Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Srácok, ti kitől kérnétek...

Srácok, ti kitől kérnétek kölcsön, ha meg lennétek szorulva? Ti milyen sorrendben kérnétek kölcsön? Ez beleférne nektek?

Figyelt kérdés

Van egy 40-es évei elején lévő férfi ismerősöm, aki pár hónapja nem kapott fizetést. A cégben résztulajdonos, így ezt be kell nyelje.

Felélte az összes tartalékát, lassan mindenét eladta, de lassan ott tart, hogy már nincs mit ennie.


Közel állunk egymáshoz, de nincs köztünk semmi.


Tegnap este felhívott, hogy szeretne tőlem kölcsön kérni 35.000 ft-ot, de nem tudja megmondani, hogy mikor fogja tudni megadni.

Egyedülálló anya vagyok egy 6 éves gyerekkel és nálunk is jó helyen lenne, de elküldtem neki a pénzt.


Azt mondta, hogy tőlem kért először, ha én nem tudtam volna segíteni, akkor az édesapjától kért volna.


Közell áll a szívemhez, de soha nem volt köztünk semmi.

Most viszont ez kicsit furcsa, hogy tőlem kért először.


Tisztára az az érzésem, hogy úgy fordult most hozzám, mintha a barátnője lennék.


Vélemény?


2014. aug. 18. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem adnék neki egy fillért sem.
2014. aug. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

"Tisztára az az érzésem, hogy úgy fordult most hozzám, mintha a barátnője lennék."


Az vagy barátja és közelebb állsz hozzá mint az apja. Egyébként remélem lepapíroztátok, mert barátság ide oda csúnya vége lehet.

2014. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Én biztos először a szüleimtől kérnék. De lehet, hogy neki rossz a kapcsolata az apjával, vagy az apja még rosszabbul áll mint ő, vagy ilyesmi. Amúgy a nincs köztetek semmi, azt jelenti, hogy semmi szerelmi, vagy azt, hogy komoly barátság sem? Mert én mondjuk előbb kérnék egy nagyon jó barátomtól, mint a barátnőmtől, viszont egy szimpla ismerőstől, havertól egyáltalán nem lenne képem kölcsönkérni. Ha különösebben igaz barátnak sem neveznéd, akkor valószínű, hogy csak biztosan tudta rólad, hogy adni fogsz és azért téged hívott(magyarul kihasznál).
2014. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem papíroztuk le, lehet, hogy dinka vagyok, devfeltétel nélkül megbízom benne, illetve ha nem adja vissza, akkor is szívből adom neki.


Kollégák voltunk pár évig, részemről nevezhetjük plátói szerelemnek, de soha nem mutattam ki felé, mivel a főnököm volt.


A kihasználás nem jellemző rá, most is inkább azt választotta, hogy ő nem kap fizetést, mintsem el kelljen bárkit is küldeni a cégtől.


Az édesapjával nagyon jó a kapcsolata, neveltetéséből eredően a család van nála az első helyen. A szülei elég jómódúak, ezen kívül van két testvérei is, akik jól állnak.


Ezért is furcsálom, hogy hozzám fordult.

2014. aug. 18. 20:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat.

Èn egyszer nagyon meg voltam szorulva és kértem a szüleimtöl. Èvekig hallgattam, hogy mert ök segítettek rajtam akkor PÈNZZEL, és ezt mindig ki kellett (és máig ki kell) hangsúlyozni (félidegeneknek is). Amúgy nem szoktam kölcsönkérni azelött sem, de akkor tényleg gáz volt.

Na az volt az utolsó alkalom.

Azt mondom, ha tényleg még egyszer annyira meg lennék szorulva, hogy az éhhalál küszöbén állnék, akkor utoljára kérnék tölük, de inkább füvet ennék, vagy havat, vagy akármit!

Ùgyhogy én simán megértem a pasit, hogy töled kért, ez még nem jelenti azt, hogy úgy néz rád, mintha a barátnöje lennél, vagy arra pályázik, hogy az leszel. Szerintem nagyon kellemetlenül érzi magát, hogy kérnie kellett, de mivel közel érez Téged magához és megbízik benned, ezért kért töled.

2014. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Természetesen teljesen jó volt amit tettél, ha szívesen adsz neki pénzt, és megbízol benne, akkor adhatsz neki.

De ha újra jönne hozzám, és nem visszaadná, hanem kérne még hozzá, akkor nem adnék neki többet. Persze ez a Te döntésed.

2014. aug. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)


Nem vagyok egy szeretetszolgálat, de szívem szerint azt mondanám neki, hogy adja ki a házát és költözzön hozzám...

2014. aug. 18. 20:19
 8/13 anonim ***** válasza:

És mi az, ami megakadályoz ebben, hogy ezt mond neki? Ha a részedről plátói szerelem volt, és a részéről is tartja veled a kapcsolatot attól függetlenül, hogy már nem a kollégád/főnököd, szerintem megérhet egy próbát.

Én szorítok nektek, jószívű ember vagy ritka az ilyen sajnos. (mert a gerinctelenek mindig kihasználják az ilyet..)

2014. aug. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Jelekh, jól esett.


Kicsit gyáva vagyok, de majd összekapom magam és beszélek vele :)

2014. aug. 19. 21:01
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Sikerült elmondanod neki?

2014. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!