Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért akadtak ki? miért...

Miért akadtak ki? miért mondanak ilyet?

Figyelt kérdés

félévkor 2-es voltam matekbol. miota felsős lettem azota nem megy,ment.

év végi tz-m 1-esre irtam meg és 2-est megkaptam. (ha 2-es 3-mas lettem volna)

erre anya azt mondta: miért nem buktatott meg? akkor tanultam volna.

hiába tanulok felmondtam az összes szabályt nekik de akkor sem megy. és igaz a mondás hogy a matekot nem megtanulni hanem megérteni kell.

hogy mondhatott ilyet anya?

apa pedig azt mondta miért mástol várom el hogy témazáro közbe segitsen? miért segítenének.

Már rengeteget sirtam miattuk.


2015. jún. 10. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Én puskáztam:D
2015. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én középsuliban matekórákon aludtam, felkeltem néha ránéztem a táblára és kb félperc alatt megértettem az új anyagot...2 matektanárunk volt közép suliban, ugye mind2 úgy kezdte, hogy felmérte ki mit tud egy dolgozatban, mind2 úgy jött be a második órán: "Ki az a [NEVEM]?"...


Volt padtársam matek érettségin szóbelizett ugye amit csak akkor kell ha 10-20 pont között van az írásbeli (középszint) és 2db 2 jegyű számmal ott szenvedett, sima összeadásnál, persze ez ott főleg a stressz miatt volt, de nekem rutinból ment a matek neki meg vért izzadva is alig...


Nem vagyunk egyformák! Én programozó vagyok, a logikát keresem mindenben...és általában meg is találom még ha hülye logika is van benne :D más meg a szorozd meg 2-vel logikát sem találja meg...viszont másban erősebb mint én!


Anyukád és apukád lehet jók matekból vagy elfelejtik milyen is volt a suliban...neked nem megy a matek, de lehet nem a te hibád! lehet nem jól magyarázzák el neked...volt olyan példa amit én sem értettem elsőre, de más magyarázata rávilágított...

Próbálj meg neten példákat keresni az adott leckékre, és talán más példái alapján megérted és jövőre jobb leszel :)

2015. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet élvezni úgy is, hogy nem annyira megy, és akkor mégis elég jó leszel, még ha bolond hibák csúsznak be, akkor is. A matek arról szól, hogy nagy, már-már drogosan hangzó igazságokat (nyilvánvaló dolgokat tulajdonképpen) rendbe szednek valahogy, felkomolyítják, hogy tudományos legyen, és keresnek valami izgalmasabbat, mert addigra már nekik is nyilvánvaló a szabályszerűség.
2015. jún. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!