Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szóbeli Érettségi?

Szóbeli Érettségi?

Figyelt kérdés
Szóbeli érettségin(középszint)a tételek amiket húzni kell ki lesznek dolgozva,vagy csak a tétel cím lessz meg és nekem kell kidolgozni tehát,amit tudok azt le kell írnom? Valakinek tapasztalat?
2015. jún. 1. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tétel címek lesznek.

Kihúzod, aztán van 30 perced vázlatot írni, aztán pedig max 15 percig felelhetsz.

És te dolgozod ki otthon és azt megtanulod.

2015. jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Előre meg vannak adva, hogy milyen tételek kellenek majd a szóbelin. Ezt általában otthon kell kidolgoznod, de előfordilhat, hogy egyet-egyet odaad kidolgozva a tanár. Amikor a szóbelire kerül sor, kihúzol egy papírt, amin csak a cím van, és írsz magadnak a 30percben egy hosszabb vagy rövidebb vázlatot, ami alapján eszedbe jut a szöveg :)
2015. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
csak a tételcím, úgy ahogy megkaptátok
2015. jún. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 1. 09:10
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Normál esetben tételcímeket kapsz és otthon kidolgozod.


Azonban én anno egyetlen tételt sem dolgoztam ki, mindent össze tudtam szedni innen-onnan. A történelmet például egy másik iskolában tanító töritanár dolgozta ki a diákoknak és eljutott hozzánk is.

2015. jún. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne kidolgozva?? Akkor neked mégis, mi lenne a dolgod? Felolvasni?

Oké, a te helyesírásodból ítélve, neked még ez is gondot okozhatna, de attól még sajnos, el kell keserítselek:

Neked kell a címről beszélned.

2015. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A témakör címe lesz rajta, egy forrás és egy kérdés vagy feladat, amit bele kell építened a feleletedbe.

+ a lesz az lesz, nem pedig lessz.

2015. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért kellett lepontozni... Mindenki a kisebb ellenállás felé halad. Ezért van az, hogy ha nincs kidolgozva semmi, akkor összeáll az osztály és mindenki bevállal egy-egy tételt. Egyszerűen olyan kevés idő áll rendelkezésre, hogy nem tudná mindenki egyesével kidolgozni őket + megtanulni.


Sőt, megsúgom a záróvizsga tételeket is úgy szereztem meg, mert volt másfél hónap 120 tétel benyalására. ééés mindenki így csinálja / csinálta. Nem kell álszenteskedni.

2015. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat nagyrésze hasznos volt számomra de akadnak kivételek...(06-01 10:21 válaszolónak ELMÉSZ TE A K A?YÁD?BA!!!
2015. jún. 7. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!