Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek is van jogom...

Szerintetek is van jogom megharagudni a tanárra, mert egyszerűen nem képes megjegyezni a nevem?

Figyelt kérdés
Mármint nem is az lenne a baj, ha nem tudná, de engem Szandrának hívnak, az egész suliban én vagyok az egyetlen Szandra. A magyar tanárom annak ellenére képtelen megjegyezni és mindig Alexandrának hív, mikor az osztálytársaim szóltak neki, hogy én csak simán Szandra vagyok, kinevetett és azt mondta, hogy olyan év nem is létezik. :( Szerintetek ezt direkt csinálja velem? :\

2015. jan. 9. 21:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
84%
Tiszta szívből kívánom neked,hogy ez legen életedben a legnagyobb problémád.
2015. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges.


Egyik osztálytásamat a kémiatanár mindig Márton-nak hívta, holott mindenki Marcinak nevezte.


A tanárok többségénél ez a bevett szokás, hogy nem a becenevén szólítják az illetőt.


És valóban ez legyen a legkisebb gondod.

2015. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
de gondolom a kerdezonek nem a beceneve szandra hanem a normalis keresztneve
2015. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Az én nevemet meg mindenki becézi. Anno minden tanárnak elmondtam, hogy én nem xy hanem xy vagyok! Mert utálom azt a becenevet, ahogy szólítanak. De senki se képes felfogni, hogy én nem szeretem ha úgy szólítanak. Máskor is, kérdezi a "bowlingozóba" a nevünket amikor elkezdünk játszani, és rögtön úgy szólít, amit nem szeretek...

Az osztálytársam meg Alexandra, és Őt meg Alexának nevezi az egyik tanár, mikor úgy Ő nem szereti, de mindegy...

Én bevinnék egy magyar utónév könyvet, és megmutatnám, hogy van olyan hogy Szandra. Am. ha ez a keresztneved, akkor a naplóba is ez van beírva nem? Talán vak a tanár? :)

2015. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
#4 a te ismerősöd jobban járt az Alexával... Nálunk az egyik tanár Alexandra helyett csak simán Alex-et mont... Na meg a másik nem is foglalkozik hogy hívnak mert vezetéknév alapján szólítgat..
2015. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Ez már azért bunkóság. Nekem van egy osztálytársam akivel mindig összekever mindenki pedig csak az első betű ugyan az a nevünkből és nem is hasonlítunk egymásra és én ezen mindig kiakadok...
2015. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%
Engem egy tanárom egy éven keresztül Boglárkának hívott, majd mikor tudatosult benne, hogy engem nem így hívnak áttért a Nikolettre, de hát ez sem volt jobb....az Istenért sem akarta megnevezni a saját nevemet....de ez van. Én csak nevettem rajta, persze bosszantott meg egyszerű, gyakori nevem van és még csak nem is hasonlít erre a kettőre, de ebből nem csináltam problémát. Sok ismerősöm van, akivel megesett ilyesmi. Szólj neki, de azért ne vedd a szívedre:)
2015. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) , csak egy picit bánt, hogy szerinte a nevem nem is létezik, mert nem mindegyik naptárban van benne. :(
2015. jan. 10. 08:26
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Engem mindig Borinak szólítanak a tanáraim, pedig Bogi vagyok. :) Mindig kijavítom őket, de sosem jegyzik meg.
2015. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
Engem meg 5 éve tanít egy tanárnő heti 2 órában ÉS NEM TUDJA A NEVEMET xD, 9 edikben felvételikor ugyan abba a suliba visszajutok, ez a hülye tanárnő megkérdezi tőlem hogy melyik iskolából jöttem... Pedig annyira nem vagyok se csendes, jelentkezni is szoktam, és hááát, a töbi tanár mind jól ismer, s utcán is ha látnak akkor leállnak velem beszélgetni... Szerintem inkább szóítson valahogy mint hogy 4 éve tanítványa vagyok és nem tud róla xD
2015. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!