Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy ismerősöm a többiek...

Egy ismerősöm a többiek teljesítményétől jóval alacsonyabban teljesít. Mi lehet ennek az oka? Milyen tanácsot adjak neki?

Figyelt kérdés

2015. jan. 10. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Biztosan Fideszes politikusnak készül.
2015. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mikor suliba jártam rendszerint 2-es 3-mas voltam. Nekem nagyon nehezen ment maga a tananyag megértése. Arról nem is beszélve, hogy abszolut nem érdekelt soha az amit az iskolában tanítanak. Már általános elsőben kijelentettem a tanárnak, hogy ne is próbáljn tanítani mert nem érdekel. Nem tartottam személy szerint használhatónak azt az információt amit akkor ott tanultam és be is bizonyodott. Már dolgozom de nem tudok semmit se hasznosítani az Ady versekből meg az ének órából stb stb. Így elég nehéz tanulni, hogyha az embert nem érdekli. Én ezért voltam mindig rossz teljesítményű.
2015. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*bizonyosodott
2015. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez lehet SNI(Saját Nevelési Igényű tanuló),aki lehet diszkalkuliás,diszlexiás,diszgráfiás.Állhat a háttérben regresszió.Ha egy trauma során benne regresszió(visszafejlődés) következett be,akkor érthető,hogy alacsonyabban teljesít,hiszen tőle kevesebbet is lehet elvárni,vagy nem az életkorának megfelelő osztályban van.De ez lehet koraszülés is,ott egyértelmű,hogy hiányzik az a pár hét,pár hónap fejlődés.Vagy lehet az is,hogy nem szoptatott baba volt.Szóval ennek rengeteg oka lehet.


Tisztáznia kell önmagában,hogy ez nem az ő problémája,sokkal inkább az óvónők,tanárok hibáztak,amikor nem vették észre,hogy nem az életkorának megfelelő csoportba,osztályba jár.Sokat kell neki gyakorolnia,jó lenne fejlesztőre járnia(azt hiszem,ez a legtöbb általános iskolában is már bevett gyakorlat,hogy fejlesztőre mennek a gyerekek,de főleg az SNI-sek).


Az SNI-t meg észre kell venni,mert az érettséginél(például matek,fizika,kémia érettségi),akár buktató is lehet,ha észrevétlenül marad ez a dolog.Ez korántsem szégyen,sőt akár "kényelmes" előnyökkel jár.Bár az életben viszont hátrányt szenvedhet,mert akár a munkahelyen is jelentkezhet az a dolog,hogy le van maradva a kortársaitól.


Biztasd!És mondd el neki,amit leírtam!

2015. jan. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!