Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Antiszemita osztálytársak?...

Antiszemita osztálytársak? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A szüleim soha nem erőltették rám a vallást, úgy gondolták, hogy majd, ha szeretném, ismerkedjek meg vele. Alapvetően tartjuk az ünnepeket, de nem az ortodoxokhoz tartozunk. Viszont tagja lettem pár éve egy zsidó ifjúsági szervezetnek, önkénteskedni is szeretek, szóval zsidó kulturális fesztiválokon is részt szoktam venni. Nem verem nagy dobra az osztályom előtt, a közeli barátaim tudnak az ilyen irányú dolgaimróL, illetve ha valaki megnézi a közösségi oldalam, láthatja. Néhány osztálytársammal szóváltásba keveredtem a Saul fia c. film kapcsán. Velük voltajk már összezördüléseim az évek alatt. (Nehéz csöndben maradni, mikor a dédszüleid többsége az általuk éltetett időkben haltak erőszakos halált.) Nem mondtam olyat, amit most utólag bánnék, egy ideig folyt ez a vita, amíg elő nem került a 'teb*zikampósorrúzsidó'... Az osztályfőnökom hallota az utolsó mondatokat, de nem volt érdemi közbenjárása az ügyben. Tudtam a véleményükről, azzal kapcsolatban, hogy mit is gondolnak a zsidó emberekkel való bánásmódról, de en eddig a 'megtűrt zsidó' kategóriában voltam. Ez két hete történt és azóta rosszabbak lettek a dolgok. Inzultálnak, amiről megpróbálok tudomást sem venni, csakhogy ez napról napra nehezebbé válik. Lassan évvége és ezért nem tudom, hogy lenne-e bármi értelme az osztályfőnökommel beszélni, aki eddig se tanúsított semmilyen érdeklődést vagy hajlandóságot a közbelépésre, akármilyen ügyről is volt szó az évek alatt.

2015. máj. 26. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Az a baj, hogy az osztályfőnök nem tud mit tenni. Ugyanis attól, hogy Magyarországon születtél az nem azt jelenti, hogy magyar vagy. Viszont Izrael befogadja a zsidókat és elvileg lakásokat kapnak/kaptok. Meglehetne próbálni.
2015. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mumusan ***** válasza:
100%
Ne vegyél róluk tudomást. Vitatkozni nem érdemes. Esetleg említsd meg hogy más világban élünk ma már. Mindig fogsz találkozni olyanokkal akik ellenszenvesek. A Facebook oldaladat pedig állítsd be hogy csak a barátok lássák.
2015. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán azzal tudod visszaállítani a status quo-t az osztályban, ha nem kezdesz el attól másképp viselkedni, hogy most elkezdtek szekálni, hanem folytatod, amit eddig tettél, és talán ez ébreszt bennük egy gondolatot, hogy eddig is ugyanaz a valaki volt közöttük, emiatt értelmetlen most másképp kezelni. Nyilván ez egy erősen teoretikus tanács, a valóságban ezer más szempont is szóba jöhet.
2015. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hugyosgalacsin ***** válasza:
24%
nincs helye a hozzád hasonlóknak az országban öcsi, ezt akarják a tudatodba építeni
2015. máj. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Normális válaszokat! Reménykedem, hogy majd előbb-utóbb eljutok a teljes rezignáltság állapotába, amivel a legeredményesebben lehet kezelni az ilyen 'embereket'.
2015. máj. 29. 22:31
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Én tavaly ballagtam.

30 as létszámú osztály voltunk abból 8 ember volt zsidó vallású. Utolsó évben átjött hozzánk egy fiú, aki erősen antiszemita volt. Gyűlölködött és folyton szorongatta a zsidó osztálytársait. Az én családomban a dédszüleim voltak azok én nem, de annak tartott engem is. Ilyeneket súgott a fülembe,, hogyha ő hatalomra tör, mint Hitler, ha jó kedve van akkor segít elmenekülnöm Izraelbe, de sajnos meg kell válnia majd tőlem is. Borzasztó nyomasztó volt ez a srác....

Az egyik osztálytársnőm március 15-én nem akarta elénekelni a Nemzeti dalt, mert az "túl magyar" és az izraeli himnuszt kezdte el énekelni. Ez a srác kivonszolta a teremből és megverte. A tanárok nem tettek semmit.

Hála a jó égnek nem kell többet látnom őt, de JOGRA vették fel és BÍRÓ akar lenni. :(

2015. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Már ne is haragudj, de aki a magyar helyett más nemzetidalt ill. himnuszt énekel, az megérdemli, hogy kiutálják.

Amúgy miért nem mentek vissza Izraelbe?

2015. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Én, ahogy leírtam nem vagyok zsidó vallású, hanem református vagyok. Az, hogy a rokonaim között volt olyan, aki zsidó vallású volt nem az én hibám.

Sajnálom, ha emiatt valaki azt hiszi, hogy Izraelben van a helyem, amikor magyarnak születtem, itt nőttem fel és a vallásom is keresztény.

2015. máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valahogy ez az egész kérdés, és néhány válasz sem stimmel.


Nagyon furcsállanám,ha tényleg valakinek olyan családja lenne, hogy reformátusok, de vannak zsidók is a családban.

Éppen a zsidók nem akartak keveredni más vallásúakkal.


Nehéz azt is elképzelni,hogy egy tanuló vállalja az idegen himnuszéneklés botrányát. Még nehezebb elképzelni, hogy csak úgy hagyják a tanárok.

2015. jún. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"Hála a jó égnek nem kell többet látnom őt, de JOGRA vették fel és BÍRÓ akar lenni. :("


Nagyon remélem,hogy sikerül neki és bíró lesz!

Egy ilyen gondolkozású ember legalább azt adja majd a bűnözőknek(legfőképp a cigányoknak) amit megérdemelnek!



Amúgy kérdező!


Ne siránkozz már előbb nézz utána,hogy a zsidók mit műveltek a történelem során és most Palesztinában!

2015. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!