Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csinálhatnék ellene?

Mit csinálhatnék ellene?

Figyelt kérdés
Gimibe járok 10. osztályos vagyok és 5 lány van összesen az osztályunkban, szóval mi így lányok nagyon jól kijövünk egymással meg összetartunk. Az elmúlt két évben nagyon jól megvoltunk, de most kezdtek el konfliktusok kialakulni mégpedig az egyik lány miatt, aki, hát szépen fogalmazva nem egy ártatlan, szűz angyalként viselkedik és nagyon idegesítő, hogy mindig mutogatja magát és játssza a fejét a fiúk előtt, de ezzel még annyira nem is lenne baj. "Megszavaztuk" egymás között így öten lányok, hogy én vagyok az összetartó kapocs és a társaság "szíve" és én egy eléggé humoros és sokan mondják, hogy jó fej lány vagyok és punk rock zenét hallgatok és van egy szórakozóhely a városba, ahova sokat járok a barátaimmal. Na és az a lány az osztályunkból mostanában nagyon elkezdte felvenni a stílusomat és én észre se vettem, amíg nem szólt az egyik csaj, aki az alattunk lévő évfolyamba jár és úgy annyira nem zavart, mert csak a szövegeimet kezdte le utánozni, de most már folyton azzal zaklat, hogy mutassam be a barátaimnak, mert szeretne velünk bulizni meg a barátaimról úgy beszél, mintha ismerné őket. Már a zenei stílusomat is próbálja leutánozni meg ahova mi járunk a barátaimmal hely, az egy romkocsma, ahol mindig rock és punk zenekarok játsszanak és ez a lány egyáltalán nem hallgatott ilyen zenéket és mostanában elkezdett járni kocsmákba és mondja mindenkinek, hogy ő nagy rocker lett meg rocker helyekre jár, közbe ilyen tök nyálas zenéket hallgat. Aztán neki eddig az ilyen páva nulla lábszőrzetű kisfiúk jöttek be, de most hirtelen a punkosakra bukik. Meg pl ha én elkezdek egy számot énekelgetni magamba vagy valami, akkor rá 1 órára rá már ő is azt énekli, meg a legjobb barátnőmnek is irogat úgy hogy nem is ismeri. Mostanában meg mindig azt hallgatom tőle, hogy ő egyre többet jár bulizni meg ilyesmi, aztán nem is az a nagy bulizós. Ami most nekem már nagyon durva volt, hogy én a barátaimmal ugye, mint majdnem minden 17-18 éves szoktunk iszogatni és mindig mértékkel, de az egyik hétvégén eléggé egy hatalmas buli volt és az egyik barátnőnk nagyon részeg volt és én annak az osztálytársam lánynak meg a többi lánynak elmeséltem milyen vicces szituk adódtak a barátnőnk részegségéből, aztán rá 1 hétre a csaj az osztályomból úgy jött be hétfőn, hogy ő úgy be volt rúgva hétvégén, hogy az valami hihetetlen és haza se talált meg a lépcsőn se bírt felmászni. Eléggé hitetlen ez a story számom/számunkra, mivel a lány mindig is mondta, hogy ő sose iszik, mert nem szereti az alkoholt, erre most ahogy elmeséltem neki a mi storynak, ő is hirtelen berúgott. Sokszor valamit mondok, akkor ő azt elismétli meg a poénjaimat is még vagy 4x elmondja és a stílusomat nagyon kezdni felvenni és nem csak ezek voltak, amiket elmondtam, hanem még elég sok minden. Tudom valószínűleg ez most úgy hangzik, mintha egy hisztis lány lennék, aki mindenből nagy ügyet csinál, de ha egy-két olyan dologról lenne szó, amibe felvette a tulajdonságomat az nem zavarna, mert olyan emberek, akik sok időt töltenek együtt akaratlanul is felveszik egymás tulajdonságát, de amit ez a lány csinál az már nekem nagyon sok és rettentően zavar már, hogy akármit csinálok ő is azt csinálja. Főleg azért nem értem, mert ő a suliban a "menő" csaj, mondjuk csak azért menő, mert kb a fél iskolának csak egy éjszakára kell, mivel eléggé kirívóan viselkedik és minden fiúnak csak dugásra kell, de ő ezt élvezi. Szóval ő a menő csaj én meg csak a jó fej lány, akivel mindenki elhülyül, de semmi komoly. És ezért nem értem miért pont az én stílusomat kell leutánoznia.

2015. máj. 25. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ő akart lenni a társaság "szíve".


Mennyire fogadtátok be őt korábban? Nekem úgy tűnik, hogy némileg ki volt közösítve, esetleg lenéztétek valami miatt, próbál mindent megtenni, hogy elfogadjátok. Ha valaki már idáig eljut, hogy feladja a saját személyiségét és a "kedvenc" bőrébe akar bújni, akkor már rengeteg fájdalom és frusztráció gyűlt fel benne. Szerintem otthon, a családdal is gondok lehetnek.

Nagyon fiatalok vagytok még, nehéz az ilyet megérteni, mégis azt javaslom, hogy engedd közeledni ezt a lányt, beszélgess vele négyszemközt. Tilos a bizalmával visszaélni! Ha nem akarsz foglalkozni vele, inkább el se kezdd a barátkozást! Akkor egyszerűen ne foglalkozz azzal, hogy utánoz, egy idő után úgyis rájön szegény, hogy ez nem segít.

2015. máj. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Az első naptól, ahogy osztálytársak lettünk mi öten lányok elfogadtuk egymást és ha beszélgettünk akkor is mind az öten egyszerre és nem volt az, hogy ki lett volna közösítve. Sokat beszélgettünk vele meg rendesek voltunk/vagyunk vele és eddig nem volt semmi gond, de mostanában nagyon idegesítő lett az agyára ment a menőség, hogy minden fiú megakarja húzni és egész nap azt nézzük, hogy mutogatja magát és mindenét kirakja és hogy már utánozni is elkezdett eléggé zavaró.

2015. máj. 25. 23:25
 3/3 anonim válasza:
Szerintem ennek a lánynak komoly önbecsülési problémái vannak, különben nem feküdne le bárkivel. Valószínűleg minden áron szeretne valakihez kötődni, csak nem találja ennek a megfelelő módját (a fiúkhoz szexszel, hozzád meg az utánzással próbál közeledni), vagy nem tudja elfogadni magát és úgy érzi, hogyha megpróbál egy másik, olyan ember bőrébe bújni, aki magabiztos és boldog és sokan szeretik, akkor ő is olyanná válhat. De előbb utóbb rá fog jönni, hogy amíg önmagát nem becsüli és nem fogadja el, addig más sem fogja, sőt maga felé lapátolja a szart. Engem is marhára idegesítene a helyedben, teljesen megértelek, de próbáld meg úgy felfogni, hogy te vagy az érettebb és hidd el, hamar el fog múlni. Nem hiszem, hogy a barátaidat vagy a pasidat le tudná nyúlni és ahogy te is mondtad, mások is észrevették, hogy téged utánoz, tehát vágják, hogy te vagy az "eredeti" és ő a "fake". Nincs min aggódnod :)
2015. jún. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!