Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem elgondolkodtató, hogy...

Nem elgondolkodtató, hogy nyelvi előkészítő évfolyammal indulva 5 évvel később a két végzős évfolyamban senkinek sincs meg még a középfokúja se? És a mezei érettségi legelemibb feladatai is gondot jelentenek?

Figyelt kérdés

El se hiszitek sztem, amit leírnék.

A dolog apropója annyi, hogy olvastam, az egyik gimiben (Kazinczy) a nyelvi előkészítősök szinte mindegyike úgy lép be a végzős 12. évfolyamba, hogy min közép, de inkább felső két C nyelvvizsga megvan egy, de többnyire kettő nyelvből. És hogy ez nem szokatlan a nyelvi előkészítős képzés esetén, ezért KÁR VOLT ezt a képzési rendszert felszámolni.

Ld eduline


Na hát JÖJJENEK HOZZÁNK!



Én nyelvi előkészítős voltam. A két végzős évfolyamből (kb 60 ember) 1 azaz EGY darab ember akadt aki képes volt összekaparni egy közép C nyelvvizsgát, de ő is megmondta: csak a külön NEM iskolai nyelvórák miatt. 

A nyelvi előkésíztő után a tanulók 90%-ának még a totál zéró szintű nyelvi érettségi is szinte megugorhatatlan akadály. Kegyelem kettessel átrugdosás és hasonlók. 

Méghogy felsőfokú vizsga ugyan. 

Azt az egy szem középfokús embert úgy mutogatták a tanárok mint a földre szállt csodát. Tény: az egész iskolában (kb 400 ember) senkiről se lehetett hallani egyik évfolyamom se akinek meglett volna a vizsga.

Itt nálunk már az is nagy szám, ha X nyelven az illető egyáltalán meg tud szólalni, és el tudja mondani: Józsika vagyok 18 éves és Bp-en lakom. Ez a mondat angolul az emberek java részének megoldhatatlan X év nyelvtanulás után. Aki már ennyit tud, ott a tanár tapsol és hurrázik.

Na hát ennyit a NYEK-ről.


Ha valaki megkérdezné milyen iskola ez? Tán valami fogyatékos iskola? Hát nem az (illetve dehogynem, kezdve a totál dilettáns hulladék tanárokkal, akik közül nem egy diploma nélkül tanít és még meg is mondja…) . Szóval egy mezei alapítványi iskola.

Ahol pl tanít egy olyan angoltanár aki hónapokat töltött a pszichiátrián bentlakásos kezelésen. És marokszám tömi magába a gyógyszert, és ötpercenként közli: hát én felkötöm magam. Most.

Ilyen remek emberek vannak nálunk. De a színvonal nem miattuk ilyen. A diákok java része „szocpolos” diák (=azért iratkozik be, hogy legyen hol melegedni és a jogviszony miatt kapja a családit).


2015. febr. 22. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez is szomorú. De én azt tartom tragédiának, hogy egyetemekről meg főiskolákról tömegesen kerülnek ki emberek nyelvvizsga nélkül (lásd: diplomamentő program).
2015. febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én meg azt tartom tragédiának hogy egy felnőtt embernek elő akarják arni hogyan KELL használnia a diplomáját.

Mert mi van ha X diplomás ember azt mondja: nekem nincs nyelvvizsgám, a diplomámat emiatt nem kapom kézbe és emiatt nem tudok állást vállalni. De mi van ha lenne állás még így nyelvvizsga nélkül is? És én kérem szépen a diplomám mert képzeld el kedves egyetem, hogyX munkahelynek még így is kellek nyelv nélkül-de nem kellek diploma nélkül.

Az egyetem meg hajthatatlan: nincs nelvvizsga nincs diploma. De miért? És ha nekem elég lenne az elhelyezkedéshez maga a diploma akkor...? Akkor mi van?

Hadd döntsem már el én meg a munkaerőpiac hogy milyen feltételekkel alkalmaz. Ne az egyetem döntse már el hogy nyelvtudás nélkül nincs diplomás!

Majd dönt szépen a piac!

2015. febr. 22. 09:17
 3/16 anonim ***** válasza:

1. Úgy tudom, hogy NEM szüntetik meg a képzési formát, hanem pont az ilyen sulik miatt, azt figyelik, hogy van-e a konkrét iskolában értelme. Ahol eddig is jól működött, tanultak a diákok, ott megmarad a rendszer.

