Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha 1-es lett a...

Mit csináljak, ha 1-es lett a témazáróm és 2-re javítottam, pedig nagyon sokat tanultam és anya is tudja, meg apa is? Hogy álljak ezek után a tanár elé?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy sikerült összehoznom, mert rengeteget tanultam, de lehet, hogy rosszul és mást és nem tudom... Fogalmam sincs, hogy nézzek ezek után a tanárra, nagyon félek és már komolyan rémálmaim vannak a tanárral és a tantárggyal is, amit én alapvetően szeretek. Tegnap is a tanárral álmodtam és aztán hajnalban felriadtam. Anyukám azt mondta, hogy majd beszél vele és fel hívja őt és fogadóórára is megy, de nekem is oda kell menjek hozzá és beszélnem kell vele, de nekem ez nem fog menni... Nem merem. Holnap lesz vele óránk és akkor osztja majd ki a javítót és már most görcsben van a hasam és állandóan sírhatnékom van. Teljesen megőrjít ez az egész, és amikor megtudtam, hogy kettes lett a javítóm akkor csak az ágyamon fekve sírtam (amikor egyes lett akkor is) és már teljesen elment a kedvem mindentől, és most is ha hazajövök amit legszívesebben tennék az az, hogy az ágyon fekve, zenét hallgatva csak úgy sírok (vagy nem). De azért még erőt tudok venni magamon és elmegyek edzésre is, de ott is olyan rosszul érzem magam, és csak erre tudok gondolni. Már nagyon kimerültem és mindig fáradt vagyok és nem tudom mit tegyek... Én nem szeretném ha ez a témazáró és a javító dolgozat okozná a "vesztemet" de most nagyon úgy tűnik, hogy lényegtelen mit szeretnék és mit nem, mert ez a két jegy teljesen romokba döntött. (És akkor még nem is említettem, hogy amiatt mert erre a dolgozatra tanultam, nem volt időm a többi tantárggyal is foglalkozni, (legalábbis annyi nem volt, hogy azt egy értékelhető szinten tudjam) és most az összes jegyemet lerontottam... Pedig 4-es 5-ös tanuló voltam) Most mit tehetnék?
2015. febr. 4. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te most komolyan egy kettes dolgozat miatt vagy ennyire ideges? Nyugodj már meg ezek csak jegyek, nem mutatják a valós tudást, senkit nem érdekel,hogy hanyas vagy. Csak az számít,hogy mennyire tudod. Ha osztályt ismételsz sem akkora egetrengető probléma,hogy emiatt akár egyszer is sírj. Túlérzékeny vagy.
2015. febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy rossz jegy miatt nem kellene ennyire kiakadni.

Nyilván nem érted az adott anyagot. Dolgozz még rajta. Ez nem magolásos tanulást jelent, mert annak semmi értelme, hanem próbáld meg tényleg magadévá tenni a témát.

2015. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire ne borulj ki egy kettes miatt. Mindenki járt már így, nem kell túlgörcsölni. Emberek vagyunk, nem gépek. Nem érthetünk mindenhez egyformán. :) Majd kijavítod a rosszabb jegyeket és hidd el, nem dől össze a világ, ha nem vagy színötös tanuló.


Fel a fejjel, ne hagyd, hogy a szorongás uralja az életed! Zaklatott lelkiállapotban amúgy tanulni és teljesíteni is sokkal nehezebb. Inkább szedd össze magad és fordíts időt a pihenésre is!

2015. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
"próbáld meg tényleg magadévá tenni" ajjaj ebből nem sok jó sülhet ki...
2015. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Meg gondolj arra, mennyire örülni fogsz annak a kettesnek egyetemen.
2015. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy jegy, majd kijavítod, emiatt ne idegeskedj.

Majd egyetemen, mikor egyetlen egy darab jegy fogja meghatározni az egész félévedet. :D

Most lett vége a vizsgaidőszaknak. Az utolsó vizsgámra nagyon sokat tanultam, tényleg, rengeteget. A gyakorlati részét max pontosra írtam, ami a vizsgának a 60%-át tette ki, azaz, kapásból volt 60 pontom. Az elméletet is tudtam, de nem max pontosra. Tehát, például volt egy 9 pontos felsorolás, abból "csak" 8 jutott eszembe, ezért 0 pontot kaptam rá... :) Ugyanez volt a többi elméleti kérdésnél is, hogy nem jutott eszembe az összes felsorolás, vagy nem szó szerint írtam le az adott fogalmat, 0 pont... Így lett az 5-ös tudásom 2-es... :) Bosszantani bosszant, de tenni nem tudok elenne semmit.

Neked viszont lesz még egy csomó lehetőséged javítani. Esetleg beszélj négyszemközt a tanárral, hogy adna-e még egy lehetőséget, de ilyen miatt tényleg felesleges idegeskedni. Hidd el, később csak rosszabb lesz.

2015. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"próbáld meg tényleg magadévá tenni" ajjaj ebből nem sok jó sülhet ki..."


Szerintem nagyon nem normális dolog egy sima tanács tekintetében kiforgatni a szavaimat, és rosszat belemagyarázni.

Egyszerűen arra gondoltam, hogy ne bemagolni akarja a dolgokat, hanem megérteni. A tananyagot így tesszük magunkévá. Ez egy kifejezés. Elég baj, ha nem ismered...

2015. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
#7 azért ne vedd ezt sértésnek, csak vicceltem (ezt nálunk másra szokták mondani)
2015. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én uvy döntöttem 4est irok be 1 helyett

Deremélem.megvan a 2

2019. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!