Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek nem kiábrándító...

Szerintetek nem kiábrándító feleslegesen tanulni?

Figyelt kérdés
3-3,5-5 évet tanulni, adott esetben keményen (maximalista az illető és/vagy nem elég, ha utolsó este átolvassa), lelkessé válni és érzékennyé az adott terület problémáira azért, hogy utána az életben ne használja az ember semmire se a tudását?
2014. dec. 20. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Én úgy vélem, hogy minden tudás hasznos. Mégha úgy is tűnik, hogy nem fogod használni. Nincs felesleges tanulás.

Én próbálok úgy élni, hogy mindig tanuljak valami újat, mert ez csak pluszt ad az életemhez.

2014. dec. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tudod, én fordítva látom.

Amit megtanulsz, az mindig elöny.

Hogy veszed-e hasznát és mikor,azt sosen tudhatod.

Már elmúltam 50 éves, és sok minden volt, amit 16 és 30 éves korom között tanultam, és a legtöbbröl azt hittem, sosem fogom használni. Aztán ide-oda kerültem, és sokszor éppen arra volt szükségem, amiröl a legkevésbé hittem volna.

(Pl mérnöki diplomám van, és egy ideig mégis könyvelöként dolgoztam, utána voltam ovódai szakács, utána varrónö - szóval eléggé vegyes)

2014. dec. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Akkor miért volt jó mérnöki diplomáért sz*pni ha az életben nem használtad?

Nem fogott megy egy-egy terület benne és nem voltál szomorú, hogy mégse tehetsz semmit érte az életben soha?

2014. dec. 20. 16:45
 4/14 anonim ***** válasza:

Dehogynem.

Én máig így csinálom, h amin látom, h van valami értelme azt megtanulom(szakmai tantárgyak), a többit elolvasom, aztán írok/töltök egy puskát.

Van jobb dolgom is, mint töltelék tananyaggal szaroskodni.

2014. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Lényegében nagyon sok szak 100%ig tölteléktárgyas, mert az emberek úgyse azt fogják csinálni, ha végeztek.
2014. dec. 20. 16:53
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
hát, téged tényleg nem éri taníttatni.
2014. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

"Akkor miért volt jó mérnöki diplomáért sz*pni ha az életben nem használtad? "


Elöször is a diplomámért TANULTAM - méghozzá szívesen -, és nem sz*optam!


Másodszor AZT nem írtam, hogy soha nem használtam - ugyanis többször is dolgoztam mérnökként is, pl jelenleg is -, de közben mást is csináltam, ami éppen kedvezöbb volt, vagy amire éppen nagyobb szükség volt valamiért.


Harmadszor: látom képtelen vagy felfogni, hogy tanulni, tudni JÓ, és az égvilágon MINDEN, amit megtanulsz, többé tesz téged, értékesebb ember leszel töle.


Viszont ha neked nincs igényed a tudásra, akkor tényleg értelmetlen téged taníttatni.

2014. dec. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit tanulsz


A, olyat ami érdekel

B, olyat ami nem


Velem pl sosem tudták megtaníttatni az irodalmat, mert egyszerűen rühelltem. 2es is voltam belőle az összes sulis évem alatt. Érdekes módon szakmai tantárgyakból jeles voltam, mert érdekelt és nem tanultam kimondottan, hanem odafigyelve megértettem.

2014. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Felsőoktatásban már nem általános műveltséget tanítanak. Néhány tölteléktárgyban van általános műveltség is, de...


Ha valaki abszolút nem tud szakmában elhelyezkedni, akkor nem tudom, számít-e, hogy pallérozta az agyát.

Mellesleg lehet szabadidőben sudoku-zni, keresztrejtvényt fejteni, olvasni mindenfélét.


Ha valami érdekel, akkor elolvasom, nem kell ahhoz egyetem.

2014. dec. 20. 18:01
 10/14 A kérdező kommentje:
Minden ember értékes - és ezt nem a lexikális tudás határozza meg.
2014. dec. 20. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!