Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez most komolyan a mi a...

Ez most komolyan a mi a hibánk lenne és ezzel kell büntetni?

Figyelt kérdés

2 éve azonnal az érettségi után bele kezdtem egy OKJ tanfolyamba, Pénzügyi- és számviteli ügyintéző szakon.


Most májusban és júniusban voltak a vizsgák, májusban írásbeli, júniusban szóbeli.


Ennek a szaknak 2 fő része van:

Pénzügy

Számvitel


Pénzüggyel nem volt probléma, egy okleveles könyvelő tanár tanította 2 éven keresztül. Ez a vizsga rész sokaknak sikerült is.


Számvitellel vannak gubancok: Az 1. évben 2 tanárunk is volt, az 1. jól tanított, a 2. már nem annyira, a tanár többségiben be sem járt, ha be is jött a helyi karácsonyi vásárról kellett ppt-t csinálni...

A 2. tanévben kaptunk egy új tanárt aki a szakmájában elismert, de tanítani nem tudott. Az órák nagy részét elhülyéskedte, tananyagot nem kaptunk a 2 év alatt, nem volt miből tanulni. Ráadásul az iskola vezetésbe igencsak bemászott, Ő lett a főnök mondhatni.


Ebből a tárgyból az osztály nagy része megbukott, elvileg októberben lenne a pótvizsga, de 35 ezer ft-ot kell befizetni a vizsgára + előtte egy felkészítőre amit azonban ugyanaz a tanítani nem tudó tanár tartani. Ezért sokan nem akarják befizetni, van aki menne vizsgázni, de más felkészítőt keresne, de a felkészítés nélkül nem lehet vizsgázni.


A suli vezetéssel több vitánk is volt már, de az iskola pikkel ránk, mert rossz híre lett miattunk, az adott szak már 2. éve nem is indul ott.


De miért lenne a mi hibánk mikor egymás után 2 alkalmatlan tanárunk is volt? Nem beszélve arról, hogy a többi tantárgyból a vizsgák sikeresen zárultak.



2015. aug. 16. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy rossz tanárod van/volt, még tanulhattál volna rendesen.

Az összes álatalad említett téma olyan, hogy akár tanár nélkül is meg lehet tökéletesen tanulni, csak szorgalom és akarat kérdése.


Az meg, hogy "nem volt tananyag" az internet korában csak magyon gyönge kifogás, akár atomfizikát is meg lehetne tanulni könyv éa tanár nélkül, ha valaki komolyan akarja.


A büntetés - ami nem büntetés, haben pótvizsgadíj - teljesen jogos.

2015. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Más suliban nem lehet felkészítésre járni és vizsgázni? Gondolom, a követelményrendszer egységes.

Egyébként létezik oktatási ombudsman, az iskolának is kell legyen felügyeleti szerve, amit a honlapon közzé is kell, hogy tegyenek, próbáljatok meg intézkedni. Ha a suli vezetése nem hajlandó kompromisszumra (pl. hogy elengedik a vizsgadíjat), akkor eggyel feljebb kell lépni. Az kifejezetten előnyös, ha ezt csoportként, egységesen tudjátok tenni.

2015. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egy csoport túl nagy arányban hasal el egy vizsgán ott tényleg a felkészítéssel van baj. De ha a vezetőség nem hajlandó ezt beismerni, vagy változtatni, akkor nem tudom mit lehetne tenni. Én már régen vizsgáztam, de akkor volt olyan, aki másik suliból jött át hozzánk. Esetleg nincs a városban olyan hely, amelyik átvenne Titeket?

Régebben volt a Novoschool féle kék könyv, ami nagyon jó gyakorlásnak, és ha jól emlékszem a mérlegképes-tanoncok oldalán is vannak vizsgasorok ügyintézőihez is. Nekem anno az volt a legjobb, hogy a régebbi vizsgafeladatokkal gyakoroltam.

Sok sikert!

2015. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem a ti hibátok, hogy alkalmatlan tanáraitok voltak.

De felkészülni tanár nélkül is lehet. Szokj hozzá. Főiskolán majdnem minden tantárgyból úgy jártunk, hogy a tanár 1-2 tételről beszélt részletesen. A többihez semmi anyagunk sem volt. Úgy szedtük össze felsőbb évesektől, könyvekből. Nagyon kevés oktató volt, aki tisztességesen leadta az anyagot, vagy legalább adott hozzá anyagot, ahol megtalálod, amit meg kell tanulni.

2015. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen mennyiszer előfordul ilyen! Persze a tanárokat itt azért megválogatják, de hidd el, hogy ha egy diák nem tudott felkészülni az anyagból, akkor nem sokat teketóriáznak a buktatással. És sokszor akármennyit tudsz is, örülsz a kettesnek, mert olyan nehéz a tárgy, és olyan szivatós a tanár, de néha elég, ha simán rossz kedve van vizsgán.

Tananyagot mindig lehet szerezni: ha nincs saját jegyzeted, másoktól kell elkérni. Ha pedig meg van adva egy olvasmánylista, érdemes elolvasni. A tanárt nem szokta érdekelni, miért nem tudtál felkészülni.

2015. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy lecke az élettől: ha szar a tanár, tanulj magadtól, vana neten egymillió ingyenes tananyag, de vannak online tanfolyamok is, összeülhetettek volna gyakorolni, mehettél volna magántanárhoz és még sorolhatnám.

Ha már a tanár nem életképes, legalább te legyél az...

2015. aug. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Anyám is volt számvitel továbbképzésen, gyakorlatilag azt tanulták amit évek, 10 évek óta végeznek napi szinten, és így is mesélte hogy sokan elhasaltak a vizsgán.


De egyetemünkön is volt hogy 115 emberből 110 elhasalt, majd amikor megkérdeztem a tanárt, hogy a teljesen jó, 10 pontos feladatomra miért 0 pontot kaptam, akkor a válasz az volt hogy "hát igen, a kolléga szigorúan pontozott"...és ennyivel le volt tudva.

2015. aug. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!