Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, hogy az új tanévbe...

Mit tegyek, hogy az új tanévben ne piszkáljanak az osztálytársaim? Ez az utolsó iskolás évem. L

Figyelt kérdés

Az osztálytársaim kihasználnak, szexuálisan bántalmaznak, csúfolódnak velem és folyton piszkálnak.


Tudni kell rólam, hogy nagyon szeretek tanulni. Mindig arra törekedtem, hogy a lehető legjobbat hozzam ki magamból feleléskor vagy dolgozatiráskor. A házi feladatokat mindig megoldom. Törekszem arra, hogy egy jó egyetemre jussak be. Az osztálytársaim nem foglalkoznak velem. Mikor nincs meg a házijuk (általában soha) mindig jönnek, hogy adjam le nekik. Ha nem adom, akkor mondják, hogy milyen g..i vagyok. Dolgozatokon mindig kell segitsek nekik, meg se tudom nyugodtan irni, folyton szólitanak, figyelni se tudok. Vagy amikor a tanár nem veszi észre, hátrajönnek hozzám (utolsó padban ülök) és lefényképezik (én csak akkor veszem észre, mikor már meglett a kép). Szüneteken, mikor tanulok, jönnek s kérdik, hogy "Te már megint tanulsz?" "Mit mind tanulsz annyit?". Próbálom megértetni velük, hogy otthon mást is kell csináljak tanulás helyett. Azon kivül, hogy ezeket kérdik, vagy a füzetemet veszik el, miközben tanulok, vagy többen odajönnek körém és elkezdenek tapsolni a szemem előtt, hogy nem látom a füzetem. Volt olyan, hogy nyálas papirral dobáltak.

Egyszer egy dolgozatirás közben megkért az egyik osztálytársam, hogy segitsek neki. Segitettem is, de a tanárnő elkappott és majdnem, hogy adjon egy 1-est. Én teljesen másképp oldottam meg egy feladatot (neki is és magamnak is), mint az iskolában és igy rájött a tanárnő.


A másik dolog a szexuális zaklatás. Mostanában nagyon sokat fogdosnak. Ülnek le mellém és ölelnek meg (nem jóból), majd a combjaimat fogdossák. Én olyankor kezdem el ütni őket. Volt olyan, hogy kimentem az osztályból, s amig távol voltam, az egyik a nemi szervét izgatta a helyemen. Volt olyan, hogy ki is vette előttem, én olyankor fére néztem. A barátom miatt is piszkálnak.


Az osztályfőnöknek nem merek szólni ezekről a dolgokról. Valahogy megakadályozhatnám őket, hogy ne csinálják ezeket velem? Gúnynevem is van. Az utcán a gúnynevemen kiáltanak utánam. Próbáltam, hogy nem veszem figyelembe azt, hogy szexuálisan zaklatnak, meg azt sem, mikor nem hagynek békén, de egyszerűen nehéz azt mutatni, hogy nem érdekel, mikor legbelül mérgelődöm. Barátom is van, nagyon szeretem őt, már csak miatta nem hagyhatom, hogy szexuális dolgokkal zaklassanak, de amúgy is nagyon zavar. Tud róla.

Barátnőim nagyon nincsenek az iskolában. És beilleszkedni se tudok.

Tanulás szempontjából megérte, hiszen ösztöndijas lettem.

Az osztályból 1-2 lány és 5 fiú zaklat


2015. aug. 15. 13:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Jézusisten, mekkora retardált, undorító társaság :O

Nem akarsz magántanuló lenni? Megkímélnéd magad ezektől a sz___r alakoktól.

2015. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Pedig az az egyetlen megoldás, ha szólsz az osztályfőnöknek, aki majd intézkedik. Persze ez az intézkedés 1-2 hónapig tart majd, aztán újra rád szállnak, de akkor megint szólsz majd az ofőnek.


(A barátod tud róla, hogy zaklatnak, de még nem verte ki a szart is belőlük?)

