Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárbúcsúztatás. Hogy? (8....

Tanárbúcsúztatás. Hogy? (8. osztályos vagyok. )

Figyelt kérdés

Kikaptam egy olyan feladatot az osztályfőnöktől, hogy el kell holnap (bár azt se tudtam leszűrni a mondandójából, hogy mikor is kell, ezt csak úgy tippelem) búcsúztatnom az egyik tanárt, de semmi egyéb információt, segítséget nem adott. Az osztálytársaimat amikor megkérdeztem, hogy mi van,

ők se értették, de valami búcsúszövegről magyaráztak. Azt milyen séma szerint kell megírni? Miről szóljon? Egyáltalán mit csináljak vele? xd


Köszönöm, ha volt türelmed elolvasni idióta kérdésem.


2015. jún. 3. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk anno ez úgy ment,hogy a diák adott a tanárnak egy szál vagy egy csokor virágot,és pár mondatben megköszönte a fáradságot,türelmet,stb.,amit rájuk áldozott.
2015. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is oda mennék az o.főhöz s megmondanám neki kerek-perec, hogy sem te, sem a többiek nem értették, hogy milyen alkalomból kell már HOLNAP elbúcsúztatni? Nyugdíjba megy, más városba költözik?Nem hiszem, hogy holnap lenne aktuális, ha csak ma szól.

Vannak olyan könyvek, rövid elbeszélések, amelyek a

pedagógushivatásról szólnak, abból felolvasni egyet, s azután személyesebb hangvétellel az adott pedagógusról, de ehhez ismerni kellene, közös emlékeket, élményeket felemlegetni.Ehhez meg a volt tanítványokat kellene megkérdezned, ki mire emlékszik vele kapcsolatban.

2015. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fölkeresek egy régebbi nyolcadikost, de egyet se ismerek, nem vagyok valami extrovertált típus xd.

Elkezdtem írni a szöveget, bár nemigen tudom miről is szóljon.

2015. jún. 3. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:

De tudod már, hogy miért kell búcsúztatni? Pl öregségi nyugdíjba megy? Vagy ereje teljében van, csak elköltözik, iskolát vált, tehát marad a pályán? Nem mindegy a búcsúztatás hangvétele szempontjából.

Bár temetni nem kell előző esetben sem. Hát furcsa, hogy az ofő nem ül le veled megbeszélni, csak odadobja a feladatot.

Most olvasgattam épp a "Legkedvesebb tanáromnak" kis aforizmagyűjteményt, aztán van egy olyan, hogy Egy csésze kávé pedagógusoknak. Talán ezekből ki lehet szedni okos gondolatokat, de a személyes élmények elengedhetetlenek. Mit tanított? Meddig tanított? Nő, férfi?

2015. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy csésze vigasz - pedagógusoknak. Ez a könyv címe.
2015. jún. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen gondolatokat szőhetsz be:

A diák, míg tanul, nem méltányolja a tanárait.Csak később, amikor már többet tud a világról, érti meg, milyen sokkal tartozik azoknak, akik nevelték.A jó tanár nem vár dicséretet, sem szeretetet a fiataloktól. Kivárja, hogy idővel megkapja tőlük./ Darren Shan/

Az, hogy az iskola - és benne a tanár - milyen volt, csak jó tíz évvel az iskola elvégzése után kezd kiderülni. A tanár nem is tudja - fogalma sincs-, hogy mikor hat igazán a növendékre, egy gesztussal, egy szóval, odavetett tréfás félmondattal/Németh László/

2015. jún. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!