Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem tudok beilleszkedni?

Miért nem tudok beilleszkedni?

Figyelt kérdés
Nos soha nem tartoztam a nagymenők közé. Általánosba, voltak barátaim. De gimibe nem tudtam beilleszkedni. Elsőben sokat szekáltak a sulyom miatt. 9. Évvégén sulit váltottam, le is fogytam, és pszichológushoz is eljártam. Mégsem tudtam kinyilni. Nincs egyetlen barátom se. Amikor reggel belépek és köszönök, vissza sem köszönnek. Mit tehetnék, hogy ez változzon?

2015. szept. 3. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Szerezz magadnak tekintélyt. Emeld fel a hangod, aki nem köszön vissza agyonütöd, egy csapásra lesznek barátaid.
2015. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ne búsulj! Most tízezrek jönnek, akik nem fognak és nem is akarnak beilleszkedni.

Neked azt tanácsolom, tedd a saját dolgod, ne törődj azzal, ha nem fogadnak. Nehéz, de megszokod és az idő majd megoldja.

2015. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Legyél önmagad, próbálj meg közeledni hozzájuk. Nem kell a nagymenőkhöz tartozni (általában az a legrosszabb), figyeld meg kik azok az osztályodban, vagy a közeledben akik amolyan átlagosak, vagy visszahúzódóbbak, és próbálj feléjük nyitni, közös hangot keresni velük. Ne legyél szégyenlős de azért ne is legyél beképzelt. Ha élőben szégyenlős vagy akkor keresd meg őket facebookon és ott próbálj meg beszélni velük (én így szereztem suliból barátaim egy részét, mivel élőben általában leblokkolok ismerkedéskor)

Volt nálunk a suliban egy példa. Jött egy lány (9-edikes). Csendes, kicsit különc, nem azok a szokásos tini dolgok érdeklik. Mondjuk ő visszahúzódóbb volt, köszönni se nagyon köszönt senkinek. Aztán tesiórán kosárra dobáltunk, odajött arra a részre. Megkérdeztük beszáll e nagy nehezen igent mondott, és azóta totál megváltozott. Ugyanúgy különc és egyedi, de vannak barátai :D

2015. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hallgass a második válaszadóra.Az egy probléma,ha egy olyan társaslénynek,mint az ember,nincsenek barátai a suliban.ÉS hidd el,nem jó elhanyagolni a problémákat.Elvégre rengeteg időt tölt el emberek között,miközben magányos vagy.

Nem tudom,most hányadikos vagy.HA csak most kezded a tizediket,akkor ne aggódj,még csak pár napja jársz velük egy suliba,ez csak a kezdeti nehézség az ismerkedésben,ami idővel elmúlik,ha jobban megismeritek egymást.

Ha már elmúltál tizedikes,akkor viszont kicsit nehezebb az ügy.Mindenesetre a módszer ugyanaz,ismerkedj velük,kezdeményezz beszélgetést,érdeklődj itántuk.Nem iskell mindenkivel barátkozni,csak aki szimpatikus neked.KÖztük pedig egy kettő az,akiknek te is szimpatikus vagy,és megtaláljátok a közös han

got.

2015. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm válaszokat! :)
2015. szept. 5. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!