2015. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
több féle módja és van, bár most csak olyan jut eszembe amiért börtönbe vagy elmegyógyintézetbe kerülnél...
2015. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Jelentkezz egy másik suliba,ha erre van lehetőséged, és azonnal szólj a szüleidnek, az osztályfőnködnek,ha ezután is folytatják szólj még egyszer, de ekkor már valószínűleg komolyabb következményekre számíthatnak(kirúgás, feljelentés) és ezt nekik is megmondhatod..a többi osztálytárad meg csak nézi vagy mi?

A barátod is megvédhetne(már ha tud)..az enyém már biztos laposra verte volna mind az 5 fiút(tudom hogy nem ez a legokosabb döntés nem is javaslom, csak mondom) Fel a fejjel, és ne hagyd magadat, igenis kérj segítséget, ne kövesd el azt a hibát, hogy félelemből tovább szenvedsz!

Légy büszke arra, hogy ilyen céltudatos és szorgalmas vagy!

Drukkolok neked :)

2015. aug. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ez egy életkori sajátosság, a kamaszok iszonyúan bunkók tudnak lenni. Hidd el minden középiskolai osztályban van olyan, akit hozzád hasonlóan kipécéznek és szekálják. A beszólások ellen nem sokat lehet tenni. De a szexuális zaklatás más kategória, ha bárki fogdos téged az akaratod ellenére, akkor azonnal az osztályfőnökhöz, vagy az igazgatóhoz menj, emiatt kirúghatják azt a fiút, aki ilyet csinál. Szerintem eddig is nagyon jól bírtad a megpróbáltatásokat, talán a következő évet is kibírod valahogy, az egyetemen teljesen másképp lesz, ott már nincsenek ilyen emberek, mindenki a tanulással és a bulizással van elfoglalva, senkinek nem furcsa, ha valamelyik sarokban tanulsz, mivel ez az egyetemen egyáltalán nem ritka látvány. Úgyhogy hajts minél jobban, hogy felvegyenek. Ha nem bírod tovább, akkor esetleg magántanulóként folytathatnád a gimit.
2015. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz!

Nem merek szólni az osztályfőnöknek, mert úgyse csinálna semmit se, ahogy ismerem. Max annyit, hogy mengmondja, hogy nem szabad, és tovább folytatnák.

A barátom mindenről tud, de nem szeretnék rendőrségi ügyet csinálni az egészből (ha megveri őket, van esélye, hogy az legyen)

Gondoltam, hogy az igazgatónak szóljak, ha fogják folytatni a dolgot, mert tőle mindenki tart. De hogy mondhatnám el neki? Furcsán érezném magam, főleg azért mert férfi.

A többi osztálytársaim (lányok) csak kacagják a helyzetemet, meg annyit mondanak, hogy hagyjam figyelmen kivül őket. megpróbáltam, de nem sikerült

2015. aug. 15. 14:05
 7/23 anonim ***** válasza:
Uhh, szegény. :( És apukád, nagy fiú testvér nem tudna elbeszélgetni a kedves osztálytársaiddal?
2015. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Magántanuló nem tudnék lenni, mivel sok pénz, és iskolát se szeretnék váltani, mivel nincs ilyen szak a közelben, megszoktam itt a tanárokat, az elvárásukat
2015. aug. 15. 14:07
 9/23 anonim ***** válasza:
Egyébként ez szakiskola? Gimnáziumban nem tudnék ilyesmit elképzelni.
2015. aug. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor ki fogod bírni a következő tanévet is, eddig is kibírtad valahogy. A szexuális zaklatás pedig egy nagyon komoly dolog és úgy kell elmondanod az igazgatónak, ahogyan történt, mert komoly következményei vannak egy tényleges tapizásnak, pl. kirúgják a srácot, 12.-dikben ez nem annyira vicces mondjuk a szüleinek, viszont egy jó ütőkártya a te kezedben. Szavakkal bánthatnak, ezeket hagyd figyelmen kívül, egyszerűen mondd meg, hogy tanulsz, hagyjanak békén, de ha hozzád ér valaki, megüt, megrángat, megfogja a combodat, azzal már mehetsz az igazgatóhoz, hidd el az nem marad következmény nélkül, ha megfogdossa valaki a combodat akaratod ellenére, emiatt egy munkahelyről is kirúgnak valakit, nemhogy egy iskolából.
2015. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!