Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mik ezek a szakok közötti...

Mik ezek a szakok közötti ellentétek? "Lenézések"

Figyelt kérdés

Most olvastam egy kérdést, ahol a kérdező azt írta, hogy sokan miért mennek haszontalan szakokra, amikkel minimálbért fognak keresni és példának a szociológiát hozta.


Félreértés ne essék, nem bölcsész vagyok, hanem villamosmérnöknek tanulok, csak olyan fura, hogy kérdezik, hogy minek tanulok, elmondom és húh az de kemény, meg de jó neked, tök jól fogsz keresni és utána jönnek azzal, hogy én biztosan lenézem az ő szakjukat, mert btk-n vannak, vagy turizmus vendéglátás meg ilyenek. Miért nézném le? Csoporttársaktól is hallom rendszeresen ezt a lenézést más szakok iránt és pl btk-soktól is hogy mi meg szakbarbárok vagyunk! Miért kell versengeni, hogy melyik a jobb szak?


Én villamosmérnöknek mentem, mert szeretem a matekot, a fizikát, az infót és úgy véltem, hogy 100 év múlva is hiányszakma lesz. Szerencsére a munkaerő piac meg is fizet minket, de ha valaki teljesen humán beállítottságú, az most menjen mérnöknek csak azért mert jól keres, ha még egy másodfokú egyenletet sem képes megoldani, mivel nem jó matekból? Valljuk be a reál tárgyak nehezebbek és jó intelligencia + logika nélkül nem megy és az emberek többsége humán beállítottságú, lásd alap műveltség + érettségi! Az nem gáz, ha valaki nem tudja, hogy pl mi a termodinamika 1. főtétele, de az gáz, ha nem tudsz verset elemezni.

Az érettséginél is 5 tárgyból 4 humán!


Ja meg viccesen azt szoktam mondani csoporttársaknak, hogy ha most a btk-sok tényleg átjönnének villamosmérnöknek, akkor ugrana a biztos állásunk + a jó fizetésünk, mert ebből a szakmából is túl sok lenne :D



2015. jún. 1. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert nekik abból egy "nehéz" tárgy hogy egy tippelős zh-t meg kell írni és tartani egy ppt vagy írni egy fogalmazást, vizsgázni meg csak akkor kell ha ezeket lusta megcsinálni évközben.
2015. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó igen, fényévekkel nehezebb egy reálos tárgy, mint egy humánus. Van ismerősöm jogon és én lazán beseggelem azt, amit ő tanul, de megnézném, hogy ő pl. analízis I.-en mit kezdene, de ettől függetlenül mivel baromi nehéz pl a villamosmérnöki, emiatt jól meg is fizetik és nincs belőle túlképzés. Miért kell lenézni másokat, engem már annyira idegesít ez a hozzáállás. Mondtam is pár csoporttársnak, hogy miért nem elég annyi, hogy ha végzel, biztos állásod van és itthon nettó 250-300 körül kezdesz, külföldön meg milliókkal!
2015. jún. 1. 15:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen az ember, gyakorlatilag a génjeinkben van a csoportokba szerveződés és a többi csoporttal való versengés, amiben benne van a másik utálata, lenézése is. Ez is egy tökéletes példája ennek.
2015. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát akkor én valami elcs*eszett ember lehetek, mert nem rendeződöm ilyen csoportokba meg irritál ez a mások lenézése.


Jó én is lenézek bizonyos embereket, pl. azokat akik önhibájukon kívül nem dolgoznak, a nagyon primitív embereket, stb, de ők rá is szolgálnak szerintem.

2015. jún. 1. 15:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez a csoportosulás nem jelenti azt feltétlenül, hogy le is nézed a másikat, vagy utálod, sőt.

Persze az is igaz, hogy ez a versengés mára igencsak eltűnt, vagy átalakult inkább, de te sem vagy mentes alóla, csak nem veszed észre, mert teljesen természetesnek tartod a dolgot.

