Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak engem zavar a baromi...

Csak engem zavar a baromi nagy osztálylétszám?

Figyelt kérdés

Utálom, hogy ilyen sokan vagyunk (32), volt osztályom is 34 főből állt. Szóval rengetegen vagyunk egy osztályban, általánosban 21-22 fő között volt az osztálylétszám, az még emberi volt, most viszont úgy érzem futószalagon tanítják gimnáziumban a diákokat. Ti is jobb szeretitek a kisebb osztályt? Mennyi szerintetek az ideális létszám?

Szerintem olyan 15 körül van.


2015. ápr. 30. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem áltsuliban 24 volt elsőben, nyolcadikban már csak 18.

Középsuliban 38-an kezdtük a öó9. osztályt és 22-en érettségiztünk le 12. év végén... megszoktam, hogy sokan vagyunk... egyetemen meg 300-400 fős előadások is vannak, nah, ott tényleg tömegoktatás van

2015. ápr. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
XD Örülj a nagy létszámnak. Úgyis csökkenni fog, buknak, kicsapások, jövőre máshová akar menni, stb... Mi már csak ha túlozni akarok is 16-tan vagyunk. Jövőre lehet megszününk és összevonnak minket másokkal. Egy kisebb osztályban jobban össze tud dolgozni egy közösség, bár én még így sem tudtam beilleszkedni. XD 33 fővel meg gondolom még nehezebb kijönni.
2015. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Firedoom ***** válasza:
100%
Mi 38an vagyunk, de tudunk tenni varmit is? :D (Gépész osztály, ebből 37fiu, csakhogy teljes legyen a kep).
2015. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én a nagy létszámot jobban szerettem, ritkábban került rám sor felelésnél. :-) Általános iskolában a nyelv és technika órákat tanították megbontva, középiskolában a nyelv, testnevelés, informatika volt bontott óra, egyébként nagy létszámban voltunk mi is. Érettségire lecsökkentünk.

Főiskolán meg ennek a többszöröse volt a létszám.


Miért zavar a nagy létszám?

2015. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4

Nem ismerem meg eléggé az embereket, képtelen vagyok beilleszkedni, nehezebb elférni, nagy a zaj.

2015. ápr. 30. 22:33
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért az embereket így is meg tudod ismerni. A zaj más kérdés, az az osztály összetételétől is függ, nekünk ezzel nem volt gond. Helyszűke nálunk is volt, de akadt, amikor pont jól jött.
2015. ápr. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk egy időbe 34-en, ráadásul kapaszkodj meg, csak fiúk. De engem nem különösebben zavart.
2015. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszer 38-an is voltunk, kb 1 évig. De voltak kettébontott órák, és az nagyon hasznos volt. Persze, 20 emberrel könnyebb több időt eltölteni mint másfélszer annyival, de nem fogsz örökké iskolába járni:)
2015. máj. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi 9.-ben 42-en kezdtünk,13. év végére maradtunk 30-an.

El is mentek másik suliba/osztályba (a bukások miatt.)

2015. máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi 27-es osztálylétszámmal kezdtünk elsőben, az tényleg sok volt. Most nyolcadikban már "csak" 18-an vagyunk, a következő osztályomban meg 17-en. :) (emelt japán szakos leszek) És nekem is jobban tetszik, ha kevesebb a diák.
2015. máj. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!