Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember hány nevet, embert,...

Az ember hány nevet, embert, személyt képes megjegyezni?

Figyelt kérdés
pl: ezer nevet? vagy 10-ezret is akár? mitől függ ez?

2014. okt. 8. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A memóriától függ, hány embert, nevet jegyez meg valaki.

Aki élete során sok emberrel kerül kapcsolatba ismeretségbe, az többet, aki levesebbel, az kevesebbet tud megjegyezni.

2014. okt. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kb. 10-20 ezret. Szerintem ez az átlagos szám
2014. okt. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attol fugg... Ha erdekes a szemely akkor megjegyzem, ha nem akkor hamar elfelejtem.
2014. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
pár ezer embert szerintem idővel mindenki megismer (főleg, ha faluban, kisvárosban lakik és/vagy nagy cégeknél dolgozik, ahol sok emberrel kerül kapcsolatba), és a jelentős részére emlékszik is többé-kevésbé.
2014. okt. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem más az, hogy mennyivel találkozik, és ebből mennyit tud megjegyezni. Elég változó, hogy kinek milyen a név/arcmemóriája. Pl. nekem szerintem nem túl jó (vagy átlagos), de ismerek egy embert, aki 5-6 év után is mindig keveri az oszt.társai nevét. :DD Viszont olyat is ismerek, aki első hallás után is mindenkit megjegyez.

Egyébként szerintem az se mindig igaz, hogy aki sok emberrel találkozik, jobban tudja megjegyezni...pont, hogy egy idő után már nem tudod követni, hogy ki kicsoda és mi a neve. :)

2014. okt. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!