Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ez elég büntetés...

Szerintetek ez elég büntetés neki, vagy ki kellett volna rúgni? (Eleg hosszu de megeri elolvasni)

Figyelt kérdés

Próbálom legegyszerűbben vázolni a történetet, mert elég kacifántos.


17 éves vagyok, az eset a sulinkban, az osztályomon belül történt. A sztori három szereplője a nagyhangú, beképzelt, tipikusan az osztály hülye ribije(nevezzük Fnek), a menő, gazdag, szépfiú, aki amugy nagyon rendes (őt Lnek) és a kicsit egyszerű, őszinte, oke, nem világszépe, de egyébként rendes erdélyi lány (őt Csnek). Tudom hogy ezek a kategorizálások nevetségesek, de kb. tényleg igy képzeljétek el őket.

Szóval a sztori a következő, ugye 11.esek vagyunk, és F. már régóta bele van zúgva L-be, akit viszont ez mindig hidegen hagyott, vagyis a viselkedése miatt eléggé elkerülte mindig is. (Fontos tudni hogy szinte kilencediktol kezdve F egyik kedvenc tevékenysége csesztetni az olyanokat, mint Cs, tehát akiket magánál kevesebbre tart)

Eddig nem volt semmi különös, de a napokban felröppent a pletyka, vagyis egyértelmű jelek utaltak rá, hogy L és Cs összejöttek. Persze F robbant, jöttek a folyamatos beszólásai Cs irányába, de az igazi botrány tegnap tört ki, egyik szünetben mindhárman a teremben voltak, meg persze még több osztálytársam is, amikor is L annyit tett, hogy megfogta Cs kezét (tudom tudom, hogy olyan, de tényleg nem ovodaban vagyunk :')) mire F kitört. Próbálom legszebben vázolni amiket mondott, kvázi azt, hogy egy olyam undorito leny, mint Cs, nem érdemli meg az életet, ő a szulei helyeben mar ujszulotten agyonverte volna (ez volt az a resz amikor folalltam es kimentem mert egyszeruen nem birtam tovabb) , hogy nem érti, Lnek hogy van ehhez gusztusa, és mellesleg Cs egy szakadt k.urva. Ezeket a kifejezeseket kepzeljetek el 6839374 fele valtozatban, nem reszleteznem oket. Cs szerintem sokkot kapott -megertem- nem szolt semmit, de Lt azert nem kellett felteni, beleallt a "vitaba" F-fel, azert o is savazta rendesen, de ilyen stilusban egy szo nem jott ki a szajan. En ilyen uvoltozest amit ezek ketten lerendeztek, meg eletembe nem hallottam, egy baratom meselte, hogy a suli masik vegeben, egy emelettel feljebb is lehetett hallani, es kvazi az egesz iskola kussban volt es ezt hallgattak szunetben. En az emlitett resznel kimentem a terembol es a baratommal (evfolyamtarsunk de nem osztalytars, nem lenyeg) csak kintrol hallottuk a balhet, (ha L baratai nem fogjak le, a nyakamat tennem ra hogy tettlegessegig fajul) amikor megjelent az igazgato asszony. (Nagyon korrekt es igazsagos no, de annyira para hogy a 12.es fiuk is felnek tole), aki engem kerdezett hogy mi tortenik, en probaltam finoman felvazolni az esemenyeket, aztan persze bement rendet tenni, es kb 15 percel kesobb csak annyit lattunk/hallottunk hogy vitte magaval F-et az igazgatoiba.

Kesobb kiderult hogy felfuggesztettek egy honapra, es minden tamogatast megvontak a csaladjatol ami erinti oket (3 gyerekes csalad, meg mittudomen).

Nagyon megosztotta a sulit ez a dolog, ma is mindenki errol beszelt meg, vannak akik szerint eleg a buntetes sot sokalltak, masok szerint rogton ki kellett volna rugni....

Szimplan csak kivancsisagbol tettem fel a kerdest, hogy ti mit gondoltok errol, helyes volt-e dontes vagy sem?


