Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tehetünk ebben a helyzetbe...

Mit tehetünk ebben a helyzetben? Egy lány ismerősöm ma öngyilkos lett. Többi lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy anyukám munkatársának a keresztlánya, akit anyum munkatársa nevelt ma öngyilkos lett. 16 éves volt a csaj. Ma 9-re kellett volna mennie a suliba, mert az 1. órája elmaradt. Délután a keresztapja holtan találta a lakásban. Azonnal értesítették anyum munkatársát, hogy a házuk előtt egy halottszállító autó van és a lány meghalt. Sokkolta őt a hír. Biztos vagyok benne, hogy azért lett öngyilkos, mert az osztálytársai rendszeresen piszkálták és a tanárok se tettek semmit. Amúgy csajról annyit még lehet tudni, hogy a vér szerinti anyja elmegyógy intézetben él, és a csaj vér szerinti apja nem sokkal a szülés után otthagyta az anyát a gyerekkel. Sajnos én is ugyanabba a gimibe jártam ahova ő, és engem is piszkáltak a többiek. Én már felháborítónak tartom, hogy egy középiskolában, ahova én is jártam, már öngyilkosságba kergetik a diákok az áldozataikat. Ez egy kisvárosi középiskola és majdnem mindenki ismer mindenkit. Bepereljük-e azt a sulit? Ha valaki tud értelmes választ adni, azt nagyon megköszönném. Üdv.
2015. jan. 28. 22:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
nem a sulit kell perelni, hanem nektek kellene magatokba nézni, hogy elnéztétek gondolom hónapokig, hogy a szerencsétlen kislányt piszkálják és nem tettetek semmit
2015. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Semmi értelme. Nem fognak bizonyítható összefüggést találni a piszkálás miatt, meg bűnöst sem, és bűncselekmény hiányában lezárják a nyomozást.
2015. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Hát ez szörnyü állapot, nekem is van egy ismerõsöm a gyerekeivel ugyanez megy.
2015. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg 100% biztos vagy benne, hogy ezért történt? Én sem éreztem magam jól a középsuliban, és ezzel sokan így voltunk, mégis távol álltak tőlem a suicid gondolatok. Úgy voltam vele, egyszer csak vége lesz. Szerintem ha valakit otthon szerető család vár, és nincs valami komoly mentális problémája, az nem öli meg magát csak azért, mert iskolában piszkálják. Szerintem ennek a lánynak ez max. csak egy csepp lehetett a pohárban.
2015. jan. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
Felesleges beperelni. Én egy kicsit ráijesztenék arra, aki ezt tette. Oda állnék elé a szemébe mondanám: Hogy ez miattad történt és ne hidd, hogy megúszod élve. Nem szép dolog, de hátha magába száll az illető.
2015. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

én is olyan középiskolába jjártam, ahol a tanárok meg a diákok öngyilkosságba kergettek egy diákot. Aztán úgy kezdtek csinálni, mintha ők lennének az áldozat, meg elkezdtek képmutatni olyanokkal, hogy rárakták a srácot a tablóra, aki 3 évvel korábban halt meg, valamint mindegyik arra használta az egész esetet, hogy a saját lelki mélyésgüket tömjénezzék.

Én többmindenkit ismertem, aki öngyilkos lett, és azt gondolom, hogy ha valaki ezt egyszer eldöntötte, akkor már semmit nem lehet tenni. Azokkal, akik rosszul érzik magukat egy középiskolában beszélgetni kell, és új dolgokat kell nekik mutatni, hogy meglássák azt hogy más is van a világon, és sikerüljön lesz@rniuk a középiskolát. Sajnos kisvárosokban ez nehéz, mert ott általában nincs semmi.

2015. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Az előzőekről lemaradt, hogy magyarországon azért magas az öngyilkosságok aránya, mert a magyarok lumpenproletárok, és itt az a normális, amikor az áldozatokat hibáztatják.
2015. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Ez így nem számít bűncselekménynek, úgyhogy hiába perelitek be az iskolát.

Inkább azt a több tucat éretlen, neveletlen, magát nagyon életrevalónak és vagánynak tartó, nyilvánvalóan elfojtott komplexusokkal küzdő, és ezt másokon levezető kiskamaszokat kellene valami jó magas helyről kilógatni az ablakon, hogy kicsit elgondolkodjanak.

(Bocsánat, de dühít az, amit a mai tizenéves korosztály viselkedésében látok.)

2015. jan. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%
Még frissek a gimis élményeim, TELJESEN EL TUDOM hinni, hogy öngyilkosságba kergették őt! Kár mentséget keresni, bizony egy jó nevű gimibe, amibe én voltam is volt rá eset! Talán a sok lexikális baromság helyett egy kis emberséget kéne oktatni, a neves Doktor Professzor Beképzelt tanárok meg levehetnének az arcukból, az elkényesztetett milliárdos csemetékkel együtt
2015. jan. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Támogassátok mindenben szegény gyászoló asszonyt. Fontos lenne,hogy nyilvánosan nyilatkozzon,bármilyen fájó is. Egy ismerősöm bátyja is hónapokra kórházba került mert nap-mint nap terrorizálták az iskolában,antidepresszánsokat kapott,most évekkel az eset után sincs jól,mert a gyógyszerekről le kell szedni és súlyos elvonási tünetei vannak. Az egész családja megsínylette és még mindig nincs vége,csak azért mert egy sz@rházi galeri verte és szekálta éveken át,az iskolában persze nem tettek semmit.
2015. jan. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!