Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van it olyan aki öngyilkos...

Van it olyan aki öngyilkos hajlamú?

Figyelt kérdés

Van akinek vannak/voltak öngyilkossággal kapcsolatos gondolatai? Nem akarok véget vetni az életemnek, csak iszonyatosan egyedül érzem magam évek óta....a kezemet is vagdosom de nem feltűnési viszketegség miatt és nem is öngyilkossági kísérletként...csak valahogy feledteti velem a belső fájdalmat...a környezetem látja rajtam milyen magányos vagyok de egyszerűen nem tudom elmondani nekik mit is érzek...

Aki járt már hasonló helyzetben az hogy mászott ki belőle?

Tudom hogy a fentiek nem épp epelméjűségre utalnak de szeretnék ebből kimászni.

Egy depressziós lány



2014. jan. 25. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Én mindig is depressziós hajlamú voltam, több évig szinte minden nap eszembe jutott az öngyilkosság. A kísérletig sosem jutottam el, csak szimplán elegem volt és az tűnt az egyetlen megoldásnak. Most decemberben szakadt meg a dolog, bár lehet csak szünetel... mindenesetre úgy hiszem, hogy már képes volnék kezelni az érzelmi hullámaimat. A magányt önfejlesztéssel töltöttem ki, rengeteg olvasással, filozofálgatással ( :) ), nomeg racionális természetű révén, igyekeztem rájönni az életem ok-okozati összefüggéseire, amik magyarázattal szolgáltak a sikertelenségeimmel kapcsolatban, sikerült felfedeznem a hibáimat, amiken javítani tudtam. Ha cserélhetnék, hogy az elmúlt éveimet boldogan tölthettem volna, ami által nem szorultam volna saját magam kezelésére, biztos vagyok benne, hogy nemet mondanék. Rengeteget köszönhetek a depressziónak, és boldogsággal tölt el, hogy azzá sikerült válnom, akivé szerettem volna (semmi egoizmus, egészségesen vagyok önbizalom-hiányos - de egy depressziós embernek legalapvetőbb feladata, hogy igyekezzen elfogadni és megszeretni önön magát, ha ki akar kerülni belőle). Emellett foglalkozom a buddhizmussal is, bár csak érintőlegesen, de ott is rengeteg okosságot össze lehet olvasni, amik segítségedre lehetnek. Persze ez még befejezetlen, fiatal vagyok, rengeteget tanít majd még az élet nekem... Igyekezz megismerni a világod, az embereket, gondolkodásukat, és általuk saját magad. Nézz körül és fedezd fel, hogy mennyi szépség rejlik a világban, hogy a magányt tulajdonképpen Te magad ébresztetted és eteted a lelkedben. Ember vagy, így az ösztöneidet legyőzheted, rengeteg más dolgot is felfedezhetsz, amik ugyan úgy boldoggá tehetnek. Aztán majd idővel úgyis megtalálod azt, akivel egymásnak valók vagytok - még ha sokadjára is. :) Szeresd magad, hisz minden ember értékes; az, akit képvisel magában, minden érzelmével együtt. 20/f
2014. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nekem a barátnőm az és ő is vagdossa magát
2014. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 aku19 válasza:

Nézd nekem is voltak öngyilkossággal kapcsolatos gondolataim sőt néha még most is eszembe jut hogy tényleg meg kéne ölnöm magam de nem teszem meg mert több kárt okoznék mint hasznot vele mert azoknak ártanék akik az életemnél is fontosabbak nekem. Az önmagam vagdosásárol meg annyit hogy énvagdostam magam mikor valami rossz történt velem de már nem teszem mert nincs értelme inkább zenét hallgatok vagy orvosi cikkeket olvasok a neten ha nem épp itt próbálok tanácsokat osztani és az a vicc ha valami bánt azt nem tudom elmondani senkinek mert le vagyok szerelve egy olyan fals dumával hogy ne nyavíkoljak már meg legyek férfi de ha valakinek gondja van akkor én vagyok az első akinek kisírják magukat ezért érzem úgy hogy nem kell a családomon kívül senki se körém.

20/F

2014. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én elég depressziós hangulatú voltam régen.

Azóta rájöttem azokat kell gyepálni akikkel a problémám van nem magam pusztítani..

2014. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Depressziós vagyok én is. Én is szeretném tudatni a környezettel, h baj van,segíts, de nem tudom. Már nem is beszélek. Nincsenek barátaim sem, a családom nagyon eltávolodott tőlem, egyedül vagyok és minden áldott percben azon kattog az agyam, h mivel vessek véget az életemnek vagy miért ne.
2014. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak/vannak rossz és jó napjaim is. 20 éves lány vagyok és az elmúlt 10 évem a semmivel telt el. Pontosabban fogalmazva az önmarcangolással, sajnáltatással, próbálkozásokkal. Egy éve elég jól sikerült elindulnom a változás útján, de aztán visszaestem és sokkal mélyebbre, mert már a változáshoz sincs kedvem. Néhány éve annyira mélyre süllyedtem, hogy eldöntöttem nem megyek iskolába aznap és végzek magammal. Szerencsémre anyu hazajött a munkából, ráadásul elég gyáva vagyok, sajnálnám megtenni, mert akkor nem lenne több lehetőségem a problémák megoldására. A remény hal meg utoljára és megfogadtam, addig próbálkozom, ameddig el nem érem legalább a töredékét annak, amit elterveztem. Egyszer lent egyszer fent. Jelenleg nagyon rosszul érzem magam, amire rásegít, hogy néhány ember csúnyán megaláz, de tudom, hogy lesz jobb is.:)
2014. jan. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok. 20f. Ha gondolod írj, örülnék neki :)
2014. jan. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jelen.


Ideiglenesen sikerült kimásznom belőle, (mostmár ex) barátnőm segítségével, aki vette a fáradságot, és összeszedett... Aztán 3,5 év után kidobott, ezért írtam, hogy ideiglenesen...


21F

2014. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3 öngyilkossági kísérletem volt és 5 éve vagdosom magam.

Sehogy nem sikerül belöle kimásznom.

2014. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyen gondolataim, de még a vágdosástól is félek. Szerintem pozitív gondolkodással, tervekkel, családtagok/barátok és egy pszichiáter segítségével ki tudnál mászni belőle.

Ha barátkoznál, csak írj rám.

Ne add fel!

18L

2014. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!