Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok idővel elfelejtik a...

A tanárok idővel elfelejtik a diákokat?

Figyelt kérdés
Most fogok ballagni és arra lennék kíváncsi hogy a tanárok egy idő után elfelejtenek minden diákot? Vagy azért megmaradnak az emlékezetükben. Kb mennyi idő után felejtenek el? Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. jún. 15. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez függ attól is, hogy mekkora létszámú iskola. Én vidéki iskolába jártam általánosba, majd több mint 10 év múlva ugyanoda mentem vissza dolgozók szakközépiskolájába. Emlékeztek rám azok a tanárok ,akik már anno is ott tanítottak. Még édesapám is oda járt gyerekként, és a tanáraim nagyon szerették és amikor én is oda jártam, sokat emlegették. Azért nem is a legkisebb suliról beszélünk, mert volt A,B,C,D osztály minden évfolyamban átlag 30 fővel. Szerintem sokakat megjegyeznek, még is csak a diákok a "fogadott gyerekeik" pár évig.
2015. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Írhattok esetleg saját benyomást is, hogy megismertek-e titeket ;)
2015. jún. 15. 14:00
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Néhány tanár engem már 1 év után is elfelejtett.xD középiskolai tanárok...
2015. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Uh....remélem hogy velem nem így lesz
2015. jún. 15. 16:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem megismernek a gimis tanáraim, ha összefutunk, akkor beszélünk néhány szót. Az általános iskolás osztályfőnökeim is megismernek, ők is aranyosak, de a többi tanár szerintem már nem emlékszik rám. Tegyük hozzá, hogy mindig is jó tanuló voltam, meg normális diák. 6 éve ballagtam gimiből.


A nagymamám alsós tanítónő volt, ő nemcsak hogy a diákjaira emlékszik így 76 évesen, hanem rendszeresen meséli, hogy találkoztam a Kovács Pisti szüleivel a piacon, vagy beszélgettem a Nagy Kati húgával a boltban... nem volt nagy iskola, de azért 40 év alatt sok mindenkit tanított, és nagyon sok mindenkire emlékszik. És persze vannak örök sztorik, amiket sokszor elmesél, és mindig imádjuk hallgatni :)

2015. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!!! Biztos nagyon jó ember az anyukád
2015. jún. 15. 20:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, nem iskola, de gondoltam elmesélem.. Nagymamám 40 évig volt ovónő, és most 77 évesen is emlékszik minden egyes ovodására, és nem csak felismeri őket, konkrét sztorikat köt hozzájuk, szüleikre is emlékszik és azóta születendő gyermekeikről is tud. Jó, persze egy városban lakik velük, de szerintem akkor is nagyon szép történet :)
2015. jún. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is nagyon szép dolog ha így emlékszik mindenkire :)
2015. jún. 16. 09:58
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Első voltam.

Szerintem leginkább a nagyon rossz gyerekekre és a kiválóságokra emlékeznek, mivel hozzájuk így vagy úgy ,de mindig kötődik valami sztori. Akik csak besimulnak az iskolapadba, és szobanövényként viselkednek az x év alatt, azokra lehet nehezebben emlékeznek, de ez nem csak a tanárokra jellemző. Én nagyon sok éve csinálom ugyanazt a munkámat, és rengeteg emberrel volt már doglom. Van akik gépiesen elintézi a megrendelését és nem alakul ki semmi kapcsolat, csak jön és megy ,elfelejtem. De aztán vannak a variálósak, akiket nem lehet nem elfelejteni, meg vannak a jó fejek, akik örömet is visznek bele a hétköznapokba, őket meg azért nem felejtem el.

Arcra felismerni már kicsit nehezebb, az embernek ismerős, de nem tudja hova tegye. Beszélgetésből azért idővel kiderül, hogy jah igen, Ön volt az aki....

Szerintem a tanároknál is így van, ha ne adj Isten nem ugrik be neki ki vagy, nyugodtan hozz fel valamit: "Tudja tanár Úr, én voltam az aki..." stb. stb.

2015. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz mindenkinek :)
2015. jún. 16. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!