Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak tesiórán, ha...

Mit csináljak tesiórán, ha félek a talajtornától?

Figyelt kérdés

Nem tudok bukfencezni, sem fejen- és kézenállni, sőt kötelet mászni sem.. De még a gerenda sem az erősségem..


Soha nem ment egyszerűen. Van rajtam néhány + kiló, nyilván ez is közrejátszik. De bukfencezni pl. oviba se tudtam, amikor egyáltalán nem voltam túlsúlyos.


Amúgy imádok futni, úszni, minden nap tornázok itthon. Jól kosarazom, jól röplabdázom, jól teniszezem, és jól kézilabdázom.


De nekem egyszerűen nem megy ez az egész talajtorna.. Most fogjuk elkezdeni lassan, és már a gondolattól is ideges leszek, és minden tesi előtt a sírás kerülget...


Minden évben megmondom a tanárnak, hogy akkor inkább adjon egyest, de én ezeket nem tudom megcsinálni... Persze a gerendát meg a kötélmászást mindig megpróbálom, de nem fogok a bukfenccel próbálkozni... Mert annyira megalázónak érzem...

Tavaly kitalálta, hogy akkor inkább guruljak odavissza folyamatosan. Amikor mondtam, hogy ezt nem, akkor 20 percet üvöltözött...


Ne értsetek félre, nem punnyadni akarok helyette. Szívesen futok vagy erősítek helyette, vagy akármi, csak azt ne...


17 éves, lassan felnőtt ember vagyok. Nem értem, hogy miért nem lehet megérteni, hogy nem megy, soha nem is ment. Minden évben minden órán szépen elmondom ezt a tanárnak, szinte sírok már, hogy hadd csináljak bármi mást. Ha jó napja van megengedi, ha nem, akkor üvöltözik 10 percet...


Mit csináljak? Szerintetek annak lehet valami következménye, ha megmondom neki, hogy én ezt nem csinálom? (Nyilván nem ezzel fogok indítani, hanem a kúltúrált megbeszéléssel.. csak ha nem sikerül)


11.-es vagyok, lány


2015. jan. 18. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia! ezek nekem sem mentek. mindig bénáztam. egyszerüen valamit csinálj és lássa a tesi tanár, hogy probálkozol. Én mindig probálgattam, igaz h nem ment mégis jobb jegyet kaptam végül, mitn azok akik lekakilták és nem probálták. meg elvileg csak akkor buksz meg ha sokszor otthon hagyod a felszerelésed, nem? Ha meg üvltözik..üvöltözzön ..kit érdekel. Én abszolut em foglalkoznék vele. amuyg nem értem, miért érzed megalázónak a bukfencet?
2015. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a bukfencet érzem megalázónak. Hanem azt, hogy nem tudom/nem merem megcsinálni.. Ott áll 20 másik lány, meg ül 5 srác a padon, és azt nézik, hogy hogy szerencsétlenkedem, és gurulgatok a szőnyegen...
2015. jan. 18. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok és ma már ott tartok, hogy folyékonyan hazudok a tanárnak, miért nem csinálhatom meg ezeket a hülyeségeket mint pl. a fejenállás
2015. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, lássa a tanár hogy csinálod és igyekszel, minimális jegyet amit adhat az a hármas ha látja hogy nem vagy tróger és akarod csinálni, meg ugye ezek alapján tisztában van a képességeiddel. Én túlsúlyos létemre 4 es voltam tesiből annak ellenére hogy nem ment rendesen minden, de mivel próbálkoztam és egy feladat alól sem hátráltam így meglett az év végi négyesem persze voltak oylan feladatok amikben jó voltam, pl a kosarazás az nekem mindig is jól ment, a gerely hajítás, kislabda hajítás, súlylökés, ezekkel nem volt sosem bajom, ezekből ötös voltam, valamint mi jártunk úszásra is heti 1 alkalommal és ugye nekem az úszás is jól ment igaz hogy lassú voltam de ott a tanár elsősorban azt figyelte hogy egy adott hossznál ne álljunk meg, időre egyszer kellett úszni abból sajnos csak a hármas jött össze, meg volt egy értékelés amiből sajnos csak egyet kaptam mert elfelejtettem úszócuccot vinni, de azonkívül majdnem mindenből ötös voltam úszásokon is. Én utána amikor vége lett a sulinak akkor híztam sajnos még plusz 15 kilót mert ezek a tesiórák kimaradtak, de utána egyből leadtam azt amit híztam és utána még 15 kilót dobtam le magamról.

Persze azóta sokan nem ismernek már meg, tesi tanárom is alig ismert rám amikor suli után 1 évet otthon voltam és végül visszamentem a sulimba szakmát tanulni, akkor nem volt tesi óra, de sok lyukas órám volt így egyszer bementem egy tesiórára és ott poénból kipróbáltam ezt-azt ami régen nem ment. Hát egyből látszódott hogy könnyen ment a szekrényugrás, a kötélmászás is. Meg ugye volt egy feladat ami sosem ment az a magasugrás azt is megpróbáltam és elég jól ment. Mivel a tornaterem mellett van ilyen maszek konditerem így ott szoktunk edzeni ha épp nincs óránk mert nekünk kiadják a kulcsot és ott is elég sok minden megy ami régebben nem ment.

2015. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz. Én is 11.-es vagyok, bár fiú. Itt a 26 lány közül 5 ha szabályosan szépen meg tudja csinálni ezeket, a többi nem. De az okosabbja megpróbálja. Persze hogy nevetik, de fel se veszi meg legközelebb ő is nevet a másikon hogy milyen furin csinálja.
2015. jan. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én jó pár évvel fiatalabb vagyok, de mi is ugyanezt vesszük. Szerintem meg az a megalázó benne, hogy mindenki körül áll és a fenekemet bámulja. Egyébként a mi tesi tanárunkat minden lány utálja a beszédstílusa és a bunkósága miatt.
2015. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!