Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középiskolában tanító férfitan...

Középiskolában tanító férfitanárok ti szoktatok puszit adni vagy megölelni a lány diákokat ha év végén adnak ajándékot (pl. virág vagy csoki)?

Figyelt kérdés
2015. jún. 19. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Természetesen igen. Finom kis puszik az ajakra és a szemöldökre.
2015. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben teljesen normális dolog két puszi az arcra.

Az osztályfőnökünk (férfi) adott akkor is, mikor kitűzte a szalagot a szalagavatón.

Nincs ebben semmi szokatlan.

2015. jún. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
miért ne adna? istenem ... csak egyszer érném meg, hogy nem ilyen gyöpagyú magyar hozzáállást látok valamiben, különösen az oktatás tekintélyelvűségében.... de sztem kizárt. több nyugati országbeli példát tudok, ahol teljesen hülyének néztek, amiért furcsálltam, hogy tegezik a gimis diákok az összes tanárt, és egyszerűen nem is értették, hogy most ez miért lenne gond. azután meg volt olykor ennél több is, de érdekes, ott emiatt nem sikítoztak, hogy jaj most az oktatás rovására megy és stb, egyszerűen természetes. azért gondoljunk már bele, aditt esetben ott egy 25 éves férfitanár vagy akár nő, aki alig idősebb az általa tanított 18-19 éves diákoknál, sztem kifejezetten az a képmutatás, ha rá erőltetjük ezekre a helyzetekre is a kötelező jellegű magázódást, és 10 lépés távolságot, nehogy pszi legyen mert akkor pedofil és stb. Sztem tök simán csak normálisan kéne hozzáállni a témához, és máris mindkét fél jobban érezné magát a suliban.
2015. jún. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előzővel csak annyiban értek egyet, hogy semmi nincs abban, ha a férfi tanár puszit ad a lány diákjának ilyen helyzetekben. Teljesen normális, mint ahogy az is, ha a fiú tanítványának ad puszit az idősebb tanárnője, ha ajándékot kap tőle...


Viszont nem értem, hogy jön ide a magázás/tegezés problémája, ez teljesen más kérdés. Lehet, hogy én vagyok a maradi, de én, ha kiállok egy osztály elé, elvárom, hogy magázzanak. Még akkor is, ha tényleg alig vagyok náluk idősebb. És ezt a gyerekek (még ez is furcsa, hogy "gyerekeknek" nevezem őket, és pedig azok!), szóval a gyerekek ezt természetesnek tartják, egyáltalán nem befolyásolja azt, hogy ők jól érzik-e magukat vagy sem. Szerintem inkább te bonyolítod túl ezt az egészet, és keversz bele oda nem illő dolgokat. Attól nagyon is működhet jól egy óra és lehet normális, őszinte és emberi, szeretetteljes a tanár-diák kapcsolat, hogy a diák magázza a tanárt! Ez nem ezen múlik!


Erre mondhatnád, hogy akkor nem mindegy, hogy magázzák vagy tegezik a gyerekek a tanárt?


Nem mindegy. Mert a tanár tekintélyének vannak bizonyos attribútumai, és ezek közé az is tartozik, hogy az iskolában magázódás van. A tanár ugyanis fölötte áll a gyereknek, és ezt valamiképpen éreztetni kell a gyerekkel. Ez nem azt jelenti, hogy vissza kell állítani a Horthy-rendszert, és a kukoricába térdeltetést, a körmöst... Ne érts félre. Szerintem is az a jó, ha a tanórákon együtt tanulnak a gyerekek a tanárral, és együtt fedezik fel az ismereteket. Szóval együtt, és nem a tanár parancsolgatása közben. Viszont a tanárnak akkor is irányítónak és felettes személynek, koordinátornak kell lenni. Egy alap tekintély kell, és ehhez a magázódás hozzátartozik. Ha a gyerek letegezhetné a tanárt, akkor onnantól kezdve elkezdene mindenféle mást is megengedni magának. Ez az egyik. A másik pedig, hogy az idősebb tanárt is le kéne akkor tegezni? Nyilván nem, már csak azért sem, mert iskola ide vagy oda, idősebb embert illetlenség egy gyereknek letegezni. Márpedig, ha az idősebb tanárt magázzák, akkor a fiatalabb tanárt is magázni kell. Mert a tanár az tanár.


Szóval a tegeződés a diák részéről a tanár fel nem megengedhető szerintem. És én voltam már osztály előtt, sőt, mindenféle osztály előtt, és a legtöbb esetben kifejezetten káros lett volna, ha tegeztek volna a gyerekek. És amíg te ezt nem próbáltad ki, kérlek, ne agitálj itt Nyugat-Európával, hogy ott mi van, mert igazából tök mindegy. Ha egy magyar iskolába bemész, és azzal kezded, hogy téged nyugodtan tegezhetnek, hát garantálom, hogy 99%, hogy ott te órát a büdös életben nem fogsz tartani, és semmi tekintélyed nem lesz onnantól kezdve... Simán visszaélnek az ilyen dolgokkal a gyerekek.


Nem azt mondom, hogy szigorúnak és karót nyelt merev tanárnak kell lenni. De mégis kell egy alap amit megkövetelünk. És ebbe bizonyos ceremóniák, formaságok beletartoznak, a magázás is. Egyébként azoknak a tanítványoknak, akiket már nem tanítok, mindig felajánlom a tegeződést...

2015. jún. 20. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!