Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem undorító az ilyen dolog?

Nem undorító az ilyen dolog?

Figyelt kérdés
Van egy srác az osztályunkban, kicsit lassú, de nem buta, nehezebben tanul mint mások. Az osztályban sokan kigúnyolják emiatt. Én igyekszek neki segíteni, de már félve jön be az osztályba, két hete kaptam egy szaktanárit mert a tanár elkezdte piszkálni, én meg megszólaltam, hogy egy tanárnak nem megalázni, hanem segíteni kéne a diákot és igazán szégyellhetné magát, hogy tanár létére úgy viselkedik mint egy óvódás.

2015. máj. 13. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De.
2015. máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Igen udorító, de attól függetlenül nem utasíthatsz egy tanárt rendre az egész osztály előtt, mert rombolod a tekintélyét, persze hogy szaktanárit ad. Ha óra után 4 szem közt mondtad volna meg és kedvesebben, nem biztos, hogy beírt volna. A tanárt is bosszantja, ha 1 tanuló visszahúzza az osztályt és nem tud haladni, feszítettek, kevés pénzért. Ezzel nem azt mondom, hogy igaza van, mert nincs, de sajnos ember és gyakran hibázhat. AZnap lehet, hogy rossz napja volt.
2015. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted, szaktanári ide-vagy oda. Szegény gyerek, nem elég, hogy a társai piszkálják, még a tanár is. Jó lenne ha a többiektől is megvédenéd, mert egész életére kihathat az ilyen lelki bántalmazás.
2015. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 Akkor is szaktanárit adott volna, ezt a tanárt a kollégái se bírják. Igazad van hogy nem kellett volna de akkor sincs joga megalázni egy tanulót, egyébként gyakorlatból meg ő a legjobb, szóval ha azt nézzük ő is gúnyolódhatna rajtuk szobafestő-mázoló iskolába járok.
2015. máj. 13. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem utasíthatsz egy tanárt rendre az egész osztály előtt, mert rombolod a tekintélyét"


Ha a tanár annyira rosszindulatú és dilettáns, hogy egy tanulónak kell olyan alapvető dolog miatt rendreutasítania, hogy ne alázzon meg másokat, akkor megérdemli és jó üzenet a tanulóknak is arra vonatkozóan, hogy mi az etikus magatartás. A tanár azzal, hogy megalázta a gyengébb tanulót, kvázi engedélyt adott a többieknek a hasonló magatartásra. Nagyon jól tette a kérdező, hogy mindenki előtt rászólt a tanárra, hiszen a megalázás is mindenki előtt történt.


Azzal is vitatkoznék, hogy aznap rossz napja volt. Ha ez valóban csak egy rossz nap miatt történt volna, akkor nem adott volna szaktanárit, hanem átgondolja és mélységesen elszégyelli magát amiatt, amit tett.

Sajnálom, hogy a tanároknak kevés pénzért sokat kell dolgozniuk, stresszes a munkájuk, de ezzel így van az ország egy nagyon nagy hányada. Én sem lehetek a kollégáimmal vagy ügyfelekkel bunkó és lekezelő, akármilyen magánéleti problémáim is vannak. Ha én ilyet tennék, akkor azonnali hatállyal felmondanának nekem.

A tanárnak nem, pedig ezt egy kiszolgáltatott helyzetben lévő gyerekkel teszi.

Minden tiszteletem a kérdezőé. Le a kalappal!

2015. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Szia szerintem okosan tetted! én csak megvertem volna ezt a hülye tanárt
2015. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megütni nem ütöttem volna, egy felnőttet ne verjen egy gyerek.
2015. máj. 14. 14:33
 8/8 anonim válasza:
jól tetted! több ilyen gyerek kéne mint te! hány éves vagy egyébként?
2016. jan. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!