Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek melyik tantárgyak?...

Szerintetek melyik tantárgyak? Fontosabbak 1. Irodalom, Nyelvtan, Történelem/ 2. Fizika, Kémia, Földrajz /

Figyelt kérdés
Én szerintem mindenképp a legfontosabb tantárgyaknak ezeknek kellene lennie 2.fizika,kémia,földrajz,titeket nem zavar hogy 7pont ezeket tartják nem érdekelt tantárgyaknak? Pont hogy ezek lennének fontosak az iskolákban;(

2014. nov. 10. 15:24
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Szoval miért veszik semmibe 2.fizikát,kémiát,és a földrajzot?

Ezek sokkal fontosabb tantárgyak

2014. nov. 10. 15:30
 2/41 anonim ***** válasza:
48%

Ez már nekem is eszembe jutott.Az általad kijelölt csoporthoz viszont hozzátenném még a bioszt is .Oké, hogy meg kell tanulnunk helyesen írni, fogalmazni, de a múlt fas.zságainál fontosabbak a jelenben zajlódó dolgok, a gazdaság...És az idegen nyelvek tanulása is nagyon fontos manapság.

17/L

2014. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
53%
A realtargyak fontosabbak, aztan a nyelvek, es csak azutan a human targyak. Szerintem.
2014. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Zsófia Tóth válasza:
45%
A természettudományi tantágyak nem olyan fontosak, mint az irodalom, a töri, a nyelv és a matek.
2014. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, talán azért kerülnek előtérbe a humán tárgyak, mert az emberek nagy részének az könnyen megy, míg olyan embert keveset ismerek, aki szereti és érti a matekot, a fizika meg a kémia is ide tartozik. A mi osztályunkban pl. egy ember volt, aki igazán szerette a fizikát, kb. 5-en, akik értették, de nem szerették, a többiek (én is) meg azt sem tudták soha, hogy miről van szó...
2014. nov. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
72%

Minden fontos, nem lehet ezt így sorrendbe tenni.

A magyar nyelvtan nélkül rendesen idegen nyelvet sem tudsz megtanulni, még ha kint élsz külföldön akkor sem, kellenek hozzá a nyelvtani alapok. A helyesírás, komolyabb presztízsű munkáknál alapkövetelmény, ne gondold, hogy egy motivációs levélben simán lehet hibás szó, vagy mondatszerkesztés, be sem hívnak állásinterjúra, ha hibákat ejtesz.

Az irodalom szükségességét valóban nehéz lehet fiatalon megérteni, de nagyon fontos és nem véletlenül van egy szinten a matekkal az érettségin, ezekből van a legtöbb tantárgyatok is. Nemcsak alapművelltséget ad, hanem nagyon komoly szerepe van a beszédértésben, ami manapság olyan rossz a magyar diákok körében, hogy az valami borzasztó, európai szinten vagyunk lemaradva. Az irodalom legfontosabb haszna pedig (szerintem) az, hogy megtanít különböző érzelmeket és az ehhez kapcsolódó tetteket megérteni. Ez most biztosan nem tűnik fontosnak egy 16 évesnek, de higgyétek el, ez a legfonttosabb lesz majd később, amikor felnőttek lesztek.

A történelem oktatást én is másképpen szervezném, de kihagyni semmiképpen sem lehet, nagyon fontos tárgy.

És természetesen a 2-es csoport is ugyanannyira fontos.

2014. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Magyarmanó ***** válasza:
46%

Kémia és Fizika: Mikor fogod őket használni? Annyira alapvetően intelligens mindenki, hogy a nagyon alapokat tudja, de a kovalens kötést meg a többit soha nem fogod használni.


Nyelvtan: Hát elég cink ha valaki nem tud írni...


Irodalom, Történelem: Alapvető műveltség szintén elég gáz ha nem tudod legalább a fontosabb dolgokat.


Földrajz: Az, hogy mi hol van minek mi a fővárosa az tényleg fontos, de, hogy a földburok hányadik lemeze milyen kőzet burokban milyen hőfokos azt soha nem fogod semmire sem használni...


Így ezen tantárgyak fontossági sorrendje szerintem:

1. Nyelvtan

2. Történelem

3. Irodalom

4. Földrajz

5. Fizika

6. Kémia

2014. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

7#

Te totál ostoba ember lehetsz, magyar senkit hogy nem érdekel, fölleg nem külföldön, mert ott telibe szarják, fizika, földraj, kémia pedig az amiben élsz, és ami körülvesz

2014. nov. 10. 21:07
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! az első mondatod második részének nincs semmi értelme, mert nem tudsz fogalmazni, a főleg szót pedig így írjuk FŐLEG. Úgyhogy esetedben a magyar nyelvtan a legfontosabb tárgy, ha még magyarul sem tudsz helyesen fogalmazni és írni, akkor egy percig se gondold azt, hogy ez egy másik nyelven menni fog. És külföldön nagyon is megnézik, hogy mennyire vagy a topon az adott nyelvből, hacsak nem mosogatni szeretnél kint, ahhoz egyébként egyik reál tárgy sem kell, sőt még érettségi sem.
2014. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Ezel nagy ostobaságot írtál, irodalom,nyelvtan nem igazán kell, ez tudom hogy fáj de ez van
2014. nov. 11. 11:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!