Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most ezzel akarnak büntetni?...

Most ezzel akarnak büntetni? Komolyan nevetségesek!

Figyelt kérdés
Pár hete elegem lett abból, hogy anyósék folyamatosan elhordják családom minden tagját mindennek a faluban, és megmontam nekik a véleményem. Évek óta hallgattam, és most minden kijött belőlem. Veszekedésünk közben kiderültek dolgok, hogy néha direkt tettek keresztbe, mert nekik úgy tetszett, közben elmondták egy párszor, hogy ők mennyire szeretnek és tisztelnek engem, de az én családom ilyen meg olyan, és én is hallgathattam a szitkozódásukat, de ők ezzel nem akarnak engem megbántani. Szerencsére több ezer kilométer van közöttünk, egyetlen módja, hogy láthassák 8 hónapos unokájuk fejlődését az internet volt. Amióta össze vesztünk, nem hívnak skypon, SŐT kitöröltek a Facebook ismerőseik közül, az egész családommal együtt. Most nem tudom, hogy azt várják-e, hogy sírjak, vagy térden állva kérjek bocsánatot, mert megmontam nekik, hogy ők sem tökéletesek. Gyerekesnek tartom ezt a viselkedést, főleg azért, mert ezzel a lépéssel legjobban csak magukat szivatták meg, mert így tényleg semmit nem fognak rólunk tudni. Főleg, hogy már megkaptam egyszer, hogy mi őket kirekesztjük a családból, mert egy héten csak egyszer beszéltünk. Nekem nem fog hiányozni, hogy nem osztogatja meg a fényképeimet minden nap. Párommal ritkán tudnak csak beszélni, mert 12 órázik minden nap. Nem értem, ha baja van velem is, miért nem mondja meg a pofámba, meg akkor miért hangoztatják mindenkinek, hogy úgy szeretnek, mintha a saját lányuk lennék. Nem tudom, hogy sírjak, vagy röhögjek ezen a probléma megoldási kísérleten.

2013. júl. 20. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerencsésnek mondhatod magad! Ők maguk léceltek le, ezután (remélhetőleg) nyugtod lesz tőlük. Bár az ilyen emberekk nem nyughatnak...de hátha neked mákod lesz!;)
2013. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
74%

Ne érts félre: teljesen igazad van, szánalmas és gyerekes viselkedés ez tőlük...

Csak nehogy pár év múlva sajnáljátok, hogy ennyi idő elvett ez a huzakodás abból, hogy a gyerekeid a nagyszüleikkel legyenek... persze értem én, hogy ez nem tőled függ, de ezt valahogy meg kell értetned velük: az élet túl rövid ahhoz, hogy a másik piszkálásával és a sértődéssel töltsék. - ezt értesd meg velük valahogy (esetleg a párod)

Ne haragudj, ha kicsit kioktatónak tűnt, tényleg nem annak szántam :)

2013. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Bárcsak tőlünk is ilyen távol lennének anyósomék...mi örülnénk annak, ha a ti helyetekben lennénk és nem tartanánk a kapcsolatot velük...tényleg szerencsésnek mondhatod magad. Ugyanakkor, ha te mást szeretnél, tegyél érte, vagy ha a gyereked mást szeretne..
2013. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Istenem, de irígylem azt a pár ezer kilométert.:)

Tojd le őket. Képmutató, kétszínű bagázs.

2013. júl. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Valójában szerintem irigyek, mert az én szüleim itt laknak a városban, és rengeteget segítenek. De nem is lenne más rajtuk kívül, akihez segítségért fordulhatnék. Szóval nem értem, miért nem örülnek legalább egy kicsit annak, hogy van segítségem, főleg, hogy jövő héten már vissza is kell mennem dolgozni, nem lenne senki, akire hagyhatnám a gyereket. Ráadásul anyukámnak köszönhetjük, hogy ki jutottunk külföldre és nem a nyomorúságban, munka nélkül élünk otthon mai napig. Nem tudom miért nem tud örülni, ha nem is az én, de a fia boldogságának. Valójában csak attól félek, hogy páromat is ellem akarja fordítani, de ha ez be is következne, akkor is ők járnának rosszabbul, mert onnantól kezdve akkor tényleg megszakadna velük minden kapcsolatom. Nem tudom mennyit beszélnek vele telefonon, de már párom hangoztatta, hogy költözzünk más városba. Szerintem ők beszélik tele a fejét, hogy messzebb legyünk anyáméktól, és így megnyugodna a lelke, hogy egyikőjük sem látja a lányomat. De nem tudom, hogy ebben neki mi a jó. Amúgy én örülök neki, hogy nem kell hallgatnom, hogy ők milyen tökéletesek, meg okosak.
2013. júl. 20. 23:31
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem én pontozok le! Mindenkinek zöldet nyomtam!
2013. júl. 20. 23:32
 7/14 i hate this world ***** válasza:
71%
hehe :D örülj neki ^^
2013. júl. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7%

"Pár hete elegem lett abból, hogy anyósék folyamatosan elhordják családom minden tagját mindennek a faluban, és megmontam nekik a véleményem. Évek óta hallgattam, és most minden kijött belőlem"


Csak egy kérdés: ha ti a férjeddel évek óta külföldön laktok, a szüleid ugyanott, akkor mégis hogyan hallgattad évek óta, hogy anyósod mit pletykál a saját lakókörnyezetében? Csak nem egy újabb anyós-meny kamukérdés?

2013. júl. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem kamu, akkor anyóspajti és apóspajti elég primitív emberl ehet. De a fiúk is az, aki napi 12 órázik minden nap.


Nem egy lángész család.

2013. júl. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

:))) fején találtad a szöget!

Pontosan ott a nagy probléma,hogy a Te szüleid az unoka mellett vannak ők meg jó távol,a rosszindulat így jött ki belőlük.A másik meg,hogy nem e kívánkoznának hozzátok ők is szerencsét próbálni,csak hogy a szüleid közelsége akadály nekik,így aztán inkább el kéne távolítani titeket kicsit a szüleidtől,aztán gyurakodnának ők is kifelé??

2013. júl. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!