Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tehetnék a depresszió és...

Mit tehetnék a depresszió és a piszkálódás központjából való kikerülésre?

Figyelt kérdés

Nagyjából évente váltok iskolát, mert sokat költözik a családom. Jelenleg egy nem túl elfogadó és szinte már primitív közösségbe kerültem. Gond nem is lett volna ezzel, de pár diák rám szállt és nem akarnak békén hagyni. Amúgy sem épp könnyű az életem (családi nehézségek) és 1 éve másztam ki a depresszióból (3 éven át tartott), ráadásul még is nehezítik az iskolai életemet.

Nem tudok a tanulásra koncentrálni, stresszes vagyok, és beteg fizikailag és lelkileg is.

Szórakozásból piszkálnak és a " ha nem figyelek rájuk, bekenhagynak" stratégia sem vált be...

Nem tudom mit tegyek. Az illetékesekkel nem lehet értelmesen beszélni, ráadásul a jövőmet is erősen befolyásolja, hogy hogyan állnak hozzám mivel kezdek visszaesni a depresszióba, és jelenleg a középiskolás tanulmányaim közepén járok, és az önképem és szociális életem is romlott.


Mit tehetnék? Mit kellene tennem?



2015. febr. 18. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 12 éves korom óta depressziós vagyok,gondold el most vagyok 23 éves,és lelkileg is a saját családom is terorrizált
2015. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor állnak le a piszkálódással, ha félelmet tudsz kelteni bennük. Alias "ha kötekednek rosszabbul járnak, mint ha nem tennék" érzést kell bennük keltened.
2015. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A félelemkeltéssel az a baj, hogy -igaz, heves vermersekletű vagyok - de egyedül nem igazán tudok mit tenni, ha csoportosan rontanak nekem. Legutóbb már meg akarták verni, mert erősebben szóltam vissza mint szerették volna. Lehet hogy csak a szájuk nagy, de nem tudom meddig lennének képesek elmenni a "vicces szivatasban"
2015. febr. 18. 18:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz azzal, hogy hányan vannak, meg milyenek. Ha valaki nem hagy békén semmi módon, azzal kezdeni kell valamit. Szólhatsz tanároknak is, szüleidnek, barátaidnak hogy álljanak melléd. De nem szabad hagyni.
2015. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
+ tesó, rokon. :D
2015. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudom miről beszélsz én is átéltem sulit váltottam és jó emberek közzé kerültem de a te helyzeted más állandóan váltasz am legyél velük jó fej meg ilyenek akkor is ha nincs kedved meg ha idióták és akkor nem bántanak.
2015. febr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerös az érzés,úgyan ez volt velem is.Én azt mondom inkább verjenek el egyszer..De úgy rúgd fel a főgoré barmot ahogy lehet.Addig verd amig lélegzik.Egszer kell ezt el játszani és már tisztelnek is(Velem túlsúly miatt csinálták és mert nem olyan voltam mint ők,próbáltam normálisan beszélni velük nem ment).Az ilyen gyökereknél csak a tiszta eröszak a megoldás.
2015. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utólsó válasz jó lehet, valószínűleg ezt csinálnám én is, de előtte bejelenteném az igazgatónak, osztályfőnöknek, szülőknek, hogy ha nem változik a helyzet, ez meg ez lesz...
2015. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az állandó költözés alapból nagyon rossz tud lenni.

Szólni kell a tanároknak, szülőknek, igazgatónak. Ha mindenki leszarja, ha minden kötél szakad, a legutolsó dolog, amit tehetsz, hogy minden dühödet fájdalmadat beleadva istentelenül megvered a "főnököt" a szivatós gennyládák közül. De ez legyen az utolsó. Beszélni kéne főleg a szüleiddel. Keressetek pszichológust. Nyugi nem "agyturkász" de sokat tud segíteni, főleg ilyen korban.

2015. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!