Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy tanár azt mondja, hogy...

Ha egy tanár azt mondja, hogy sulin kívül nem találkozhatunk, akkor az csak arra az időszakra szól, ameddig abba a suliba járok?

Figyelt kérdés
Van egy tanárom, akivel elég jóban vagyunk, találkoztunk már sulin kívül, de egy idő után rájött, hogy ez nem helyes és akkor mondta, hogy csak iskolán belül beszélgethetünk. Ez így teljesen jó volt, de most épp suliváltás előtt vagyok és eléggé félek, hogy így már nem igazán fogom látni többet. A jogi oldalát nézte a dolgoknak. Szóval így akkor ez nem érvényes, ha már nem abba a suliba járok? Egyébként lány vagyok, a tanár is nő, szó sincs szerelemről vagy ilyemi.
2015. aug. 15. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi értelme találkozgatni?
2015. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát már le is buktattad magad "szó sincs szerelemről"

na-na ,nem szabad :)

2015. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért írtam mivel a tanár-diák kapcsolat az büntetendő, de szimplán az, hogy valaki jó kapcsolatot ápol egy diákjával az nem.
2015. aug. 15. 14:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Két nő alapvetően nem tud semmi fizikai együttlétet alkalmazni,szóval ha lenne is valami,az olyan lenne mintha megse történt volna,és ki se derülne
2015. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gumit mindenképp használjatok,mert terhes lehetsz ,és kiderül a dolog ,erre figyelj
2015. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös, wtf? :
2015. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak idegesítetted ezért mondta ezt. Iskolán kívül is találkozhat a tanár a diákkal csak kapcsolatot létesíteni nem szabad.
2015. aug. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6.Ez csak (irónia) :D
2015. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gondoltam, :D-t akartam írni, de lemaradt az a d betű ;D
2015. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

A jog nem tiltja a tanárnak, hogy ne találkozzon a diákjával iskolán kívül.


A jog alapvetően azt szankcionálja, ha a tanár visszaél a hatalmával és olyan dolgokra kényszeríti a diákot, ami a gyerek testi-lelki fejlődésének káros (pl. szexuális kapcsolat stb.). Illetve a tanárnak kötelessége mindegyik diákjával ugyanúgy bánni, nem lehet kiemelni egyet és a többihez képest pozitívan megkülönböztetni (mint ahogy más diákot sem lehet a többihez képest negatívan megkülönböztetni).


Az is tiltva van, hogy a saját tanárod magánórákat tartson neked abból a tárgyból, amit tanít.


Tehát ilyen dolgok vannak tiltva, de konkrétan az nincs tiltva a jogban, hogy találkozz a tanároddal iskolán kívül, én legalábbis nem tudok róla. Szóval lehet vele találkozni, csak ebből ne legyen semmilyen visszaélés a tanár részéről, és pozitív megkülönböztetés a többiekhez képest.


Namost, konkrétan a kérdéseddel kapcsolatban, szerintem azért nem akart veled a tanárod többet találkozni, mert ő is érezte, hogy nincs az úgy rendben, hogy tanítványaként jó kapcsolatot ápoltok, mert a többi gyerekkel szemben ez nem fair, és valahogy ilyet egy tanárnak nem ildomos csinálni, főleg a mai világban, és még úgy sem, ha nem vagytok különböző neműek. Az emberek ettől függetlenül tudnak össze-vissza kombinálni mindenféle hülyeséget, és egy tanárnak már a rossz hír is elég, hogy kínos helyzetekbe kerüljön, egy pletyka is eléggé tud neki ártani (lezbi, pedofil stb.), nem muszáj megtörténni dolgoknak, a látszat is elég néha.


De az is lehet, hogy szó sincs semmi ilyesmiről, az egész hülyeség, amit eddig írtam. Lehet, hogy csak egyszerűen te látsz bele olyat a kapcsolatotokba, ami nem is létezik, és a tanár csak meg akar szabadulni tőled, le akar vakarni.


Mindenesetre, ha ennyire zavar a dolog, akkor keresd meg a tanárnőt, és beszélgess vele erről, hogy kapcsolatban maradtok-e, ha elmész másik iskolába... Ha annyira jóban vagytok, ahogy állítod, akkor egy ilyen kérdés simán belefér.


Egyébként nem tudom, mire jó az, hogy a tanáraiddal akarsz haverkodni, de ha téged ez boldoggá tesz...

2015. aug. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!