Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csinálnátok, ha az iskoláb...

Mit csinálnátok, ha az iskolában kiderülne, hogy falcoltok? 18L

Figyelt kérdés
Még gimáis vagyok és az iskolámban nagyon meleg van. Szívesen levenném a pulcsimat, de ott vannak a hegek. Nem frissek, de nem is anunciar régi mind.

2014. dec. 8. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értelek. A kérdés és a magyarázat nem összefüggő. A kérdés az, hogy mit csinálnánk, ha rájöjnénnek a suliban hogy falcolunk. A magyarázat pedig arra is utalhat, hogy mi lenne a véleményünk róla. Nem értem. Kifejtenéd? :) Szívesen segítek.
2014. dec. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Csukló környékire ott van a csuklószorító. Vagy tetoválás (bár ez "radikális").
2014. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálnátok, ha az iskolában kiderülne, hogy falcoltok?


Rágugliznék, hogy tudjam mit terjesztenek rólam.

2014. dec. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Először is keress fel egy szakembert- pszichológust. Másodszor fejezd be a vagdosást, mert elfertőződhetnek, ha nem tudod, márpedig nem tudod, hogyan kell feltűnèsmentesen, "èsszel" csinálni. Ne akard megtanulni ezt a stratègiát, ugyanis sok mentális beteg, pszichopata, mazochista èlvezi az önbántalmazást. Ha kèred a segítsègemet, tanácsaimat, csak írj.

Addig is, gondolkozz el rajta, hogy fèl emberkènt akarsz èlni ès szenvedni, vagy a felületi sebezèst abbahagyni ès elkezdeni nyitni a gyógyulás felè.


A karcolásokat csuklószorítóval, karkötőkkel vagy divatsállal el tudod takarni, de a legtöbb már hasonlót átèlt szemèly rá fog ismerni a jelekre. Ők- akik már abbahagyták, illetve mèg csinálják a vágásokat- felfigyelnek majd rád, de általában toleránsak ès nem fognak pletykálkodni rólad.

2014. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok és depressziós. 4 éve falcolok és 2 alkolommal próbáltam kioltani az életem. Az emberek többsége az utcán elítél, mert ha meleg van én le veszem a pulcsimat. Szüleim se nagyon értik, mit miért teszek, mert ők soha nem találkoztak ilyennel. Ha megyünk valahova, mindig fel kell vennem egy pulcsit, nehogy valaki meglássa, hogy nem vagyok tökéletes és boldog.

Az emberek miért nem tudják elfogadni, hogy egy egészségesnek kinéző, fiatal lánynak nem lehet lelki eredetű problémája?

(Szüleim nem tehetnek semmiről. Amikor megtutták átvittek egy jobb iskolába és később tanácsot kértek egy pszichológustól, mert én nem voltam/vagyok hajlandó megbízni senkiben. A helyzetem javult annyival, hogy elmegyek a kezelésekre, de nem mindig válaszolok a kérdésekre.)

Az első válaszoló meg csak szerencsésnek érezheti magát, hogy nem éli át amit én minden egyes nap.

2014. dec. 8. 20:40
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Nem válaszolsz a kérdésekre.

ezért aztán fizetheti édesanyád

2014. dec. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Válaszolok csak nem mindig elsőre. Tudod nem olyan egyszerű egy idegennek arra a kérdésére válaszolni, hogy milyen módszerekkel kíséreltél meg öngyilkosságot.
2014. dec. 9. 10:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszoló vagyok. Feltett neked a pszichológusod kèrdèseket ès nem mindre adtál megfelelő vagy csak èrthető választ. Mièrt nem? Jobb hallgatni a sèrelmeidről, mint szembenèzni a dèmonjaiddal? Mit èrzel, amikora szüleid arcára nèzel? Mit látsz a szemükben? A helyükben mit tennèl? Tudod te mekkora fájdalmakat okozol nekik? Ha szereted őket, hogy művelheted ezt velük? Mit tettek ellened, mièrt nem fogadod el a felèd nyújtott kezet?

Van kiút a depresszióból is, de ahhoz rá kell jönnöd az èleted èrtelmère, hogy igenis van kièrt ès mièrt èlned! Őszinte önvizsgálatot kell tenned, mèrlegelned a lehetősègeidet, hogy jobbá tedd a mindennapjaid ès legyen motivációd a változatásra. Írd össze a szemèlyisèged pozitív ès negatív tènyezőit, a közvetlen környezetedben lèvő emberek, barátaid, családod fontosságát, hogy vajon akarod-e hogy örökkè èrted aggódjanak ès ne önmaguk problèmáit próbálják megoldani. Írd le, hogyan èrzel irántuk, mit tennèl a helyükben ès hogy hogyan nèznèl önmagadra, mint külső szemlèlő.

2014. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
nekem tudják a suliba! lehet h csak szerencsém van hogy itt jófejek, de engem nem szoktak piszkálni ezzel. tudják h vannak bajaim, elfogadnak és segitenek is :)szerintem felvállalhatod nyugodtan! ha valakinek nem tetszik szard le! nem nekik vágod magad! ha ez valakit zavar h heges a kezed a max te leszel! a többivel ne kell foglalkozni ők ugysem értik
2014. dec. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én bekötném gézzel a karom ha nem akarnám, hogy megtudják, de ami ettől is fontosabb megtalálnám a békét magamban.

Többször próbáltam öngyilkos lenni általánosban kezdődött különböző módszerekkel, a végén éles tárgyak pl. üvegszilánk és konyhakés. Az utolsónál kapott el a legerősebb vágy, akkor tényleg azt hittem, hogy vége lesz.

Megtanultam elfogadni magam, erősebbé váltam, értelmet kerestem az életemnek. Röviden elmondani egyszerűnek tűnik, de idő kellett hozzá és szembenézni azzal amitől sokáig úgy hittem csak öngyilkossággal szabadulhatok meg.

2015. jan. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!