Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet abban az esetben...

Mit lehet abban az esetben tenni, ha a tanar oran elveszi a telefonomat?

Figyelt kérdés
(amivel egyebkent meg nem is lenne problema), viszont ket nappal ra, amikor visszakapom, latom, hogy tobb hivast is kezdemenyezett vele. Ebbol kiindulva az uzeneteim es a telefonon tarolt szemelyes dolgaim kozott is kutakodhatott. (Persze en vagyok a hulye, hogy nem tettem ra vedozart es a SIM-et se vettem ki belole, de ettol most tekintsunk el. )

2015. jún. 3. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Legközelebb nem viszed magaddal az iskolába.

A hívások miatt pedig feljelented és szólsz az igazgatónak.

2015. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
54%
Miert ne vinne magaval?xd Egyebkent szerintem is mimdenkepp szolj az igazgatonak
2015. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2 nap múlva vetted észre, vagy 2 nap múlva kaptad vissza?


Mert ha 2 nap múlva vetted észre, akkor gyorsan szóljál valakinek, addig üsd a vasat, amíg meleg, ne várj még napokat.


Ha 2 nap múlva kaptad vissza, akkor akár tovább is mehetsz az ügyben, (jogilag) mert azt semmi nem indokolja, hogy magánál tartsa 2 napig.

Ahogy vége a tanítási órának, azonnal köteles visszaadni.

Ha magánál tartotta 2 napra, keress egy ügyvédet, és kérd ki a véleményét, hogy megéri e feljelenteni az ügyészségen.

2015. jún. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2 nap mulva kaptam vissza, ugyanis az a helyzet allt elo, hogy az a szemet azt mondta, hogy csak a szuleimnek hajlando visszaadni, holott jol tudta, hogy veluk csak hetvegen talalakozhatok, mivel bentlakasban tengetem a hetkoznapjaimat.

Egyebkent csak az idot neztem meg azon a sz*ros telefonon :(

2015. jún. 3. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt időt jogod van megnézni. Akkor nincs jogod telefonozni, ha csak azzal foglalkozol tartósan és nem a tanárra figyelsz.


Ha nem figyelsz az órára, vagy mást is zavarsz stb. - a tanár felfüggesztheti a tulajdonhoz való jogodat, de csak az óra időpontjáig. Kicsöngő után viszont köteles visszaadni a tulajdonodat. Még arra sincs joga, hogy felvigye a tanáriba vagy elzárja vagy nap végén adja oda, és arra sincs joga, hogy a szülőnek adja vissza. Óra végén köteles visszaadni, kész, pont.


Én a helyedben szólnék az igazgatónak, bár szerintem senki nem fog komolyan az üggyel foglalkozni. Így utólag már mindegy ez, nehéz lesz már valamit kezdeni vele. A tanárok úgyis összetartanak (igazgató is), szóval mindenki a tanár pártját fogja fogni.


Legközelebb kicsöngetés után követeld vissza azonnal az értéktárgyadat. Ha ez nem történik meg, akkor menj az igazgatóhoz, ha az nem csinál semmit, hívd a rendőrséget. Az a helyzet, hogy mivel jogtalanul fosztottak meg a tuljaondonodhoz való jogodtól, tulajdonképpen a lopás esete forog fenn... Persze az más kérdés, hogy megéri-e ilyen dolog miatt összeveszni a tanároddal és rosszban lenni vele. Szóval drasztikus eszközökhöz azért csak spec. esetben fordulj.

2015. jún. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" az más kérdés, hogy megéri-e ilyen dolog miatt"



Szerintem nem más kérdés, és nem is kérdéses, hogy megéri.

Szembe köpni magunkat, megalázkodni, és bármit elviselni, az nem éri meg.


Pontosan hogy ráfér erre az országra, hogy néhány magától elszállt , lopásra jogot formáló emberkének adjon az élet 1-2 emberes pofont.

Semmiképpen nem szabad ennyiben hagyni.

Mi lesz a következő? A szádba szarik?

2015. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!