Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehet az, hogy a matekot...

Hogy lehet az, hogy a matekot és a fizikát utálják a legjobban statisztika szerint? Pedig a fizika egy nagyon szép tantárgy.

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 20:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Neked az, nekem rémálom volt 9-ben. Előtte se szerettem kifejezetten, de akkor legalább könnyű volt.
2014. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%

Mert a matek és a fizika reáltantárgy, a természet igazságairól szól. És az igazság fájdalmas, míg a hazugság és félrevezetés vonzó az emberek többségének:

[link]

Például vallásokból világméretű mozgalmak alakultak ki, de matekból vagy fizikából nem igazán jellemző ugyanez.

2014. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Általában azt a tantárgyat utálják az emberek ami a legrosszabban megy nekik.

Én pl. az irodalmat utáltam. Mindig sokat szenvedtem mire sikerült összehozni egy 2-3 oldalas fogalmazást és a műelemzéseknek sem láttam semmi értelmét.

2014. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azért utáltam, mert olyan mennyiségű és töménységű tananyagot próbáltak nagyon rövid idő alatt erőszakosan megértetni velem, amit 10 évig kéne a gyökerektől kezdve tanulmányoznom, hogy felfogjam. Nem volt idő arra, hogy megértsem, mi az, hogy logaritmus, mi az, hogy Q meg F meg Z, és hogy lesz abból 180 kW meg 80 Hz. Nem kaptam válaszokat a miértekre, nem kaptam időt a feladatokra, mindent csak meg kellett csinálni azonnal és tökéletesen, mert "így van és kész". Egy novellaelemzést vagy egy háború cselekményeit be lehet magolni, de a matekot meg a fizikát nem. Azt sem mondom, hogy mindenki hülye hozzá, persze van, akinek sosem menne, de van, akinek igen, csak nem tudják megtanítani neki...
2014. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én például azért nem szeretem a fizikát, mert rosszul tanít a tanárunk. Meg mondjuk annyira amúgy sem érdekel. Mindenkinek más a szép tantárgy.A matekot meg fizikát talán azért utálják sokan, mert sokan nem értik.
2014. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A fizika valóban szép, de ezt a szépséget semmilyen közoktatási intézményben sem lehet megtapasztalni. Random képletek megtanulásában nem csodálom, hogy nem találnak esztétikai értéket.
2014. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előbbi hozzászólókkal. A tanítás módjában van a hiba.

Nekem a fizika hobbim is volt. Ezért soha nem voltam hajlandó bonyolult képleteket lexikálisan bemagolni. Hanem a vizsgákon a képletet le szoktam vezetni ha szükség volt rá. Ezért aztán egyszer a tanár valami csodabogárnak nézett, mivel a megoldás jó volt, csak látta hogy a képletet nem tudtam fejből hanem logikusan megalkottam. No mindegy, hiába csodálkozott, én akkor is például Szentgyörgyi Albertnek adok igazat, aki azt mondta hogy az agy gondolkodásra való és nem adattárolásra.

2014. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerű, a matekhoz-fizikához sok gyakorlás kell, és megkell érteni, vagy nem fog menni.

Lehet sok okostojásnak nehéz elképzelni, de a nagy átlagnak nehezen megy a számolás, semmi kedve nincs hozzá, és nem szeret vele foglalkozni.

Ebből adódik, hogy sokan utálják.

Na meg aki nem szereti, és nem akar vele foglalkozni soha, az miért szeresse? :)

Na meg megkell mondani, hogy a matek is olyan, hogy jó alapok nélkül nem fog menni..

2014. dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, baromi sok múlik a tanáron és az oktatás minőségén. Van ismerősöm aki pro fizikából, meg matekból, és egyetemen is az ilyen területek érdeklik, és ő is azt mondja hogy nagyon jó tanára volt.


Míg ha rosszabb a tanár, nem érted meg az anyagot, nem is fogod szeretni. Vagy alapból kicsit olyan ez, hogy egy történelem, földrajz sokkal vizuálisabb, vagy egy irodalom is. És jobban kapható rá az ember agya mint a nyers fizikai meg matekos számításokra.


A mateknál is vannak akik "csodálatos" dolognak tartják, én meg csak a nyers számokat látom benne. Talán pont ez a baj, megtanították anno mechanikusan hogy ezt csináld így mert csak, de nem látom át a miértjét. Pedig a fizika és matek pont az a tárgy, ahol mindennek van "miértje" és sokkal inkább gyakorlatiasnak kellene lennie, meg olyan hozni mellé érdekes példákat, ami felkelti az érdeklődést, és onnantól fogod tudni hogy miért is integrálsz, deriválsz meg tököm tudja.


De ilyen például a statika, szilárdságtan, stb. Nem mindegy hogy "itt van a képlet, használd" alapon ismered, vagy megtanítják a miérteket is, és kb gyakorlatban tudod látni a dolgot hogy ez ezért van az meg abból jön ki, és ha átlátod rájössz hogy egy teljesen logikus dolog.


"Ezért aztán egyszer a tanár valami csodabogárnak nézett, mivel a megoldás jó volt, csak látta hogy a képletet nem tudtam fejből hanem logikusan megalkottam."

Na pont ilyenről beszélek, hogy nem csak a képletet látod a dologban, hanem magadnak tudod levezetni logikusan.


Meg szerintem akárhogy nézzük, az emberek nagy része nem kiemelkedően okos. Nem tud összetetten logikusan gondolkozni, és inkább csak magol. De ez valahol így is van rendjén, régen is voltak akik képzettek voltak, meg voltak akik elvégezték a piszkos munkát. Csak a mai társadalmi felépítés egyre inkább azt várja el, hogy az átlag ember is Értsen 100 ezer dologhoz.

2014. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc tantárgyaim,benne van azért,hogy a tanárunk nagyon jól tanít,érdekel is, meg hát rengeteg érdekes dolgot mesél,híres fizikusokról (ezt általában szakkörön),találmányokról stb.:-)

14 vagyok.

2014. dec. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!