2015. jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
villamosmérnök elég kemény természettudományi karon belül.nekem ismerősöm Miskolcra járt....és 5év alatt csinált meg kemény tanulással 1 BSc alapszakot.
2015. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én nem lenézek másokat, csak realista vagyok!


Az én szakom nehezebb, mint pl eg btk-s szak, vagy egy szociológia vagy ilyesmik? Igen


Amiért reálos tárgyak nehezebbek és a humán beállítottságúak vannak többségben, emiatt az ilyen végzettségű emberekből hiány van/lesz? Igen


Mivel valamiből hiány van, ami nagy értéket teremt, a munkaerő piacnak versenyeznie kell az ilyen végzettségűekért, emiatt magas a fizetés? Igen


Egy humán szak, mivel könnyebb és sokkal többen humán beállítottságúak, mint reál, emiatt túlképzés van, emiatt is van az, hogy sokan nem találnak munkát vagy alacsony bért keresnek? Igen


A humán tudomány kevésbé hasznos, mint a reál? A reál tudományok több értéket teremtenek? Igen



Ez nem mások lenézése, hanem reális hozzáállás. Akkor nézném le őket, ha azt mondanám, hogy nincs szükség egyáltalán humánosokra vagy semmire sem viszik az életben, vagy semmit se tanulnak az egyetemen. Na ez lenézés lenne!

2015. jún. 1. 15:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Én mint humános csa egy mondatodba kötnék bele, illetve lehet, hogy kettőbe, majd kiderül:


- az érték nem egyenlő a haszonnal

- nem tudjátok, mi megy más egyetemeken.


Például az első válaszolónak mondom. Én sem tudom, milyen zh-kat írtok ti, így nem is írom le nagy tudálékosan, hogy x-elgetős meg ilyenek. Nem akarom bizonygatni, hogy nekünk milyen nehéz, csak sosem értettem, hogy miért tudnak az emberek olyasmiről, ahol sosem voltak. Én se mondom meg, mi van x fizikás szakon. Az meg nem mérvadó, hogy oda jár 10 ismerősöd. Mindenkinek vannak ismerősei, barátai stb., mind jár valahova. Az én unokatesóm a zeneakadémián operaénekesnek tanul. Most ettől szerinted tudom, milyen a képzés módszere a zeneakadémián? Van színművészetis ismerősöm is, most szerinted el tudom mondani, hogy mennek ott a dolgok? És rengeteg iskolatársam reálos volt, akik ma a BME-re járnak (valahogy az osztályomban nagyon sok reálos volt), de azért nem jelenteném ki, hogy tudom, hogy épül fel egy zh egy biomérnöki szakon.


Egyébként meg a színészeknek, operaénekeseknek, tesitanároknak talán nehezebb? Alapból sosem értettem, miért zavar ez valakit, hogy könnyebb másoknak. Most az egyetemi tanár is ideírhatná, hogy nehezebb neki, mint az első kommentelőnek, neki a rektor írhatná ezt, neki meg az isten. Attól, hogy a szak nehezebb, nem következik belőle, hogy az odajárók is butábbak, csak hogy ez érdekli őket. Állítson össze magának egy nehezebb tanrendet, vagy mit tegyen? Hagyjuk már ezt. Kit érdekel, hogy könnyebb? És akkor mi van? Sosem értettem, ez mit zavar másokat. Féllábú emberek is be szoktak hozzátok csöngetni, hogy nektek könnyebb, mert megvan mind a 2 lábatok? Vagy a siketek is reklamálnak nektek, hogy rohadjatok meg, amiért ti hallotok? Tanuljatok a zh-kra, ne azon kattogjatok, hogy mi könnyebb másnak. Sosem értettem, mi zavar ezen.

2015. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg apukám mérnök, és lesújtó véleménnyel van az ifjú mérnökökről.
2015. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!