Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ez pofátlanság...

Szerintetek ez pofátlanság lenne a tanárral szemben? Vagy túlbonyolítom?

Figyelt kérdés
Az utolsó tanítási napon elmentünk fagyizni és elfelejtettem pénzt hozni és a tanárnő segített ki. Mindössze 40 FT-tal tartozok neki de félek attól, hogy akadékoskodónak fog tartani amiért ezt a kevéske pénzt is vissza adom neki mintha utálat miatt nem tudnám elviselni, hogy az adósa vagyok. Igazából én szívesen vissza adom, mert nekem ez így természetes (még ha valószínűleg ő el is felejtette) csupán attól félek, hogy valahogyan visszafele fog elsülni a dolog. Most mondjátok meg őszintén ti a tanár helyében neheztelnétek rám vagy csak túldramatizálom?

2015. aug. 11. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Túlgondolod az egészet. Visszaadod, és ha elfogadja, akkor elfogadja, ha nem, akkor meg megtartod. Ilyen egyszerű.
2015. aug. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lenne pofátlanság. A helyedben én is visszatérnék a témára és nyújtanám a pénzt. Ez amolyan figyelmesség is, hiszen nem felejtettem el a szívességet. De azt hiszem bármelyik tanárom vagy ismerősöm kapásból visszautasítaná, de ez így van rendjén. Jó dolog, hogy ez felmerült benned. :)
2015. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
adj neki 50 forintot had örüljön :D te kis burzsoá
2015. aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mond meg neki hogy nagyon hálás vagy,és kérdezd meg tőle,hogy visszaadd e?.
2015. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt nem szabad kérdezni hogy visszaadd-e, udvariasan megköszönöd hogy kisegített és szeretnéd visszaadni. Aztán vagy elfogadja vagy nem. Tök mindegy.
2015. aug. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Rettentően túlgondolod ezt a dolgot.

Erről az alábbi vicc jutott eszembe:


A nyuszika szeretné a kertjében lenyírni a füvet, de nincs fűnyírója. Eszébe jut, hogy elkérhetné a medvéét. Igen ám, de emlékei szerint a medve nem túl barátságos, segítőkész. Nem baj, azért elindul, hátha kölcsönkaphatja. Útközben elgondolkodik:

"Végülis a medve tényleg egy szemét állat. Szinte sosem segít senkinek. Na de mindegy, ha már elindultam, legalább megpróbálom, hátha most jó napja lesz."

Megy tovább, közeledik a medve házához, de megint csak eszébe jut:

"A múltkor a borz is mondta, hogy a medve hogy kiszúrt vele a patakparton; de igazán mástól sem hallottam még róla semmi jót. Kár volt eljönni, csak pocsékolom az időmet. De azért innen már mégsem fordulok vissza, ha már eljöttem, csak sikerül szót érteni ezzel a bаrommal."

Közben odaér a medve házához, a szép, pázsitos kert közepén, és bekopog. Míg várakozik, megint csak elgondolkodik:

"Tulajdonképpen a francnak jöttem el. Úgysem fogja kölcsönadni, örülhetek, ha ki nem hajít ez a r*hadék, meg aztán..."

Ebben a pillanatban a medve ajtót nyit, barátságosan köszönti nyuszikát:

- Szia Nyuszika, miben segíthetek?

- B***d meg a fűnyíródat!


Bocsi, de tényleg erre hasonlít a helyzet. Mindenféle alap nélkül olyasmit feltételezel, ami ép emberre egyáltalán nem jellemző.

Esetleg néhány paranoid kőbunkó képes ilyen gondolkodásra, de az a tanár, aki szó nélkül kisegített, az nem fogja lépten-nyomon a gonoszt keresni benned.


Ezért neheztelni? Ennek még csak nincs is olyan vonatkozása, amiért neheztelni lehetne rád. Inkább egy rendes, becsületes embernek fog tartani.

2015. aug. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!