Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyetemi kollégistáknak...

Az egyetemi kollégistáknak miért mániájuk minél hamarabb hazamenni?

Figyelt kérdés
Már délután 2kor belépnek a neptunba tárgyfelvételkor hogy úgy tudják felvenni az óráikat hogy pénteken ne legyen óra és haza tudjanak menni csütörtökön. Az se számít hogyha óraütközés van vagy szigorúbb/rosszabb tanárhoz veszik fel. Olyanok mint az öregnénik mikor piacra mennek, akármilyen eső, szél, hővihar van csütörtök ők akkor is elindulnak és hazamennek. Van egy 5 fős csoportmunkánk, az egyik tag csütörtökön hazajárós és csak pénteken érne rá mindenki a csoportmunkát csinálni, de ő nem tud jönni mert csütörtökön hazamegy. Hiába erőlködünk hogy csak a pénteki nap ér rá mindenki, ő hajthatatlan.
2015. ápr. 15. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Szeretnek otthon lenni, hiányzik a család, a régi barátok. Majd vizsgaidőszakban nem mennek ennyit.
2015. ápr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
mert kollégiumban k****ra nem tudsz tanulni, ha a feletetted lévő napközben állandóan lakberendez,a folyosón szaladgálnak, csapkodják azt a kib***ott ajtót, az alattad lévő utána elkezdi bömböltetni a zenét és éjjel meg a szomszéd ba***a a nyivákoló csaját. Pfuhhh!!! utálom a kolit!
2015. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:D
2015. ápr. 15. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kettes, te nagyon nem jó kollégiumban laksz, vagy laktál. Én gépészkarra jártam, és nagyon jól tudtam tanulni, rajzolni a koleszban, sőt otthon nem is tudtam volna rajzolni, nem volt akkora rajztáblám.

Ja, és nagyon szerettem hazamenni, pedig igazán jó közösség volt a koleszban.

2015. ápr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lényegében azzal a kolival, ahol a legtöbb időt töltöttem nem voltak életbevágó problémáim, rendes szobatársak, ordibálós folyosós buli se volt gyakran, lehetett tanulni. Viszont maga az épület egy trágyadomb volt, az ablakot nem lehetett becsukni télen, úgy aludtam hogy fújt a szél (nem is az ablakon, a falon lehetett repedés), a fürdőben sem lehetett becsukni az ablakot és többnyire csak langyos víz volt (ha elromlott a termosztát akkor meg elégtünk), egy ideig csótányok is voltak és a lift se mindig működött (7. emeleten laktunk). Az egyik portás pedig egy b.arom volt aki általában akkor állt neki vegzálni, amikor 2 nagy szatyorral mentem volna befelé, hogy nem hasonlítok a képemre, mondjam meg az anyám nevét meg soroljam fel a szobatársaimat...


Az első kolim egy zsúfolt s.z.a.r volt, szintén széteső épület 3 darab koedukált wc-vel és egy darab jeges fürdőszobával egy emeletnyi emberre, de itt a szobatársakk véletlenszerűen voltak beosztva, az egyik egy r.ohadék s.e.ggfej volt. De el is ment évközben - talán így akarták megnyirbálni az elsősöket a buktatós tárgyak mellett.


Az utolsó évemben pedig elkezdték felújítani a "jóhelyet" így kiköltöztettek a külvárosba, napi 3 órát utaztam egyetemre és kaptam egy olyan szobatársat aki éjjel-nappal filmet nézett (film szakos volt) meg egy olyat, akinek a pasija gyakorlatilag velünk lakott. Jó, hogy inkább le akartam tudni gyorsan mindent, reggel 8-tól este 8-ig órákat vettem fel, csütörtökön meg eltűntem. Tudod ki ír ilyen helyen szakdolgozatot meg készül államvizsgára...


Mindhárom helyről jó volt hazamenni, ahol a kényelmes ágyamban aludhattam, finom kaját ehettem, nem kellett pénzt költeni étteremben, nem kellett gyorskaját enni, ha főzni akartam megfőzhettem a saját konyhánkban, nem kellett végigvonulni a folyosón és egy veszélyesen működő (ha működött) tűzhelyen megfőzni abban az egyszem edényben ami még befért a szobában a polcomra, miközben 2 részeg progmatos tárgyalja a háttérben a wowozási technikáját. Az első és utolsó évben hűtőnk se volt a szobában, a közösből meg szerettek lábat növeszteni a dolgok.

Plusz ugye otthon volt a családom, a barátaim többsége és még az akkori barátom is, tehát nekem nem volt mindegy, hogy csütörtökön hazamegyek-e és pénteken nyugiban tanulok otthon, nem kell haditervet kieszelni az ebédem elkészítésére és még találkozhatok is azokkal akiket szeretek - vagy csak péntek estére jutok haza. És rosszabb esetben vasárnap délután mehetek is vissza, bár - a másik amit a kolisok igyekeznek kerülni - a hétfő kora reggeli órákat is próbáltam kikerülni, bár volt egy tanár aki valami bizarr önteltség miatt nem volt hajlandó máskor tartani a gyakorlatait csak hétfőn reggel 8-kor, pedig még utána is néztünk, hogy már aznap gyakran több lyukasórája is volt amit a büfében vagy a szobájában töltött. Kedves egészségére.

2015. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Én is igyekszem haza, mert utálok kollégiumban aludni, és iskolába járni is, be kell valljam. Így is csak arra járok/jártam be, amire feltétlenül muszáj, mégse volt még soha 4 alatt az átlagom. Ez az utolsó tanulmányi félévem hál' az égnek, mert lassan felakasztom magamat.
2015. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
2-es vagyok, nem értem miért kellett lepontozni az igazságért. rettenetes volt a koli és a legrosszabb az volt, h orvosi mellett (még csendben is nehéz bemagolni bizonyos dolgokat,nemhogy így!!!) egy ilyen helyen lakni borzalmas!!!!
2015. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hugyosgalacsin ***** válasza:
mert három napos hétvége alatt több mindent lehet csinálni.. péntek, szombaton dolgozni lehet hobbidal foglalkozni. Annak meg sok értelme nem lenne hogy péntek este beesel az ajtó alszol eszel azt vasárnap már mehetsz is vissza
2015. ápr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!