Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehetek történelem-angol...

Hogy lehetek történelem-angol szakos tanár?

Figyelt kérdés
Ez csak egy kíváncsiság, szóval a "ne legyél Tanár mert csak éhen halsz belőle..." féle kommenteket nem kérek köszönöm, csak azt, hogy 2015-ben hogyan lehet az ember ilyen tanár, úgy hogy most tart a középiskola vége felé

2015. máj. 7. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy elmész történelem-angol szakra.


Egyébként nem kell éhen halnod, mert én is matek tanár vagyok, de nem halok éhen, bár nem állami suliban tanítok.

2015. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Jelentkezel valamelyik egyetemre osztatlan tanári szakra (ami 5 éves képzés). Ha jól tudom, ma már szakpárokat kell megjelölni a felvételin, tehát a történelem-angol szakos tanár szakpárt jelöld be. De ennek azért majd nézz utána a maga idejében.


De először inkább az egyetemet válaszd ki, hogy hová szeretnél menni. Ez nagyban függ attól, hogy hol laksz. A legjobb egyetemek, ahol tanárnak tanulhatsz: Pécs, Debrecen, Szeged, Pesten az ELTE és vannak még ott egyházi egyetemek (Károlyi vagy Pázmány). Nézegesd a honlapjukat, érdeklődj, hogy melyik városban legolcsóbb viszonylag egyetemistáskodni (Pest drága, Szeged diákbarát stb.), majd a végén válassz ki egy egyetemet. Az sem utolsó, hogy melyik városba mész, mert éveket fogsz ott eltölteni, így fontos, hogy szeresd a várost. (Én pl. utáltam Debrecent és átmentem Szegedre, de ez csak egyéni vélemény).


Ne izgulj a dolgon egyébként, ha tudod, mit szeretnél, akkor már sínen vagy. A többi dolog (hogy kell jelentkezni, hogyan leszel egyetemista stb.) majd megy magától, mások segíteni fognak neked. A maga idejében rájössz mindenre.

2015. máj. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem halsz éhen, mert a McDonald's-ban biztos odaégetsz pár dolgot és azt haza viheted:)
2015. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Károlyi, helyesen Károli, én odajárok, pontosan erre a szakpárra.

3 év egységes oktatás után döntöd el, hogy milyen iskolában akarsz tanítani, ettől függően még 2, 2,5 vagy 3 évet tanulsz még.

2015. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocsi, elírtam, tényleg Károli :D
2015. máj. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló!

pontosan mit és, hogyan tanítanak? Szerinted diplomázás után gyorsan munkába lehet állni? Mit tudsz elmondani az iskoláról, meg arról, hogy milyenek a lehetőségek? Amúgy a töri tanárom mondta, hogy ha érdekel mennyek el törit tanulni és mondtam neki, hogy szeretem az angolt is azt mondja jó lenne nekem, csak nem tudom milyen gyorsan kapnék munkát végzés után

2015. máj. 9. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!