2014. dec. 10. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem helyes döntés volt.
2014. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy ki kellett volna rúgni, hogy sok volt-e a büntetés, azt nem tudom eldönteni...egyrészt a családtól való kedvezmények megvonása nem feltétlen jogos, és valljuk be értelmetlen is, ezt a korosztályt (ha csak nem nehéz körülmények között él) nem izgatja, hogy van-e elég jövedelme a családnak; másrészt szerintem fontos, hogy az iskolai bántalmazás kellőképp büntetve legyen, legyen szó fizikai vagy pszichés bántalmazásról. Ugyanakkor a lényeges kérdés az, hogy mi fog ezután történni. A lány megkapja a büntetést, és megy minden tovább? Attól tartok, igen. Szerintem egy tanárnak (főleg egy osztályfőnöknek) az is a feladatai közé tartozik, hogy kordában tartsa az ilyen indulatokat, és bármilyen elcsépelt is, beszélgessen az osztállyal, valamint a megbüntetett lánnyal is. Bár sokan nem értenek velem egyet, és nem is mentségként mondom, de általában a bántalmazó sem születik rossznak, mindennek oka van, és ahhoz, hogy az ilyen szituációk később elkerülhetők legyenek, ezeket az okokat meg kell keresni, és megoldást kell keresni rájuk.
2014. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 virág2001 válasza:
Szerintem ez így korrekt volt.
2014. dec. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A családi támogatás megvonása nem tudom, hogy jogos-e, gyanítom hogy egyenes következménye a felfüggesztésnek.

Pedagógusként nagyon nehéz megállapítani, kinek van igaza a vitás helyzetekben, illetve mekkora legyen a büntetés mértéke. Kérdéses, hogy mennyire lesz ez jó hatása a elkövetkezendőkben? Elgondolkodik-e F. és változtat-e a viselkedésén, vagy csak rosszabbodik a helyzet.

Amit ez a lány művelt, nyilván nagyon helytelen és megalapozatlan támadás volt. Megérdemelte.


Hogy az osztályfőnöknek mennyire van befolyása az ilyen események fölött, az kérdéses. Anno a mi osztályunkban volt egy lány, aki csendes volt, átlagos külsejű, kitűnő tanuló. Barátai alig, azok is hasonlóak, szóval nem állt ki érte senki. Sajnos célpontjává vált pár nagyhangú fiúnak, akik mindig kinevették, beszólogattak. Szóban bántották, bár nem olyan durván mint a fenti esetben. Az osztályfőnök képtelen volt megakadályozni, hiába beszélt az érintettekkel, szülőkkel, adott beírást, igazgatóit, mindent. A legnagyobb fékje mindennek az osztályközösség közös hangja. Mi voltunk azok, akik rosszallásunkat kifejezve el tudtuk csendesíteni a dolgokat. Egy idő után teljesen elhalt ez a magatartás.

Tizenéves korosztályban a kortársak reakciója többet jelent mint bármilyen tanár vagy szülő figyelmeztetése. Ha a közösség rosszall valamit, akkor azt nem fogja folytatni az "elkövető", mert csökken a népszerűsége miatta.

Bocs, kicsit hosszúra sikeredett :)

2014. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 acelsziv ***** válasza:
kemény sztori, de a büntetés elég volt. Jó eséllyel vissza fogja fogni a pofáját, mert amit otthon kap a kieső bevételért az mind az övé lesz.
2014. dec. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy az igazgatónő közbe avatkozott. Véleményem szerint még a büntetés is, kivéve a támogatások megvonását. Bár kizártnak tartom, hogy a problémát megoldja a büntetés. Hol van a történetben az osztályfőnök, aki ismeri a diákjait? Aki tud a nyelvükön beszélni, és a problémát megbeszélni, anélkül hogy bűnbakot állítanának ki.

F. nem viselkedett helyesen, ugyanakkor feltételezem, nincs olyan jó családja, mint Cs.-nek. Fura, amit most mondok, de valahol F. egy áldozatnak tűnik, különösen ha a példája precendenssé válik az iskolában, és sokat nem is ér, mert a sorban utána következő nagyszájú lesz majd az iskola következő bűnbakja és így tovább.

A pedagógusoknak beszélgetni kellene a problémáról, különösen ha az egész iskolát ez a dolog foglalkoztatja, természetesen ítélkezés nélkül.

2014. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ofonk nagyon kedves, nagyon szeretjuk, de.....hat finomam szolva nem illik az osztalyunkhoz, nem igazan tud minket kezbek tartani. Mondjuk azert ilyen szintu balhek nem szoktak lenni, de na...
2014. dec. 10. 21:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az oszi feladata lett volna veletek beszélgetni erről, ha látja, hogy mi folyik az osztályában... Pl. beszélgethetett volna a arról, hogy mit gondoltok a szerelemről... :) Stb... Szóval neki kellett volna észrevennie, hogy a lány és a fiú között lesz valami... :)


Túl sok volt ez, hogy megvonták F a családjától a támogást... Eleg lett volna a felfüggesztes is...

2014. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!