Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Erkölcsi bizonyítvány kiváltás...

Erkölcsi bizonyítvány kiváltása "feleslegesen"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A tanácsotokra, véleményetekre lenne szükségem.



Ősz végéig gyesen vagyok a gyermekemmel. A gyermek szeptembertől óvodába megy. Gyes alatt sajnálatos módon megszűnt a munkahely, ahol dolgoztam, így megszűnt a biztosítási munkaviszonyom is, így kénytelen-kelletlen új munkahelyet kell keresnem.

Elkezdtem böngészni a lehetőségeket, és most augusztus 01-től lenne egy lehetőség (takarítás), amit megpályáznék.


Egy "apró "bökkenő" akad csak, hogy a pályázat benyújtásához kérnek érvényes erkölcsi bizonyítványt. Természetesen nincs félnivalóm, büntetlen előéletű vagyok, , teljesen tiszta múltú, szívesen lekérem a papírt, ha kell, ugyanakkor nem tudom, hogy egy egyszerű TAKARÍTÁSHOZ mi a fenének kell kikérni a méregdrága erkölcsit?


A másik, hogy ha holnap meg is kérvényezem a papírt, akkor sem ér ide a határidőig. Utána olvastam, hogy ilyen esetben csatoljam a postai csekk másolatát, hogy azzal igazoljam, hogy folyamatban van az erkölcsi intézése.


A másik ötlet, ami megnyerte a tetszésemet, hogy a kísérőlevélbe írjam be, hogy nyilatkozom, hogy büntetlen előéletű vagyok, és kiválasztásom esetén ezt erkölcsi bizonyítvánnyal igazolom a munkáltató felé. Szerintetek ez járható út?


Nem arról van szó, hogy nem akarnám kikérni a bizonyítványt, hanem arról, hogy elég drága, amit a huszonhatezer forintos gyesből elég nehéz kifizetni, pláne "feleslegesen", hiszen könnyen lehet, hogy még csak egy elbeszélgetésre sem hívnak be.


Szerintetek? Komolyan érdekelne a véleményetek.


2014. júl. 9. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezzel a másik ötlettel nagyon jó tippet adtál nekem. Én is egy csomó hirdetést látok, ahol kérik, na de ha most mindenhova kikérném akkor csődbe mennék.

Én megpróbálom legközelebb így.

2014. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Éppen ez az, hogy nem a Minisztériumba, nem a közigazgatásba mennék, még csak pénzzel sem dolgoznék. Csak egy szimpla takarítói állás. Ehhez a munkakörhöz túlzásnak tartom az erkölcsit, de még az önéletrajz-motivációs levél is picit röhejesnek tűnik számomra.


De teljesen mindegy a munkakör.


Miért nem lehet azt mondani, hogy elbíráltuk az önéletrajzokat és gratulálok, te vagy a kiválasztott, és a munkaszerződés aláírásához leszel szíves egy erkölcsi bizonyítványt kikérni.

2014. júl. 9. 18:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én már eleve azt sem értem, hogy kinek volt pofája kitalálni ezt a rendszert. Miért nincs egy központi nyilvántartás, ahonnan a munkáltató lekérheti a kiválasztott jelentkező adatait? Miért képzeli bárki is azt, hogy 3100 forint nem összeg egy munkanélkülinek? Szerintem mindkét megoldás jó, amiket írtál, normális munkahelyen megértik, hogy az ember nem akar háromhavonta feleslegesen pénzt kidobni erre. Ahol nem értik, ott meg nem csak ez a baj.
2014. júl. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!