Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehet az, hogy a matekot...

Hogy lehet az, hogy a matekot és a fizikát utálják a legjobban statisztika szerint? Pedig a fizika egy nagyon szép tantárgy.

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 20:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

Én a kémiát sem szerettem, a másik kettővel egyetemben.

Nehezen értettem, unalmasnak tartottam, ezért gyenge is voltam belőlük / matekból sikerült is megbuknom, év végén, hála Istennek, a pótvizsgán átmentem /. A földrajzot, biológiát, történelmet és az irodalmat viszont szerettem, hozzám közel állt.

Mi még annak idején nagyon száraz tankönyvekből tanultunk, azért a maiak valahogy színesebbek, diák közelibbek. Bár, szerintem minden tankönyvnek olyan érdekfeszítőnek és közérthetőnek kéne lennie, mint a Mi micsoda című ismeretterjesztő könyvsorozatnak.

Nem kellene szerintem ennyire belemászni ebbe a kémia-matek-fizika témába. Természetesen van létjogosultságuk ezeknek a tantárgyaknak, de csak azt kéne tanítani, ami a mindennapi élethez kell. Aki villanyszerelőnek vagy vegyésznek tanul, annak van szüksége az elektromos áramkörök kapcsolási rajzára ill. a kovalens kötésekre. A matekban tanított gráfokról meg 3 ismeretlenes egyenletekről már nem beszélve, mert arra aztán végképp nincs szükség a felnőttlétben. Felesleges ezekkel tömni a diákok agyát.

2014. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
15%
Mert ahhoz gondolkodni kell és az emberek nagy része buta és nem tud logikusan gondolkodni.
2014. dec. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valaki ezekből a tárgyakból szuper jó, és ezáltal ő maga Einstein utódja, a többi "butával" ellentétben, akiket magasról lenéz, de nem egyszer fordul elő, hogy a való életben egy csekket nem tud normálisan kitölteni, a pénzügyi dolgokhoz nem ért / kamat, hitelek, stb. /, gyakorlatiasságban egy nulla. Ismerek ilyeneket.
2014. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Fúú, én imádom őket :)Amikor pici volt matematikus akartam lenni XDDDDDD Nagyon felpörgetnek, de komolyan :) De szerintem vannak azok akik valahogy erre "születnek", meg azok akiknek nagyon sokat kell tanulni, hogy megértsék. És hát nekem is nagyon sokat kell tanulnom, mert nem könnyű felfognom ezeket a reál tantárgyakat. De milyen jó érzés amikor jól megtudok csinálni vmilyen feladatot..szebb lesz a napom XDD
2014. dec. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez rendszerhiba. A mi oktatásunk egy nagy akadémikus tudáshalmazt szeretne átadni "készen". Ehelyett sokkal jobb lenne valami tényleg minimális és a hétköznapi életben szükséges dolgokat átadni mindenki részére, a kíváncsiságát meg minden gyerek élhesse ki szabadon kalandozva abban a tárgyakörben, ami épp érdekli. Így legalább abban az egy-két dologban jó lesz majd, ami a leginkább érdekli. Olyan sosem lesz a jelenlegi tudásgyár szemléletben, hogy mindenki mindent ért, kár is ezt tűzni ki célul. Amerikában pl. elvétve találni számolásos fizika feladatot érettségiig a sima átlagos tantervben, ellenben sok példa és szemléletes szöveges magyarázat van, na meg egy-egy jól kitalált egyszerű mérés, amivel a tudományos filozófia lényege elvileg jól átadható.
2014. dec. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: ott a pont.
2014. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
nagyon roszul tanítják...a legtöbb helyen...én legalábbis általánosban találkoztam utoljára jó matek vagy fizika tanárral.... akkoriban meg ugye még nem is a valódi fizikát tanultuk hanem newtonit...
2014. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Acmed válasza:
,JGGJKHKLLIG
2014. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!