a felelősséget, és tudom, hogy hibát követtem el..."


Remélem tudtam segíteni! :)

2014. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi rossz magamtól mentem el :)

Igazából volt egy bukta év végén, és nem akartam galibát a régi és új osztálytársakkal, hogy egy bukott szamár vagyok.

De rájöttem, hogy én toltam el, nem tanultam rendesen akkor bizony vállalni kell a következményeket, mert ez az. Meg amúgy sem egészséges valamit félbehagyni, ha elkezdte az ember. Azt be kell fejezni.

2014. dec. 10. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!