Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet az, hogy sokszor...

Hogy lehet az, hogy sokszor minél okosabbnak gondolja valaki magát, annál több interneten olvasott hülyeséget hisz el kritika nélkül?

Figyelt kérdés

Csak egy példa:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..


De az összeesküvés-elméletek, facebookon osztott marhaságok is sokszor erre világítanak rá. Tipikus eset: kiosztja az illető azokat, akik elfogadják a hírekben írtakat csak arra alapozva, hogy EGYETLEN cikkben ő mást olvasott.



2015. ápr. 4. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
A belinkelt kérdésben KI AZ, akire a mostani kérdésed irányul? Mert nekem egyetlen egy sem olyan, akire ez érvényes lenne.
2015. ápr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már az is felróható a kérdezőnek, hogy egyáltalán utánaolvasás/-gondolás nélkül vitára bocsájtotta a kérdést, de persze még egészen naív módon tette (így elnézhető a tévedése). Viszont a példa jó, csak keress rá, máshol (főelg angolul) milyen stílusban vitatják meg ugyanezt a kérdést úgy, hogy az égvilágon semmilyen forrást nem mellékelnek.
2015. ápr. 4. 18:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire felbosszant az emberek hülyesége, a böngésződ "vissza" gombja segítségével hagyd el ezt az oldalt, és soha többé ne gyere vissza!


Ellenkező esetben fogadd el, hogy az emberek ilyenek, ne lázadj, hanem nevesd ki őket. És ne kezdj el senkivel vitatkozni, mert ilyenekkel vitatkozni olyan mint sárban hemperegni egy disznóval. Sáros is leszel, és a disznó lehúz magához, és még élvezi is.

2015. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ha ennyire felbosszant az emberek hülyesége, a böngésződ "vissza" gombja segítségével hagyd el ezt az oldalt, és soha többé ne gyere vissza!"


- Végeredményben ugyanez vonatkozhatna a kérdésemre is, ha nem tetszik... csak az a baj, hogy az ilyen dolgok hatása az interneten kívülre is kihat (ld. oltásellenesség)

2015. ápr. 4. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Én okosnak gondolom magam.


Pont erről beszélgettem egy barátnőmmel: hogy ha én mondok valamit, akkor az a valóság. Akkor azt tudom, hogy a való életben igaz, utánanéztem, több forrásból. Ha olvasok valamit (amilyen a linkelt kérdés), az első dolog az, hogy bepötyögöm (angolul) a google-ba, hogy jobban körülnézzek a témában.


Ezért (sajnos) másokról is feltételezem, hogy ha állítanak valamit, az nem csak igaznak hitt dolog, hanem valóban igaz. Ez ritkán van így.

2015. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!