Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért próbálja egy iskola...

Miért próbálja egy iskola szőnyeg alá söpörni hogy egy nyolcadikos diákja terhes-és eltiltani az iskolába járástól? Nem látják hogy a vergődésükkel barmot csinálnak magukból és az ellenkező hatást érik el?

Figyelt kérdés

Osztálytársam, nyolcadikos, 16 éves (hát istenem bukott) terhes.

Most már látszik is rajta. A tanárok meg attól félnek, hogy mi lesz ha ennek híre megy meglátják a szülők stb.


Az iskola vezetése élén az of-el próbálja a lányt eltávolítani az iskolából inkorrekt módon. Ha hiányzik már másnapra kérik az igazolást ha nem hozza igazolatlan, mondván ez van a házirendben.

Ez oké lenne csak épp ezer más diák se hozza másnapra az igazolást és náluk furcsa módon ezzel semmi probléma. Náluk nem nézik a házirendet úgy tűnik.

Ha megnyikkan már intőt kap.

Más betöri az ablakot és akkor se kap semmit ő meg levegőt vesz és már intő.

Mindezt azért teszik hogy ha összegyűlik X igazolatlan elküldhessék a suliból vagy fegyelmi okkal küldhessék el.


Na most a kérdésem: hogy lehet egy iskola vezetése ilyen segghülye?


Mert

a) a lányt azért próbálják kitenni hogy ne lássa senki h terhesen jár 8-ba. De ezzel elkéstek mert régen tudja mindenki h terhes, a diákok már akkor tudták mikor még nem is látszott. Ők meg meglátják a csajt kerekedni és rájönnek terhes. Hát ha megnézték volna az FB-t már tudták volna korábban.

b) Mi van ha a lány elmegy az egyenlő bánásmód hatósághoz vagy akár egy bulvárlaphoz és elmeséli a dolgot? Erre a sztorira garantáltan ráharap mindeni –és az jó lesz ha a Blikk címlapján lesz a suli? Vagy a hatóság emberei jönnek ki?

c) Az miért nem probléma hogy az apuka (16 éves) is oda jár? 16 éves és nem 8, hanem 7-es. Hát szintén nem egyszer bukott. Ott vigyorog apuka nap mint nap és meséli hogy ez már a második gyereke lesz 16 évesen. És igaz, nem kamuzik. Ez nem probléma? Ja, hogy az apukát jobb nem zrikálni mert még bejön a kis család…

d) Komolyan gondolják, hogy ez rossz példa a többi lánynak? Mennyire reális h másik tizenéves kiscsaj azt mondja, de jó ennek gyereke lesz, hát nekem is kell egy! Baromság.


Ja és utolsó pont: nem ez a csaj az első aki szülni ment a suliból.


2015. ápr. 10. 11:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Így van. Évről évre barnább a társulat.

Még pár év és nem lesz ott fehér ember.

De hát ez jó a sulinak: normatíva az diákszám után jár, diákok azok jönnek bőven, ha meg még SNI-s is az a diák, hát egyből dupla normatíva.

Mi kell több?

2015. ápr. 10. 13:26
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor ezért szedik le a diákok az ablakrácsot, mert a nyolcadikos asszony terhes és kell a gyerekre:) Mármint nem az ablakrács, hanem a pénz:) Szólj az osztályfőnöködnek, hogy ne kérjen a lánytól spárosmatricát a jobb jegyért, elég baj neki a gyerek most! :)
2015. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez neked valami? Gyere hozzánk! Itt az igazgatónő "félrenéz", amikor a kisebbségi diákok (akik 16 évesek, de még 2.-3. osok), sorra tüntetnek el iskolai tárgyakat( sportszerek, hangszórók, SZÁMÍTÓGÉPEK) és eladják. Cserébe az igazgatónő elvárja, hogy khm.. kezelgessék ezek a diákok. Mielőtt picsogsz, hogy a te iskoládban mi van, gondold végig, hogy máshol lehet rosszabb!!
2015. ápr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. Persze, gondolom, összetettebb a dolog. Már ott nem értem a dolgot, hogy miért ítélné el bárki a sulit azért, mert a tanulója terhes. Mármint tudom, hogy van, aki elítélné, de nem értem, miért. A védekezés, kapcsolatok stb. tanítása, az ilyesmire nevelés alapvetően a szülő feladata kellene, hogy legyen, annak meg sztem nem szabad köze lennie a sulinak, hogy tanítási időn kívül mit csinálnak a diákjai.


Aztán itt jön a második pont - jujj, terhes lett az egyik diák, ajj, ez de rossz fényt vet a sulira, próbáljuk meg eltüntetni. Ez annyira álszent dolog. Gondolom, vmi nem túl nívós, külvárosi jellegű általános suliról beszélünk a leírtak alapján, gondolom, a tanárok meg a szülők nagy része is tisztában van azzal, hogy mi folyik a suliban, hogy nemcsak ez az egyetlen csaj ilyen szabados szemléletű...


Azt meg pláne nem hiszem én sem, hogy ebből trend lehetne, max. szélsőséges esetekben.

2015. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
nem a létszám határozza meg egy iskola presztízs értékét
2015. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Így van. A létszámot csak azért hoztam szóba mert valaki azt írta elviszik innen a gyereket emiatt. Hát lehet visznek el gyereket de évre évre növekszik a létszám már adott évfolyamon van D osztály is.

Miközben a színvonal süllyed és azt hinné az ember hogy ez távol tartja a szülőket. Dehogy tartja. Sőt.


nem a létszám határozza meg egy iskola presztízs értékét

2015. ápr. 10. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!