Legnagyobb fiam is előkészítős volt, általánosban németet tanult, majd nulladikos lett. Soha nem járt sehova, se nyelviskola, sem magántanár nem volt, mégis a nulladik végén C típusuú középfokú vizsgát tett a Rigó utcában. Most a felsőfokúra készül.


Ha Te viszont ennyire jól látod, láttad, hogy mi a helyzet a sulitokban, miért nem váltottál iskolát? Ha alapítványi, akkor fizetős is, nem? Akkor miért éri meg a családi miatt ide járni? Vagy lehet tandíjmentességet kérni?

2015. febr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az. De csak az fizet aki akar, lévén tandíjat NEM LEHET szedni, így ha valaki fizet fizet ha valaki nem, nem.

Ki nem rúghatják emiatt mert ha valaki elballag a NAV-hoz és elmondja hogy itt alapítványi díjat szednek egy állam által finanszírozott tevékenységért (közoktatás) akkor jön a NAV és csúnya világ lesz.


"Ha alapítványi, akkor fizetős is, nem?"

2015. febr. 22. 09:28
 5/16 A kérdező kommentje:

Egyébként a sokat szidott Hoffmann Rózsa mondta (és totál igaza volt) hogy a nyelvi előkészítők a gyakorlatlban nagyon sok helyen egyfajta elfekvők ahol csak azért van a diák hogy addig se legyen máshol.

100% igaz.

Fűtenek kapja a családit, az iskolának is jó mert 1 évvel tovább kapja a diák után a normatívát... Közben meg szarpasszírozás is megy hogy úgy tűnjön mintha valamit csinálnánk is.


Mindent elmond a tény hogy NYEK-ben milyen angolkönyv volt: elementary szint. totál kezdő. majd 9-ben milyen? Ugyanaz. ÉS miért? Mert 9-ben rengeteg új diák jött a már egy éve futó 0. nyelvihez akik zéró szinten voltak szintén. Nem mintha a nyelvisek nem azon lettek volna.

Majd 10-ben milyen könyv? elementary.


Érettségi előtt pár hónappal példamondat angolórán: Is it a pen? Yes, it is a pen! Idáig sikerült eljutni 5 év után, és vkinek még ez is sok. El lehet jönni meg lehet nézni.

Van még kérdés?

2015. febr. 22. 09:35
 6/16 anonim ***** válasza:

Szocpolnak mi koze van ilyen formaban a diakokhoz?

En is jartam elokeszitos suliba, aminek az LENNE a lenyege, hogy 0.ban felzarkoztassa a csoportot egy szintre, aki nem birja kihullik...

Ha neked serelmed, hogy nincs nyelvvizsgad ( nem olvastam vegig egyik iromanyodat sem, igy nem tudom van e. Koran van meg nekem az ilyen okoskodo kolykokhoz ) akkor menj at masik gyengebb kepessegu iskolaba, ami neked valo.

2015. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ennél gyengébb iskola sztem a világon nem létezik.

Ha elmegyek Ugandába sztem ott is különb a szint.


"akkor menj at masik gyengebb kepessegu iskolaba"

2015. febr. 22. 09:41
 8/16 A kérdező kommentje:

Tán akkor vedd már a fáradságot és olvasd el és rájössz mi köze van.


"Szocpolnak mi koze van ilyen formaban a diakokhoz? "

2015. febr. 22. 09:42
 9/16 A kérdező kommentje:

Na ez sikerült. Arra a szintre ami itt van arra egy pulikutyát is fel lehet zárkóztatni.

Ha már írni olvasni tud a diák és meg tudja mondani a nevét már piros szőnyeg elé.

Nem minden végzősről mondható ám el hogy tud erni olvasni!


"LENNE a lenyege, hogy 0.ban felzarkoztassa a csoportot egy szintre, aki nem birja kihullik... "

2015. febr. 22. 09:44
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, a szocpol az a kedvezmény, amit lakásvásárláshoz használhatnak fel a szülők, rengeteg feltétel teljesülése mellett.


Arra sem válaszoltál, hogy miért nem kerestél másik iskolát, ki kényszerített, hogy itt maradj?


Az alapítványi iskolák pedig igen, sok esetben KÖTELEZŐ jelleggel, törvényesen fizetősek. Lehet, hogy nálatok nem, de sok helyen igen!

2015. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!